Pidižvouk
Kniha ( pevná vazba )
- Skladem 2 ks
- Doručení V úterý 24. 3. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
356 Kč s DPH
Běžně 398 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Víte, co nebo kdo je Pidižvouk? Nebudeme vás napínat - je to racek. Cože? Obyčejný racek?, říkáte si. Jenže tenhle racek jménem Pidižvouk není obyčejný. Vlastně je kromobyčejný. Mluví lidskou řečí, chová se poťouchle, a navíc vezme kluka Adama a jeho malého bratrance Honzíka na náramně dobrodružnou cestu až do podzemní říše, kde je všechno… Přejít na celý popis
Víte, co nebo kdo je Pidižvouk? Nebudeme vás napínat - je to racek. Cože? Obyčejný racek?, říkáte si. Jenže tenhle racek jménem Pidižvouk není obyčejný. Vlastně je kromobyčejný. Mluví lidskou řečí, chová se poťouchle, a navíc vezme kluka Adama a jeho malého bratrance Honzíka na náramně dobrodružnou cestu až do podzemní říše, kde je všechno naruby. A jak to celé začne? Docela normálně: do dětského pokoje, kde si hrají Adam s Honzíkem, vletí racek, promluví a pozve je na výlet. A protože právě začínají prázdniny, kluci nadšeně souhlasí. To ovšem netuší, jaká nebezpečná (a notně praštěná) dobrodružství je čekají a že rackovi mají pomoct v životně důležité záchranné operaci. Nonsensový příběh o neznámém světě na protilehlé straně je určen dětem od 9 do 99 let.
- Nakladatel
- Argo
- Rozměr
- 167 x 208 x 16
- datum dotisku
- 19.11.2025
- ean
- 9788025748145
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 380 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 168
- datum vydání
- 6.11.2025
- isbn
- 978-80-257-4814-5
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Markéta Cingerová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Našla jsem svého nového oblíbeného hrdinu! Pidižvouk je sarkastický racek, který s obdivuhodnou jazykovou zdatností (jako fakt obdivuhodnou, autor je v Bretani žijící Čech) jemně stírá a uráží jednoho z lidských hrdinů. Musím říct, že zatímco děti si jistě užijí chytrý příběh s jistým morálním přesahem, já jsem při čtení nedočkavě čekala, jak Pidižvouk zase Adama osloví (“Vidím, Strádáme, že máš talent k nalézání důvodů, proč něco nejde.”, později ho oslovuje i mnoha jinými jmény, která se trefně pojí se situací a rýmují se s “Adame”). Adam se ovšem nedá a byť devítiletý, v příběhu na sebe bere roli dospělého a zodpovědného, neboť druhým hrdinou je předškolák Honzík, který je sice menší, ale autor na něm obratně ukazuje, že pokud člověk nemá předsudky, spousta trablů se mu prostě vyhne. Celá jejich zvláštní cesta do alternativního světa se posléze ukáže být misí a tady, myslím, nastává jeden ze zajímavých momentů, kdy o knížce s dětmi mluvit (což mi přijde ideální v případě předčítání nebo společného čtení) a zkalibrovat si s nimi morální kompas. Myslím, že dětské literatury vychází hodně, ale Pidižvouk by rozhodně neměl zapadnout. Doufám, že autor nás časem potěší i dalšími dětskými knihami.
Přečíst více -
burunbook registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Čtení Pidižvouka je prostě sranda, ať už je vám devět a dokážete soucítit s Adamem, který má na krku malého Honzíka, nebo máte naopak starší příbuzné, kteří ne a ne poslouchat, ačkoli kdyby bylo po vašem, nemuseli jste teď sedět v prasečím vězení... Sám racek Pidižvouk je morálně šedý hrdina, tak jak to máme my dospělí rádi, a Adamovi nedá nic zadarmo. Svět pod kuchyňským dřezem děti celkově vůbec nerozmazluje, je plný nástrah a jeho přátelštější obyvatelé věří, že si Adam s Honzíkem poradí sami. A taky že jo.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Maloobchodní cena
Minimální prodejní cena:
356 Kč
Nápověda
Články, které stojí za pozornost
-
Na tenkém ledě: hokejová romance, která pohladí po duši
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR
-
6 březnových knižních novinek: od temné vášně až k hokejové romanci
-
Světelné kroky – humorná česká sci-fi nominovaná na Magnesii Literu | RECENZE
-
I tentokrát jsme Obchodníkem roku s knihami. Děkujeme, že jste u toho s námi!
-
Cizota: Když se western, sci-fi a horor potkají na Marsu | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zveřejnila nominace. Máme hned dva důvody k radosti