Moderní didaktika Robert Čapek E-kniha

Moderní didaktika E-kniha

Robert Čapek

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

594 Kč s DPH

odeonky za polovic Vybrané knížky značky Odeon nyní objednáte z našeho e-shopu s 50% slevou Více informací

Popis

Existuje jistě velké množství pedagogů, pro které bude tato kniha procházkou po cestách, které již důvěrně znají. Bohužel je ještě větší množství učitelů, kteří tyto výukové metody sice znají, ale používají z nich jen zlomek. Možná se i ptají: „Proč bych je měl znát? Nestačí si stoupnout před třídu a diktovat jim hromadu poznatků?“

Tato publikace neopakuje teoretické výčty definic předchozích autorů, ale čtivou formou ukazuje cestu k efektivnímu praktickému vyučování. Výukové metody a aktivity jsou vybrány a popsány tak, aby byly použitelné pro všestranné využití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady. Jednotlivé kapitoly rozdělují metody podle způsobů použití a umožňují rychlou a přehlednou orientaci. Klíčovou částí je lexikon výukových metod, které jsou popsány metodologicky a didakticky, stejně jako metody hodnoticí. Publikace je pro moderního učitele výborným rádcem a nepostradatelným vodítkem.

Sdílet 0

Nakladatel
Grada
datum vydání
2015
Jazyk
čeština
Počet stran
624

Bestseller v knihy Dobrovský

42914. v e-shopu | 47453. minulý týden

74. v Společenské vědy | 80. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.3 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 2 z 5 hvězdiček Marek W.

  Pokud jste studenti pedagogiky nebo učitelé, doporučuji knihu jako úžasné letní čtení. Musím také konstatovat, že je to první odborná kniha, u které jsem neusnul. Pozitivně hodnotím přehlednost zpracování, málo překlepů a bohatý výčet aktivit pro žáky. Z tohoto výčtu si zákonitě musí každý pedagog vybrat alespoň jednu metodu, kterou v praxi může použít. Negativně však musím hodnotit autorův postoj (aspoň jak jsem jeho slova pochopil): Moderní metody prezentuje jako všelék na lidskou hloupost, ale nevidí nebo si nepřipouští vedlejší účinky. Tradiční metody jsou pro něj zvěrstvem, což vyjadřuje kolikrát urážlivým způsobem. Svoje urážky však odůvodňuje jen zřídka nebo je odůvodnění na základě sugestivních názorů. Mnohokrát si i v knize protiřečí. Jako student, který vyzkoušel obě možnosti, musím říct, že dávám jednoznačně přednost výkladu a tradičním metodám.

  Kniha, Grada, 2015, 9788024734507

 • 5 z 5 hvězdiček Lenka

  Byl to darek,který udělal radost.

  Kniha, Grada, 2015, 9788024734507

 • 5 z 5 hvězdiček Monika Soukupová

  Koupila jsem si ji jako studentka pedagogiky a mohu doporučit. Vše dobře rozepsané a vysvětlené.

  Kniha, Grada, 2015, 9788024734507

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora