5.0 z 5 hvězdiček
měkká vazbaKniha ( pevná vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení Do 5. 3. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
231 Kč s DPH
Běžně 258 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
V současné Paříži dojde k osudovému setkání líbezné gejšy s neohroženým samurajem. Gejšou je ve skutečnosti nefalšovaná Francouzka z předměstí, jež se našla v postavě tradiční japonské společnice s nalíčenou tváří a v hedvábném kimonu. Jmenuje se Pamela a živí se prodejem bonsají v Malém japonském krámku na levém břehu Seiny. Samurajem není… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Novinka Horská bouda, která zanikla
-
Japonsko očima ženy
-
Japonsko - Gejša a samuraj
-
Dva v šinkansenu
-
Česká poutnice v Japonsku
-
Japonsko
-
Co hledáš, najdeš v knihovně
-
Japonské mýty
-
Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře
-
Made in Japan
-
Kočka na cestách
-
10 ZA 500,- Svatý ostrov
-
Dominika na cestě Japonskem
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Malý kamarád
-
Pěstujeme a tvarujeme bonsaje
-
10 ZA 500,- Ozvěny minulosti
-
Japonský slovník na cesty
-
Čajovna v Tokiu
-
Japonské pohádky
-
Japonský občasník
-
10 ZA 500,- Fotografové vzpomínek
-
Krása mezi námi
-
Věci, které mi nedají spát
V současné Paříži dojde k osudovému setkání líbezné gejšy s neohroženým samurajem. Gejšou je ve skutečnosti nefalšovaná Francouzka z předměstí, jež se našla v postavě tradiční japonské společnice s nalíčenou tváří a v hedvábném kimonu. Jmenuje se Pamela a živí se prodejem bonsají v Malém japonském krámku na levém břehu Seiny. Samurajem není nikdo jiný než Thad, mladý muž z bretaňského venkova, jehož živí dobře placené zahraniční mise na hraně zákona. Pamela i Thad v dětství propadli americkým televizním seriálům (ona spíše Dallasu, on Kung fu) a tímto prizmatem vnímají skutečnost i rodící se milostné vzplanutí. Když Thad vztah se svou "gejšou" ukončí, rozhodne se Pamela "samuraje" vyhledat a vydává se na dlouho cestu do Země vycházejícího slunce, kde na oba čekají četné nástrahy a mnohá překvapení. Příběh na pomezí mezi zamilovanou romancí, detektivkou a cestopisem o zapadlých končinách, tradicích a zvycích dnešního Japonska by se mohl snadno stát románem o moderní Popelce typu Pretty Woman. Nicméně začínající spisovatelka, francouzsky píšící Kanaďanka Isabelle Artusová, se stereotypům úspěšně vyhýbá a svým odlehčeným stylem plným humoru a svěžesti, který dokáže udržet i v otevřených popisech milostných scén, slaví úspěch u čtenářů i kritiky. Oba milenci jsou v dětství a dospívání uvězněni v nepohodlných rolích, způsobených necitlivou výchovou a nadměrnou konzumací televizních seriálů, ale v pestrých kulisách moderního i mytického Japonska projdou zásadní proměnou v intencích klasického bildungsromanu i východních duchovních nauk.
- kategorie
-
Knihy »
Beletrie »
Detektivky, Thrillery a Horory »
Světové detektivky
- Témata
- Paříž sebedůvěra spisovatelky Bretaň
- Nakladatel
- Argo
- Rozměr
- 138 x 208 x 18
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- datum vydání
- 16.05.2017
- isbn
- 978-80-257-2105-6
- Počet stran
- 240
- datum dotisku
- 17.05.2017
- ean
- 9788025721056
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.5 z 5 2 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Daniel registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Krásný román s nádechem Japonska, představivost mě nutila některé scény skoro až prožívat v reálném čase a spousta japonské terminologie tomu dává krásnou exotiku celého příběhu a situací v knize doprovázející od začátku až do konce. Nelituji ani zdaleka, super knížka.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese