Naprosto pozoruhodná věc

Autor Hank Green

Naprosto pozoruhodná věc

Autor Hank Green

Součástí série: Carlové 1. díl z 2

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Neběhej, dej si slaninu

K nákupu nad 1299 Kč dárek zdarma v hodnotě 299 Kč

Neběhej, dej si slaninu

Jsou tři hodiny ráno a třiadvacetiletá April se vrací domů z práce. Po cestě si všímá obří sochy. Vypadá jako tři metry vysoký Transformer, oblečený v samurajském brnění. S kamarádem Andym ho pojmenují Carl a natočí s ním video, které posléze umístí na YouTube. Tím se jejich dosavadní životy naprosto změní. Video se totiž stane virálním a obletí… Přejít na celý popis

Nakupujte u nás e-knihy o 10 % levněji! S kódem AFKDEKNIHA všechny e-knihy s 10% slevou. Stačí vložit kód v košíku při nákupu nad 500 Kč! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Jsou tři hodiny ráno a třiadvacetiletá April se vrací domů z práce. Po cestě si všímá obří sochy. Vypadá jako tři metry vysoký Transformer, oblečený v samurajském brnění.

S kamarádem Andym ho pojmenují Carl a natočí s ním video, které posléze umístí na YouTube. Tím se jejich dosavadní životy naprosto změní. Video se totiž stane virálním a obletí téměř celý svět.

April se rázem ocitá v centru intenzivní mediální pozornosti. Bleskovou rychlostí se také šíří zvěsti o Carls, kteří podle natočeného materiálu obsadili desítky měst. A Všechny oči se upírají právě k April, aby zjistila, co jsou zač a co chtějí. Čeká ji dlouhá cesta, na které se bude muset vypořádat s důsledky vlastní slávy. Vztah, bezpečnost i její identita se ocitá v ohrožení.

Sdílet 0

série
Carlové 1. díl z 2
Další ze série
1. Naprosto pozoruhodná věc
2. Nádherně pošetilá snaha
kategorie
Knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Sci-fi » Světová sci-fi
Knihy » Beletrie » Světová beletrie
Nakladatel
Fobos
datum vydání
23.10.2019
ean
9788075857385
Počet stran
328
jazyk
čeština
Vazba
pevná vazba
isbn
978-80-7585-738-5
 • Naprosto pozoruhodná věc přináší opravdu a zcela jistě pozoruhodné čtení. Je mixem několika žánrů, který by na první pohled mohl působit vskutku bizarně. Pokud budete mít volnou chvíli, zkuste si Hanka projet Googlem. Celá jeho kniha je totiž asi jako objevit se na pár hodin v jeho hlavě. Kromě strašáka před šílenstvím na sociálních sítích, který je asi pro příběh stěžejní, zapojil do příběhu všechny své koníčky, obory kterého zajímají a vědu, kterou miluje. Matematiku, fyziku i chemii, zkušenosti s televizním prostředím, tvorbu nejrůznějších online projektů, budování vlastního brandu, psaní knihy. Do příběhu zapojil PR agentury, ekologické aktivisty i Wikipedii. Je to šílené, ale málokterý aspekt svého vlastního života autor vynechal.

  Kateřina Valterová Kateřina Valterová

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.0 z 5 61 hodnocení čtenářů

29× 5 hvězdiček 14× 4 hvězdičky 11× 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Alžběta Pávková registrovaný uživatel

  Naprosto pozoruhodná věc je naprosto pozoruhodnou knihou. Bratr Johna Greena, Hank, píše úplně jiné věci, než právě jeho bratr. Kniha je na jednu stranu bláznivá, vtipná, sarkastická... Na druhou stranu však řeší velice vážné téma. Dává obraz současné společnosti a ukazuje stinnou stránku slávy. Je to velice moderní kniha, která se zabývá aktuálními problémy. Hlavní hrdinka je vtipná a sarkastická. Jde o mix lehkého sci-fi se společenským románem a mě to moc bavilo!

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 3 z 5 hvězdiček Eva Francová registrovaný uživatel

  Z mladé April Mayové se přes noc stane celebrita. Když v noci narazila v ulicích New Yorku na obrovskou sochu, neváhala a natočila o ní viode na youtube. Ráno se pak dozvěděla, že sochy, tzv. Carlové, jsou po celém světě a ona byla první, která je zdokumentovala. Postupně odkrýváme příběh, ve kterém se snažíme dozvědět, proč se Carlové objevili v ulicích měst. Do sci-fi příběhu je zakomponováno spoustu současných témat, jako například, jak nás mění sociální sítě a sláva, jak se lidstvo vypořádá s neznámou situací… Rozhodně nejsem cílovou skupinou této knihy a možná právě proto mě neoslovila. Nebavilo mě jak téma, tak i způsob zpracování. První polovina se hodně natahovala, kdy jsme se jednu a tu samou věc dozvěděli ze třech úhlů pohledu a až po polovině dostala kniha o něco větší spád. Nemám nic proti LGBT tématice, ale v této knize mi to přišlo zbytečné a až moc zdůrazněné. Navíc hlavní hrdinka mi byla nesympatická v podstatě od začátku. Doporučuji spíše mladším čtenářům. Pokud kniha bude mít pokračování (jelikož tam závěr směřoval), tak číst určitě nebudu.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 5 z 5 hvězdiček Antonín Zdeborský registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Dcerky nadsene, krasny darek k narozeninam

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 2 z 5 hvězdiček Nela ( IG: Copata.knihomolka) registrovaný uživatel

  Tato kniha je za mě NE. Ač oceňuji autorovu velkou fantazii, zda se mi že je příběh napsán až příliš komplikovaně. Možná si však jen potřebuji načíst trochu více knih z žánru sci-fi, ale i přesto myslím že autor dostatečně nepřiblížil svou myšlenku tak, aby ji pochopil každý čtenář. Námět knihy je skvělý a jeho zpracování je zajímavé, avšak některé myšlenky jsou příliš komplikované a stěžují čtení. Příběhu a mému velkému NE nasadila korunku hlavní hrdinka April. Stává se, že mi hlavní hrdinové nesedí, ale tady to byl skutečně problém. Cely příběh je vyprávěn z jejího pohledu a obsahuje především její myšlenky, které mi opravdu nebyli sympatické. Zpočátku vypadala na rozumnou slečnu, ale později se z ní stala oběť sociálních sítí a slávy. Následkem toho se stala arogantní a konala bezhlavě. Musím však říci, ze na ni autor krásné demonstruje, jak sociální sítě a pozornost mění lidské chování a vnímání. Na knize mě bavili vedlejší postavy a také Carlové a snový svět, který vytvořili. Systém hádek je skvělý nápad, ale opět se dostávám k tomu, ze některá vyústění nebyla dostatečně vysvětlena. Minimálně ne tak, aby to pochopil i úplný blb, jakým jsem v tomto případě byla já. Tento příběh mi nesedl svým zpracováním a hodnotím proto 2/5. Ráda bych věděla jak příběh končí, ale bojím se, že je pro mě druhy díl příliš velké sousto.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 5 z 5 hvězdiček Zuzana Mlčůchová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Ze začátku jsem si říkala,co je to za nudnou knížku,ale po pár kapitolách jsem se nemohla dočkat,až ji doctu do konce. Luxusní,napínavá,skvěle napsaná, prostě top.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 1 z 5 hvězdiček Šárka registrovaný uživatel

  Začátek nezáživný, jedno téma viděno ze čtyř stran, hrdinka je od samého začátku nesympatická.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 3 z 5 hvězdiček Kristýna registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha je dobře napsaná, celkem chytlavá, dobrá, když člověk nechce příliš přemýšlet.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788075857385

 • 5 z 5 hvězdiček Monika registrovaný uživatel

  Nečekala jsem moc od této knihy, ale zaujala mě. Stojí za přečtění.

  E-kniha, Fobos, 2019,

 • 2 z 5 hvězdiček Leona registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Na jednu stranu je to hrozná blbost, neby jsem schopná se do knihy začít, od půlky už jsem četla jen abych ji vůbec dočetla. Po přečtení ve mně ale zanechala zvláštní pocit nad skutečností, jak lze společnost ovlivnit pomocí médií a privedla mne k zamyšlení jak média ovlivňují veřejné mínění ve společnosti a člověka jakožto jednotlivce.

  E-kniha, Fobos, 2019,

 • 4 z 5 hvězdiček Bára registrovaný uživatel

  Na dovolenou super

  E-kniha, Fobos, 2019,

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 319 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora