Říjen v Carlsbadu Jiří Horák E-kniha

Říjen v Carlsbadu E-kniha

Jiří Horák

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

150 Kč s DPH

Balada o ptácích a hadech Prequel ke slavným Hunger Games vyjde již brzy! Předobjednejte si Baladu o ptácích a hadech za zvýhodněnou cenu Více informací

Popis

Deset rozhlasových her, jejichž hlavní téma - střetnutí jedince s mocí - aktualizuje věčné otázky po smyslu lidského konání: odporování zlu, veřejném hájení pravdy; otázky po smyslu oběti a odporu, míře osobní angažovanosti a statečnosti. Kniha je překvapivě aktuálním hlasem do diskuse nejen o minulosti české a evropské společnosti, ale zároveň o její přítomnosti a budoucnosti.

Mistr Jeroným (o Jeronýmu Pražském před kostnickým koncilem), Přelíčení s občanem Havlíčkem (o Karlu Havlíčku Borovském před kutnohorským soudem pro články Správa obecních záležitostí a Proč jsem občanem?, v nichž psal o fungování státu, korupci státních úředníků a soudců), Poslední role (o předčasně zemřelé herečce Národního divadla Jarmile Horákové), Domovské právo (o Thomasu Mannovi a jeho útěku před fašismem), Očitý svědek (o vyhlazení Lidic, jak je viděl přímý svědek, filmový dokumentarista), Osm kroků (o konci K. H. Franka podle svědectví JUDr. Kamilla Reslera, jeho obhájce ex offo), Říjen v Carlsbadu (o nedobrovolném portrétování ruského cara Petra I. Velikého malířem Janem Kupeckým v Karlových Varech), Proklamace (o Aurelii Kotíkové, mladé písařce brněnské banky, jejíž mlčení zastavilo lavinu zatýkání v „letákovém procesu“ na začátku první světové války), Dcera hříchu (o vrcholné životní etapě Galilea Galileiho, komentované jeho dcerou a spolupracovnicí, řeholnicí Virginií), Ave Milada (o JUDr. Miladě Horákové). Sedm z těchto her bylo realizováno Čs. rozhlasem.

Text o autorovi:

Jiří Horák (3. dubna 1940 – 17. března 2004)

Vystudoval dramaturgii a scenáristiku na FAMU (1965), na Katedře televizní a filmové žurnalistiky UK získal doktorát (1980); působil v Čs. televizi, ve Filmovém studiu Barrandov a v Čs. armádním filmu (scenárista, dramaturg a režisér). Většinu života se ve volném povolání věnoval dramatické a literární tvorbě. Vedle rozhlasových her a literárních pořadů psal filmové a televizní scénáře, divadelní hry, před zánikem deníku Lidová demokracie také recenze na výtvarné umění, zvláště fotografii. Napsal řadu knih, jako editor se podílel na vydání knih jiných autorů (např. Divišovy Teorie spolehlivosti). Je rovněž tvůrcem patentů – na hlavolam a nový způsob filmového snímání.

Z jeho díla dosud vyšlo: Kniha o staré Praze (1989, 1998, 2005, 2008, elektronické vydání 2010), Oheň na sněhu /Mýty sibiřských lovců/ (1998), Kniha o nové fyzice. Základy teorie kvantové gravitace (2004, 2006, elektronické vydání 2011), Modrý sen (román z prostředí leteckého učiliště, 2006, elektronické vydání 2011), Říjen v Carlsbadu (rozhlasové hry o historických osobnostech – Jeroným Pražský, K. H. Borovský, Jarmila Horáková, Thomas Mann, K. H. Frank, Jan Kupecký, Galileo Galilei, Milada Horáková ad., 2007, elektronické vydání 2011), Krásní dnové koločavští (původní filmový literární scénář o natáčení filmu Marijka nevěrnice a volné adaptace podle R. Těsnohlídka, V. Neffa, I. Babela, F. Stavinohy, 2007, elektronické vydání 2012).

Sdílet 0

kategorie
E-knihy » Česká beletrie
Nakladatel
Jaroslava Jiskrová - Máj
datum vydání
2012
Jazyk
čeština
Počet stran
360

Bestseller v knihy Dobrovský

205559. v e-shopu | 193450. minulý týden

1063. v E-knihy - Česká beletrie | 1260. minulý týden

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora