Otrávená E-kniha

E-kniha

 • E-kniha je momentálně nedostupná

Rozbijte očarované zrcadlo! Feministický retelling pohádky o Sněhurce. Krásná princezna Sophie jela na projížďku lesem, když tu lovčí vytáhl nůž a… vzal si její srdce. Nemělo ji to tak překvapit. Zaslechla přece pomluvy. Říkali o ní, že je moc laskavá a naivní na to, aby vládla. Zbytečná princezna. Příšerná budoucí královna. A Sophie jim věřila.… Přejít na celý popis

Drobek čte dětem. 60 skvělých dětských knih od 49 Kč Dráček Drobek na svých křídlech přináší čtení pro děti maličké i trošičku větší. A tentokrát ho rozdává za ceny od 49 Kč na našem e-shopu i v knihkupectvích. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Rozbijte očarované zrcadlo! Feministický retelling pohádky o Sněhurce.

Krásná princezna Sophie jela na projížďku lesem, když tu lovčí vytáhl nůž a… vzal si její srdce. Nemělo ji to tak překvapit. Zaslechla přece pomluvy. Říkali o ní, že je moc laskavá a naivní na to, aby vládla. Zbytečná princezna. Příšerná budoucí královna. A Sophie jim věřila. Každému otrávenému slovu. S pomocí sedmi lesních mužíků se jí povede přežít, dokáže však také posbírat síly a postavit se skutečnému zlu, nebezpečnému nepříteli, který za vším stojí?

Sdílet 0

Nakladatel
CooBoo
jazyk
čeština
Počet stran
320
datum vydání
1.01.2021

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.9 z 5 11 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

 • 4 z 5 hvězdiček Modroočka Uživatel aplikace KDčko

  Tak, to jsem nečekala. Knihu jsem si koupila kvůli obálce, moc se mi líbila. V knize jsem našla bledou černovlásku, zlou královnu, lovce, krásného prince, sedm malých mužíků, otrávené jablko i skleněnou rakev a přece to nebyla pohádka o Sněhurce. Za mě 4 a půl hvězdičky.

  Kniha, CooBoo, 2021, 9788075442642

 • 2 z 5 hvězdiček Tereza Kocourková registrovaný uživatel

  Tenhle příběh mi přišel o dost slabší, než předchozí kniha. Žádná z postav mě nijak zvlášť neoslovila a Sophie mi přišla strašlivě ukňouraná. Tak snad se víc zadaří příště.

  Kniha, CooBoo, 2021, 9788075442642

 • 4 z 5 hvězdiček Slabšie než Sestra registrovaný uživatel

  Celkový dojem z knihy mi príde o niečo slabší než z Nevlastnej sestry. Neviem, čím to je, pretože kvalitatívne sú obe vyrovnané. Možno preto lebo Isabelle bola od začiatku silná postava a Sofie nie. Tiež som vedela ako tento príbeh skončí (teda čo sa týka koruny) a v Sestre som nemala o ničom ani šajnu. Alebo je to tým, že mám pár nezodpovedaných otázok...? Najskôr asi pre to, lebo s Izzy a Tavi som sa vedela takmer úplne stotožniť- s ich obavami, bolesťami i túžbami a so Sofie... Sofie bola vo svojej podstate klasika, ktorú už mám dobre načítanú z iných príbehov. Nič to však nemení na fakte, že toto bol jednoznačne úžasne originálny retelling, ďalší vydarený príbeh s mnohými morálnymi hodnotami a myšlienkami na zamyslenie.

  Kniha, CooBoo, 2021, 9788075442642

 • 4 z 5 hvězdiček Nela ( IG: Copata.knihomolka) registrovaný uživatel

  Příběh začíná jako téměř klasický příběh o Sněhurce a 7 trpaslících, který se změní ve chvíli, kdy Sophie přežije vyrvání srdce z hrudi. Získává nové hodinové srdce a její život se navždy změní k nepoznání. Musím uznat, že její počínání mi z počátku bylo velmi nesympatické a přišla mi až přehnaně naivní. Pokud veřejně oznámí Vaší smrt a naservírují Vaše srdce v truhle, budete pak naivně doufat, že Vás někdo jede zachránit? Mrtvolu? Proč by to proboha dělal? No, ale další postavy? Především obří beruška a pavouk. Ty mě v příběhu zaujali asi nejvíce a moje fantazie se v jejich případě dost vyřádila. Další postavy jako 7 mužíků, zloděj a fešácký lovec příběhu hodně pomohli. Pokud by se Sophie toulala temným lesem sama, se svojí povahou, musela bych tu knihu zavřít. Ještěže si své chování časem uvědomí a změní se. No aby ne, je to přeci pořád pohádka! Poslední věc: V jaké době by se to mělo odehrávat? Osobně jsem si představovala zhruba středověk, ale asi to bylo nějaké pozdější období? Soudě podle nutné kávy k snídani, sendvičů a ruksaků. Tohle je opravdu maličkatý detail, ale ráda bych, aby jej autorka objasnila. Nicméně je příběh i tak velmi zajímavý, napínavý, místy lehce strašidelný. Našla jsem při čtení několik krásných myšlenek, které stojí za pozastavení a trochu přemýšlení. Celkově byla kniha čtivá a vidím to na 3,5-4/5?

  Kniha, CooBoo, 2021, 9788075442642

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda
Další knihy autora