Mizející lžíce, růžový sníh a jiskřící bonbóny Sam Kean E-kniha

Mizející lžíce, růžový sníh a jiskřící bonbóny E-kniha

Sam Kean

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

339 Kč s DPH

E-knihy Diany Gabaldon – Cizinka a Lord John za 149 Kč Bichle od Diany Gabaldon ve čtečce nic neváží, takže proč si jich nepořídit hned několik? Tím spíš, když každá stojí jen 149 Kč! Více informací

Popis

Proč Gándhí nenáviděl jód? Museli Japonci zničit Godzillu zrovna raketami z kadmia? Jak souvisí radium a dobrá pověst Marie Curie? Mohou apokalyptické vize způsobit, že někdo celý zmodrá? Je správné jíst radioaktivní guláš? Může pití piva dopomoci k vědeckému objevu? Ve svižně a poutavě napsané knize najdete odpovědi na všechny tyto otázky, stejně jako na mnohé další, které vás možná vždycky zajímaly, anebo vám zatím vůbec nepřišly na mysl. Keanova kniha je natolik nespoutaná a zábavná (a současně odborně fundovaná), že ji budete číst se zatajeným dechem a budete mít chuť se o všechny zajímavé informace okamžitě s někým podělit. Autor nabízí příběhy z dějin vědy a odhaluje tajemství periodické tabulky s takovou sebejistotou a nadšením, že díky jemu se téma, které je normálně těžké jako olovo, transmutuje ve zlato.

Sdílet 0

Nakladatel
Grada
datum vydání
1.01.2016
Jazyk
čeština
Počet stran
336

Jak si vede v knihy Dobrovský?

123006. v e-shopu | 113505. minulý týden

386. v E-knihy - Hobby |

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 5 z 5 hvězdiček Marek Weinštuk

    Můžu říct, že vše, co je napsáno v popisku je pravda. Kniha popisuje nejenom chemické objevy, ale i příčiny a důsledky těchto objevů. To dělá knihu vhodnou nejenom pro přírodovědce. K tomu, abyste si knihu mohli přečíst nemusíte být zrovna chemickými nadšenci, je totiž srozumitelná pro širší veřejnost. Publikace je také jedna z mála v češtině, která se podrobněji zabývá historií chemie. Jedinou výtkou je, že chvíli trvalo, než se autor rozepsal, proto doporučuji neodkládat knihu hned po 1. kapitole.

    E-kniha, Grada, 2016,

Další knihy autora