Josef Maršálek

Když mi byly asi tři roky a začal jsem se motat babičkám a taky mámě v kuchyni pod rukama, nevyhazovaly mě. Naopak. Postupně mě nechaly osahat si veškeré ingredience a postupy [...]. Krok za krokem jsem tak mohl proniknout do tajů toho, co mě fascinuje dodnes - do pečení.

Říká jeden z nejznámějších českých cukrářů Josef Maršálek v úvodu své nejnovější publikace Moderní česká cukrařina (2020). Ve známost vešel především jako porotce soutěže Peče celá země, kterou odvysílala Česká televize v roce 2020.

Více informací

 

  • Moderní česká cukrařina

    E-kniha

    Pečte a inspirujte se recepty uznávaného mistra cukráře Josef Maršálek vyzradil svá sladká tajemství a sepsal 47 skvělých receptů – nechte se vést jeho radami a inspirujte se triky, které v praxi…

    219 Kč

    Četl(a) jsem

 

Přestože uposlechl rodiče a místo cukrařiny šel na gymnázium, v každé volné chvíli něco pekl a vařil. Cestu ke své vysněné profesi si našel sám a vedla jej také touha, aby věci, které miluje, chutnaly tak, jak sám očekává. Odešel do zahraničí a nasbíral řadu zkušeností, v roce 2016 se vrátil a začal pracovat na volné noze. Dva roky na to získal ocenění Zlatý cukrář a přišla nabídka na porotce nejúspěšnější cukrářské a pekařské soutěže světa.

Nejlépe se s jeho osobou můžeme seznámit v autobiografické knize Péct, milovat a žít (2019), která je doplněná fotografiemi a recepty. Aktivní je také na svém instagramovém účtu @marsalekjosef82.

Sdílet 0

Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení