0.0 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
120 Kč s DPH
Jsme transparentní
Román z prostředí vojenské střední školy padesátých let dvacátého století vypráví dramatický příběh maturantů, kteří sní svůj velký sen – obléknout modrou uniformu pilotů. Proto se přihlásili do Školy důstojnického dorostu letectva, která slibovala přípravu a hladký přechod do Leteckého učiliště. Těsně před maturitou jsou však podmínky… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Sen o moři
-
Ten sen
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Bestseller Sudetský dům
-
Na Seně
-
Až uvidíš moře
-
Podivný sen
-
Provence jako sen
-
Každé ženy sen
-
Na krásné modré Dřevnici
-
Útěk na venkov
-
Bestseller Vladimír Beneš - Mé cesty do hlubin mozku
-
Bestseller Hana
-
Šťastný kosočtverec
-
Všechno je jenom dvakrát
-
Rybář Jarmil Koloušek
-
Pět her
-
Bestseller Šikmý kostel 2
-
Nebojím se tmy
-
Sen v Benátkách
-
Sen o Zeleném domě
-
Venkov
-
Co jsem nezapomněl aneb Z deníku potulného písničkáře II.
-
Chlapec na vrcholu hory
Román z prostředí vojenské střední školy padesátých let dvacátého století vypráví dramatický příběh maturantů, kteří sní svůj velký sen – obléknout modrou uniformu pilotů. Proto se přihlásili do Školy důstojnického dorostu letectva, která slibovala přípravu a hladký přechod do Leteckého učiliště. Těsně před maturitou jsou však podmínky přijetí do učiliště změněny a chlapci jsou přesvědčeni, že byli podvedeni, že armáda zneužila jejich touhy po létání. Z beznaděje se rodí vzdor a odhodlání k zoufalému činu. Román z pozůstalosti autora je jeho prozaickou prvotinou, kterou dopsal začátkem osmdesátých let 20. století. Vznikl na základě jeho scénáře televizní hry Zkouška dospělosti, na němž pracoval přibližně v letech 1965–1970. V období „pražského jara“ se zdálo, že kontroverzní příběh studentů střední vojenské školy z padesátých let má v Čs. televizi šanci na realizaci. S nastupující „normalizací“ společenských poměrů po srpnu 1968 se však výrazně změnily požadavky dramaturgie, a protože na ně autor nehodlal přistoupit, scénář (a později ani jeho knižní verze) se realizace nedočkal.
Text o autorovi:
Jiří Horák (3. dubna 1940 – 17. března 2004)
Vystudoval dramaturgii a scenáristiku na FAMU (1965), na Katedře televizní a filmové žurnalistiky UK získal doktorát (1980); působil v Čs. televizi, ve Filmovém studiu Barrandov a v Čs. armádním filmu (scenárista, dramaturg a režisér). Většinu života se ve volném povolání věnoval dramatické a literární tvorbě. Vedle rozhlasových her a literárních pořadů psal filmové a televizní scénáře, divadelní hry, před zánikem deníku Lidová demokracie také recenze na výtvarné umění, zvláště fotografii. Napsal řadu knih, jako editor se podílel na vydání knih jiných autorů (např. Divišovy Teorie spolehlivosti). Je rovněž tvůrcem patentů – na hlavolam a nový způsob filmového snímání.
Z jeho díla dosud vyšlo: Kniha o staré Praze (1989, 1998, 2005, 2008, elektronické vydání 2010), Oheň na sněhu /Mýty sibiřských lovců/ (1998), Kniha o nové fyzice. Základy teorie kvantové gravitace (2004, 2006, elektronické vydání 2011), Modrý sen (román z prostředí leteckého učiliště, 2006, elektronické vydání 2011), Říjen v Carlsbadu (rozhlasové hry o historických osobnostech – Jeroným Pražský, K. H. Borovský, Jarmila Horáková, Thomas Mann, K. H. Frank, Jan Kupecký, Galileo Galilei, Milada Horáková ad., 2007, elektronické vydání 2011), Krásní dnové koločavští (původní filmový literární scénář o natáčení filmu Marijka nevěrnice a volné adaptace podle R. Těsnohlídka, V. Neffa, I. Babela, F. Stavinohy, 2007, elektronické vydání 2012).
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE