Popis

">> Žádná jiná kniha mě na válečné stezce proti vlastním slabostem neposunula ke 100% profesionalitě tak jako Válka umění. Odhaluje nejhlubší podstatu toho, oč by měl usilovat každý tvůrce, umělec či profesionál.“
— Robert Vlach, autor knihy Na volné noze <<


# O knize

Měli jste někdy v noci před spaním vizi člověka, kterým byste se mohli stát, práce, které byste mohli dosáhnout, díla, které byste chtěli vytvořit? Jste spisovatel, který nepíše, malíř, který nemaluje, nebo podnikatel, který nikdy nezaložil podnik? Potom znáte Odpor: temnou sílu, bránící kreativitě a úspěchu.

Steven Pressfield vyhlásil Odporu válku a ve své přísné, strohé a zároveň zábavné knize vás naučí, jak tohoto nepřítele porazit a rozbít tak bloky, které dusí vaši tvořivost. Po přečtení Války umění o sobě mnohé pochopíte. Několik dní jí budete mít plnou hlavu, a pak možná změníte svůj život. Autorův odkaz na Umění války od Sun-c’ je naprosto na místě, neboť Pressfield považuje tvorbu a umění za boj tvůrce se sebou samým.

Válka umění vyšla poprvé v roce 2002. Od té doby se dočkala překladů do mnoha světových jazyků a stále patří mezi nejprodávanější knihy o kreativitě. Inspirovala a stále inspiruje statisíce čtenářů z celého světa. Slovy autora: „ Většina z nás má dva životy. Ten, který žijeme, a potom nežitý vnitřní život.”
Není to škoda?


# O autorovi

Steven Pressfield (*1943) je romanopisec, scenárista i autor příruček o tvorbě a kreativitě. Narodil se na Trinidadu, po službě u americké námořní pěchoty vystudoval psychologii na Dukeově univerzitě a poté pracoval v mnoha pomocných profesích. Trvalo mu dlouhých 17 let, než byl schopen uživit se samotným psaním. A kdo jiný by měl o tvorbě psát než ten, kdo dokázal překonat tvůrčí bloky, nevzdal se a dosáhl úspěchu?


# Více o knize
http://www.valkaumeni.cz
http://www.melvil.cz/kniha-valka-umeni
Sdílejte s hashtagem #valkaumeni"

Sdílet 0

kategorie
E-knihy » Osobní rozvoj
Nakladatel
Jan Melvil publishing
datum vydání
2017
Jazyk
čeština
Počet stran
287

Jak si vede v knihy Dobrovský?

65421. v e-shopu | 65826. minulý týden

171. v E-knihy - Osobní rozvoj | 175. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.8 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 5 z 5 hvězdiček Julie Kolodnytska

    Výborná kniha, kde autor sděluje svým čtenářům,že rezistenci v práci lze překonat tím, že najdeme v něčem svou vášeň, která nás opravdu baví. Rozhodně doporučuji k přečtení.

    Kniha, Jan Melvil publishing, 2017, 9788075550354

  • 5 z 5 hvězdiček Helena

    Kniha se velice dobře čte. Obklopuje nás mnoho negativních vlivů, které si ani neuvědomujeme. V této knize je velice srozumitelně popsáno co to je za vlivy, kde a proč to vzniká a jak tomu zabránit, abychom to dál nemuseli prožívat. Přečetla jsem ji jedním dechem.. :-)

    Kniha, Jan Melvil publishing, 2017, 9788075550354

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora