4.6 z 5 hvězdiček
pevná vazbaVýhodný balíček
- Skladem 5+ ks
- Doručení Ve středu 25. 2. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
Na produkt nelze uplatnit slevu.
859 Kč s DPH
Ušetříte 696 Kč
Jsme transparentní
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Připravujeme Alchemised
-
Bestseller Připravujeme Kde je Molly?
-
Sleva 257 Kč Horory z ústavu pro choromyslné
Výhodný balíček -
Sleva 636 Kč Fenomén strašidelných domů
Výhodný balíček -
Sleva 518 Kč Povídky Edgara Allana Poa
Výhodný balíček -
10 ZA 500,- Hlad
-
Sleva 845 Kč Nářezový Robokat
Výhodný balíček -
Sleva 1198 Kč Sběratelská lahůdka od Darcy Coates
Výhodný balíček -
Sleva 628 Kč Mistrovské dílo sci-fi
Výhodný balíček -
Sleva 218 Kč Nová strašidelná Darcy Coates
Výhodný balíček -
Tajemství červa
-
AKCE Ten druhý
-
Dům v Amityville
-
10 ZA 500,- Post Mortem: S pohřební službou v terénu
-
Obětiny
-
10 ZA 500,- Dražebník
-
Sleva 359 Kč Legendární Ílion
Výhodný balíček -
10 ZA 500,- Chladná ruka v mojí dlani
-
10 ZA 500,- Zpovědi
-
10 ZA 500,- Syn lidstva
-
10 ZA 500,- Sluneční král
-
10 ZA 500,- Mars Red 3
-
Hladové hry
-
10 ZA 500,- Na břehu minulosti
- Nakladatel
- Fobos
- Jazyk
- čeština
- Celkový počet stran
- 1 488 stran
- Jak dlouho budete balíček číst
- 37h 12m
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
-
Mirek registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Pro příznivce H. P. Lovecrafta je tahle kniha naprostá nutnost!!!
Přečíst více -
Jiřina Bukvicová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Ahojky lidičky, ráda bych vám doporučila tuto knihu. Přiznám se že jsem měla velká očekávání která se naplnila. Celý příběh je temný a strašidelný. Několikrát jsem měla pocit sklíčenosti a celkově mi bylo tak nějak divně. Přece jenom, co když ve vesmíru opravdu něco takového je? Autor se s ničím moc nemaže, téměř hned vás hodí do vody a za mě je to moc fajn, žádná zbytečná omáčka okolo. V příběhu je naťuklá i romantická linka, která je tak akorát. Víceméně všechny postavy jsem si během čtení oblíbila. Byla jsem hrozně překvapená tím v jakém roce je kniha napsaná, pokud bych to nevěděla, ani bych to nepoznala. Styl psaní mi vyloženě sedl. Kniha je i několikrát zfilmovaná ale neviděla jsem ani jeden. Určitě to napravím a jsem fakt zvědavá jestli se i tady potvrdí pravidlo že kniha je lepší než film.
Přečíst více -
Aleš Richter registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Ospalé kalifornské městečko Mill Valley si žije svým poklidným životem. Málokdo z obyvatel tuší, že přímo do jejich domovů mezitím pronikla neznámá hrozba. Neviditelný nepřítel se pomalu, ale jistě zmocňuje jejich myslí i těl. Má lidstvo vůbec nějakou šanci proti invaznímu „šmejdu“ z vesmíru? "Každý z nich byl naším nepřítelem, včetně těch, kteří měli oči, tvář, pohyby a chůzi našich starých přátel. Nebylo nám pomoci - mohli jsme se spolehnout jen sami na sebe." Finneyho román The Body Snatchers (později také jako Invasion of the Body Snatchers) byl nejprve koncem roku 1954 publikován na pokračování v časopise Collier's. V knižní podobě pak vyšel o rok později a časem prošel několika úpravami. Díky edici Fobos se kniha českému čtenáři dostává do rukou úplně poprvé a jedná se právě o upravené vydání z roku 1983. Důvodem úprav byla především řada nesrovnalostí, nedostatečná vědecká přesnost a nepřesvědčivý konec, což nepřineslo moc dobrý ohlas u kritiky. Mimo to, že je v revidovaném vydání příběh posunut v čase, jsem si všiml, že si autor dovolil čtenáři vtipným způsobem podsunout odkaz na svou další tvorbu. Jedná se o moment, kdy jde hlavní postava, dr. Miles Bennell, se svou přítelkyní do kina na „film Zas a znovu, o chlápkovi, který přijde na způsob, jak se vrátit do minulosti“. Jedná se totiž o odkaz na nikdy nezrealizovanou filmovou adaptaci Finneyho dalšího románu Time And Again (1970). Na tom, že se z románu časem stala kultovní záležitost, má jistě své zásluhy, stejně jako u Blochova Psycha, několik úspěšných filmových adaptací. Dodnes byly natočeny čtyři verze a knihou se například inspiroval i Rodriguezův snímek Fakulta. V polovině 20. století, kdy román vyšel, byly cizí entity z jiných galaxií atraktivním tématem a literatární a filmový svět se jimi jen hemžil. Lidé žili ve strachu z neznáma a mrazivé paranoie. Jen zavzpomínejme, co s nimi dokázala udělat obyčejná rozhlasová hra podle knihy H. G. Wellse Válka světů (i když nervová zhroucení a skoky z oken jsou nejspíše dost nadsazená). I po tolika letech má kniha dost slušnou atmosféru. Neobvykle klidné a tiché maloměsto s podivně chovajícími se obyvateli může někomu připomenout například Stepfordské paničky Iry Levina. Pokud hledáte víkendovou nenáročnou oddechovku a chcete si užít trochu toho mrazeníčka, určitě si knihu pořiďte.
Přečíst více -
Mirek registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Docela roztomilá retro sci-fi. Rozhodně doporučuji!
Přečíst více -
Ján Juhás registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Absolútna spokojnosť - pre mňa osobne jeden z literárnych zážitkov leta. Je super, že táto kultová záležitosť konečne vyšla aj u nás. Bravó ! Zatiaľ sme mali možnosť stretnúť sa s týmto dielkom len v niektorom z filmových spracovaní (prvé dve sa vydarene držia knižnej predlohy, tie ostatné viac-menej už iba parazitujú). Kniha sa dá zvládnuť pokojne za jeden večer. Dej priamočiaro odsýpa, napätie je dávkované sofistikovane a atmosféra pomaly hustne. Prvá polovica je zvládnutá bravúrne (pripomenula mi moje obľúbené Prekliatie Salemu) kedy sa niečo deje v našom meste ale tuší to iba zopár nešťastníkov. V druhej polovici kedy dochádza k objasneniu, autor nijako netlačí na pílu, a aj pointa je v rámci žánru zvládnutá veľmi dobre, hoci možno trocha naivne a prirýchlo. PS. Veľká vďaka Fobos-u resp. Knihy Dobrovský za tento počin, i celkovo za novú edíciu Knihovna moderního hororu (Obětiny už mám pripravene na čítanie). Škoda len, že chystaná Blochová kniha Tajemství červa v tejto edícii je plánovaná v tvrdej väzbe, keďže tieto prvé dve spomínané knihy sú v mäkkej väzba, ktorá im pristane, a je kvalitatívne zvládnutá na výbornú. Ja osobne nemám rád keď v jednej rade, resp. edícii sa začne meniť tvar, väzba, obálka, alebo sa inak zruší ta spoločná črta ktorá robí edíciu - Edíciou.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese