6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Kniha ( pevná vazba )
Budějovický novinář Jan Štifter zaujal již dvěma novelami: Kathy a Café Groll, v nichž se na pozadí místních událostí dotýká obecně lidských témat. V románu Sběratel sněhu do jisté míry navazuje na svou prvotinu Kathy, v níž pátral po osudech své „ztracené“ babičky Kateřiny. Sběratel sněhu líčí v několika prolínajících se časových rovinách a… Přejít na celý popis
Budějovický novinář Jan Štifter zaujal již dvěma novelami: Kathy a Café Groll, v nichž se na pozadí místních událostí dotýká obecně lidských témat. V románu Sběratel sněhu do jisté míry navazuje na svou prvotinu Kathy, v níž pátral po osudech své „ztracené“ babičky Kateřiny. Sběratel sněhu líčí v několika prolínajících se časových rovinách a na základě archivních dokumentů i českobudějovické architektury události odsunu a poválečných let, které se nám jako drobné střípky skládají do plastického obrazu toho, jak to možná bylo, možná nebylo, ale určitě nemělo a nejspíš nemuselo být. Do děje nás Jan Štifter svým stylem psaní vtahuje od prvních stránek – živým, místy až surovým líčením osudů dvou (nebo vlastně tří) chlapců, v němž jako by si předsevzal, že znovu postaví dávno zbořené budovy. Štifterovy příběhy zaujmou čtenáře stěžejních autorů současné české literatury, jakými jsou Daniela Hodrová či Jiří Hájíček.
4.6 z 5 12 hodnocení čtenářů
8× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Milan Holub registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Malé potěšení: praktický malý formát knihy, krátké a tedy čtivé kapitoly, zřetelné označení doby děje. Velké potěšení: kniha a její příběh. Strhující vyprávění s neuvěřitelně přesným popisem reálií (1930, 1956, 2017), ženské a mužské touhy, lidské chování a kamarádství. Skvělá barvitá čeština, místy drsná a proto pravdivá.
Markéta P. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Skvělý!
Romana registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Knížku jsem zhltla jedním dechem, pěkně se čte, je přehledná, postavy jasně dané. Bonus pro Budějčáky - člověk přesně ví kde je. Dala jsem přečíst manželovi, vyrůstal na sídlišti za Koldomem, kniha se mu moc líbila.
Patrik registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
To bylo výborné počtení. Krásný jazyk, naprosto unikátní..
Eva registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Naprosto úžasná kniha, kterou jsem přečetla “jedním dechem”.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...