Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učitele Mitch Albom

Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učitele - Mitch Albom Nedostupné

Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učitele

Mitch Albom

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Magazín Knihkupec

K nákupu nad 299 Kč dárek zdarma v hodnotě 69 Kč

Magazín Knihkupec

Moje vina | Její nový nevlastní bratr? Znepříjemňuje ji život a nedá se mu odolat... Její nový nevlastní bratr? Znepříjemňuje ji život a nedá se mu odolat... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Ve své světoznámé knížce Úterky s Morriem, která byla přeložena do více než dvaceti jazyků a stala se předlohou neméně proslulého filmového zpracování, americký spisovatel Mitch Albom vypráví příběh, který skutečně prožil a který zásadně proměnil jeho životní postoje a pohled na smysl lidské existence tváří v tvář konečnosti lidského bytí. Osud nám často posílá do cesty neočekávaná setkání, která poznamenají celý náš život. To se stalo i autorovi knihy, když se po dvaceti letech znovu setkal se svým bývalým profesorem Morriem Schwartzem, moudrým, trpělivým a vnímavým mužem, který mu kdysi ukázal cestu, kterou se může vydat, a pomohl mu začít vnímat svět z jiného úhlu, než byl zvyklý. Jak už to v životě chodí, po studiích ztratil žák se svým učitelem kontakt. Po mnoha letech se Mitch dozví, že jeho někdejší profesor vážně onemocněl, a rozhodne se, že jej navštíví a obnoví jejich vzájemný vztah. Profesor trpí amytrofickou laterální sklerózou, která postihuje nervovou soustavu, vede k postupnému ochabování svalstva a nakonec ke smrti. (Touto nevyléčitelnou chorobou, známou též jako Lou Gehrigova nemoc, trpí například slavný fyzik Stephen Hawking, který na ni ovšem usilovně odmítá zemřít.) Přes svůj zhoršující se zdravotní stav profesor svému bývalému žáku nabídne, aby se začali pravidelně scházet, a jejich úterní setkávání, které se stane tradicí, se přemění na poslední semestr o životě a smrti. Morrie klade svému studentovi otázky, které si léta nepoložil, a postupně mu nenásilně předává svou hlubokou životní filozofii, která je přes nevyhnutelnost profesorovy smrti skutečnou oslavou života. Jakmile se naučíte, jak umírat, naučíte se, jak žít. Mitch Albom je americký spisovatel, novinář, scenárista, hudebník a redaktor. Jeho knihy vycházejí po celém světě a prodalo se jich více než 30 milionů výtisků. Je autorem děl Neztrácejte víru a Pět starých známých. Proslavil se též psaním inspirativních příběhů, z nichž mnohé byly zfilmovány. Se svou ženou žije v Detroitu v Michiganu.

Sdílet 0

Nakladatel
Rybka
Jazyk
čeština
Počet stran
152
Vazba
pevná vazba
Rozměr
126x197mm
Hmotnost
236 g
datum vydání
16.11.2012
isbn
978-80-87067-46-8
ean
9788087067468

Jak si vede v knihy Dobrovský?

38052. v e-shopu | 33767. minulý týden

29559. v Knihy |

75. v Filozofie |

Hodnocení a recenze čtenářů

4.9 z 5 11 hodnocení čtenářů

10× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Petra Coufalová registrovaný uživatel

  Motivační a inspirativní kniha, která musí chytit za srdce každého, kdo ji otevře. Napsáno upřímně a opravdově. Autor ukazuje smrt jako běžnou součást života a boří tabu, že smrt je něco, očem se nemluví a co do života de facto nepatří. Stejně tak věřím, že každý máme svého učitele, jakým byl Morrie.

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

 • 5 z 5 hvězdiček Čtení s Elby registrovaný uživatel

  Skutečný příběh autora, kdy se po letech od školy vydává za svým vážně nemocným profesorem. Jejich setkání se promění v pravidelné úterky, kdy v nastalé životní situaci profesor Morrie dává Mitchovi své poslední přednášky o životě, o smíření se smrtí a o lidském bytí. Tato útlá knížečka nás donutí zamyslet se nad svým životem, člověk si spoustu věcí uvědomí a podívá se na sebe jinýma očima. Najdete zde mnoho krásných a moudrých myšlenek, které Vás mohou ovlivnit. Některé filozofické myšlenky, jsou zde uvedeny na konkrétním příběhu, na konkrétní situaci, a to nám pomůže lepé text uchopit a pochopit. Kromě životních rad a přednášky tu poznáváme nelehký život profesora, který si prošel spoustou těžkých situací, ale nezanevřel na svět, a nakonec vedl velice spokojený život. Bylo to pro mě silné čtení. Knížečka, kterou máte přečtenou za jeden den, ale budete se k ní ještě hodně krát vracet.

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

 • 5 z 5 hvězdiček Luci A. registrovaný uživatel

  Hezky napsáno, zajímavý životní náhled jako inspirace pro dnešní dobu

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

 • 4 z 5 hvězdiček Věra Vacková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knížka se mi četla hezky, příběh obohacující člověka.

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

 • 5 z 5 hvězdiček Romana Novotná registrovaný uživatel

  To byla nádhera ! "Když vpustíš do nitra strach, když si jej navlékneš jako známou košili, pak můžeš říct: "To je jen strach, ale nemusím mu podlehnout. Beru jej takový , jaký je."" Tak takových krásných vět v knize je tuna a mě tato kniha velice potěšila.

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie Pavlíčková registrovaný uživatel

  Kniha mne velmi oslovila a budu se k ní moc ráda vracet.

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

 • 5 z 5 hvězdiček Adam Štěpánek registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Čtivé, k zamyšlení, místy trochu smutné, ale každopádně můžu doporučit. Knížka se mi líbila a bylo v ní spoustu zajímavých myšlenek.

  Kniha, Rybka, 2012, 9788087067468

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora