H. U. S. (Hus úplně světovej) Lukáš Fibrich, Klára Smolíková

H. U. S. (Hus úplně světovej) - Lukáš Fibrich, Klára Smolíková

H. U. S. (Hus úplně světovej)

Lukáš Fibrich, Klára Smolíková

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha ( měkká vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 199 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Zkušená autorka popularizačních naučných knih pro děti Klára Smolíková zpracovala aktuální dějepisné poznatky o Janu Husovi formou napínavého příběhu, určeného čtenářům kolem třinácti let. Jeho protagonistou není Jan Hus, ale gymnazista Petr, který má o Husovi napsat školní práci. Do zadaného tématu se mu ani trochu nechce – stejně jako vůbec… Přejít na celý popis

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Zkušená autorka popularizačních naučných knih pro děti Klára Smolíková zpracovala aktuální dějepisné poznatky o Janu Husovi formou napínavého příběhu, určeného čtenářům kolem třinácti let. Jeho protagonistou není Jan Hus, ale gymnazista Petr, který má o Husovi napsat školní práci. Do zadaného tématu se mu ani trochu nechce – stejně jako vůbec nechce bydlet v Hrobech u Tábora, kam se jeho rodina ze dne na den přestěhovala z Prahy. Ale když se dá do řeči se spolužačkou Magdou a s dalšími lidmi, kteří o Husovi něco vědí, vyklube se z nechtěného úkolu dobrodružná cesta. Historická postava vytesaná do kamene před Petrem postupně ožívá stejně jako Husovi současníci, jeho doba, různá působiště i myšlenky, kterými ovlivnil pozdější české myslitele, umělce, učence i politiky. Každý si z Husa vzal něco jiného a každá doba si ho přizpůsobovala ke svému obrazu. Také Petr hledá a nalézá ty stránky jeho osobnosti, které jsou blízké jemu a mají co říct i jeho tátovi, který se jako odvážný novinář ocitl v úzkých. Příběh nápaditě dokreslují ilustrace Lukáše Fibricha i parafráze skutečných výroků historických postav. Pro hloubavější čtenáře doplnil odborný poradce publikace Richard Vlasák na závěr knihy vysvětlivky, které objasňují historické souvislosti, přibližují odlišné směry křesťanství a uvádějí spolehlivé původní zdroje pro současné poznání Husova života a díla, z nichž příběh vychází.

Sdílet 0

Nakladatel
Kalich
datum vydání
7.4.2015
isbn
978-80-7017-218-6
ean
9788070172186
Jazyk
čeština
Počet stran
206
Vazba
měkká vazba

Jak si vede v knihy Dobrovský?

15592. v e-shopu | 35307. minulý týden

203. v Detektivní a dobrodružné příběhy pro děti | 408. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

3.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 3 z 5 hvězdiček Markéta Starobová

    Celkem zajímavá kniha, poutavě napsaná. Ke konci se ale trochu vlekla a na konci to byl příšerný happyend :-). Má v sobě hodně informací o Husovi a staré Praze. S hlavním hrdinou jsem celkem sympatizovala, protože není úplně dokonalý a chová se jako normální člověk. Kniha se rychle přečte (já ji přečetla za den). Spíš pro mladší, ale ujde. Doporučuji pro někoho, kdo hledá pozitivnější počtení.

    Kniha, Kalich, 2015, 9788070172186

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora