Stráž času

Kniha ( pevná vazba )

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Souborné vydání všech povídek z cyklu o Stráži času.Objev cestování v čase s sebou přinesl nejen možnost podívat se do libovolně vzdálené minulosti, ale také Daneliány, potomky lidstva ze vzdálené budoucnosti, kteří nehodlají připustit, aby kdokoli měnil minulost, která vedla ke vzniku jejich civilizace. Proto vytvoří (vytvořili) Stráž času,… Přejít na celý popis

Julie Caplinová: Vila v Itálii Romantické útěky Julie Caplinové nás tentokrát zavedou pod horké středomořské slunce na tyrkysově modré pobřeží Amalfi. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Souborné vydání všech povídek z cyklu o Stráži času.
Objev cestování v čase s sebou přinesl nejen možnost podívat se do libovolně vzdálené minulosti, ale také Daneliány, potomky lidstva ze vzdálené budoucnosti, kteří nehodlají připustit, aby kdokoli měnil minulost, která vedla ke vzniku jejich civilizace. Proto vytvoří (vytvořili) Stráž času, tajnou agenturu, jejíž základny se táhnou od pleistocénu až do nejvzdálenější budoucnosti, aby tu jedinou „správnou" linii vývoje ohlídala.
Stráž času verbuje své agenty ze všech časových období a kultur. Na každého agenta, posílaného do akce, pracují stovky ostatních, jejichž úkolem je pečlivě vyhledávat, shromažďovat a vyhodnocovat údaje o době, která je jim přidělena a hlásit veškeré anomálie.
Poutavě propracovaný děj, zaměřený nejen na nejrůznější časové paradoxy, ale i na etické otázky, spojené s možností měnit minulost svou i druhých, učinily z této povídkové sbírky jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších svého druhu.

Obsah:
Stráž času
Odvaha být králem
Gibraltarské vodopády
Jediná hra ve městě
Delenda est
Slonovina, opice a pávi
Smutek Góta Odina
Hvězda moře
Rok výkupného

Překlad: Veronika Volhejnová

Sdílet 0

Nakladatel
Wales
Vydání
1
isbn
978-80-86939-17-9
Počet stran
541
datum vydání
1.02.2007
ean
9788086939179
Vazba
pevná vazba
jazyk
čeština

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Kateřina registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Strážce času je suprová kniha. Syn ji chtěl hned jak vyšla.

    Přečíst více
  • Tomáš Wiedermann registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Tohle téma návratů do minulosti a nalézání nových fakt a úhlů pohledu mě asi nikdy nepřestane bavit, a to ani v případě strojů času, kdy nám autoři představují, co vše se může zvrtnout a co následuje se zákony akce-reakce. V tomto případě vyzdvihuji popisy, s nimiž se do příběhů čtenář ještě lépe vtáhne, přestože mnoha výrazům (vymyšleným?) ani nerozumí, ale chápu to jako způsob, jak v čtenáři udržet časovou diferenci mezi minulostmi a budoucností. Pokud se mi do ruky dostane ještě jiné dílo tohoto autora, nebudu váhat pro jeho smysl pro detail, vhled, hrdinství, probuzení a udržení pozornosti a dokonce i smysluplné pointy čtivou a jímavou formou, kdy byla alespoň u této sbírky radost hltat každé slovo. Skryté vsuvky k ději jsou zajímavé podněty k zamyšlení.

    Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 357 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora