4.0 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
99 Kč s DPH
Jsme transparentní
Bílý klaun - sbírka fejetonů a jiných krátkých textů Lenky Procházkové. Mnohé z nich spisovatelka publikovala v novinách a časopisech. Další vycházejí v tištěné podobě poprvé. Od chvíle, kdy se autorčiným zásadním tématem staly takzvané církevní restituce, se totiž její kritické články objevují už jen na… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Moje řeč
-
Obžaloba duševního vlastnictví
-
Feminismus je pro každého
-
Dědeček potrkal jelena
-
Ztráty, nálezy a jiné
-
Kam s ní – tam s ní
-
Vraždící klaun
-
Druhá derivace touhy III.
-
Mužský šovinismus pro pokročilé
-
Česko máš za odměnu
-
Zima přichází
-
Příležitostné nápady
-
10 ZA 500,- Klaun v kukuřičném poli
-
Gump - Pes, který naučil lidi žít
-
Proveď vola světem, volem zůstane
-
Dědek na kole
-
Nevidím ani tmu
-
V zajetí obrazů
-
Klaun
-
Green Deal: Strašák, nebo jedinečná šance?
-
Spánek rozumu plodí příšery
-
Přijít za svítání
-
Deset lekcí pro postpandemický svět
-
Mrazík s pendrekem v ruce
Bílý klaun - sbírka fejetonů a jiných krátkých textů Lenky Procházkové. Mnohé z nich spisovatelka publikovala v novinách a časopisech. Další vycházejí v tištěné podobě poprvé. Od chvíle, kdy se autorčiným zásadním tématem staly takzvané církevní restituce, se totiž její kritické články objevují už jen na internetových serverech. Snadno zapamatovatelná tvář a hluboký hlas Lenky Procházkové zmizely i z veřejnoprávní televize. Také natáčení filmu o Janu Masarykovi, k němuž zpracovala scénář, bylo Českou televizí odloženo. Spisovatelka hodnotí situaci lapidárně: „Já jsem začínala v samizdatu, takže jsem si odpočátku zvykla psát svobodně, bez cizí nápovědy. A pokud je dnes upřímnost opět vnímaná jako hřích, není to pro mě žádná nová zkušenost a ani nová křižovatka. Zkrátka v tom 'hříchu' setrvám.”
Texty obsažené ve sbírce Bílý klaun jsou důkazem toho, že jejich autorka (dcera spisovatele Jana Procházky) převzala otcovo krédo, že politika má být pro každého a že: Nic není ztraceno, dokud to nevzdáme my sami... Kniha obsahuje i znění archívních dokumentů (trestní oznámení na členy vlády Petra Nečase i na kardinála Dominika Duku a dopisy odeslané papeži Benediktovi a papeži Františkovi).
Lenka Procházková (*1951)
publikovala své první prózy v osmdesátých letech v samizdatua v exilových vydavatelstvích (Růžová dáma, Oční kapky, Smolná kniha, Jan Palach a povídkové sbírky: (Tři povídky,Přijeď ochutnat a Hlídač holubů). Od devadesátých let publikuje oficiálně (Pan ministr, Šťastné úmrtí Petra Zacha, Zvrhlé dny), Jak si stojej nebožtíci (fejetony, spoluautor Aleš Pejchal), Dopisy z Bamberka(fejetony), Beránek (historický román o Ježíši z Nazareta), Zavři oči (pohádky), Zpráva spolku Šalamoun (dokument o stavu justice v ČR), Narušitel (román z diplomatického prostředí), Slunce v úplňku (románově zpracovaný příběh Jana Palacha),Zvonek a pak chorál (knižní rozhovor vedený Ivou Pekárkovou), Za Fidelem na Kubu (cestopisný román ze současné Kuby). Autorka napsala i řadu rozhlasových, televizních a divadelních her. Její fejetony, komentáře a další aktuální politické texty vychází ve sbírce Bílý klaun.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.7 z 5 3 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
z registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Zatím jsem četla jen část, připomenutí událostí po letech.
Přečíst více -
katka registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Zajimave postrehy, platne i po nekolika letech. Ale jednotlivé clanky se tématikou opakuji, tak pak uz je to nuda.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy
-
Sto květů – co zůstane, když člověk začne zapomínat? | RECENZE
-
Kdo je Freida McFadden? Autorka Pomocnice odhalila svou identitu
-
Pokračování Spalující rivality vyjde již v květnu!
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE