Akademie Dunbridge 2 - Kdokoliv

Autor Sarah Sprinz

E-kniha

Akademie Dunbridge 2 - Kdokoliv E-kniha

Autor Sarah Sprinz

Součástí série: Akademie Dunbridge 2. díl z 3

E-kniha

 • Ihned ke stažení

Nerozlučné přátelství Tori a Sinclaira z jedenáctého ročníku Akademie Dunbridge se v poslední době začíná hroutit, ačkoliv je zdánlivě všechno v nejlepším pořádku.Tori randí se školním idolem Valentinem, přestože ji před ním kamarádi varují. Sinclair se zase díky roli ve školní hře ocitá na pódiu s Eleanor, po níž pokukuje už několik let. Ani… Přejít na celý popis

J. T. Geissinger: Nádherně krutý Pocit bezpečí může být pouhou iluzí. A že ne každý zachránce je hrdina... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Nerozlučné přátelství Tori a Sinclaira z jedenáctého ročníku Akademie Dunbridge se v poslední době začíná hroutit, ačkoliv je zdánlivě všechno v nejlepším pořádku.

Tori randí se školním idolem Valentinem, přestože ji před ním kamarádi varují. Sinclair se zase díky roli ve školní hře ocitá na pódiu s Eleanor, po níž pokukuje už několik let. Ani jeden z přátel se však se vztahem toho druhého nedokáže smířit.

Spojuje je právě už jen školní divadlo, kde on hraje hlavní roli a ona pomáhá s režií, a také boj za stejné školní uniformy pro kluky i holky. Dokážou si Tori a Sinclair konečně přiznat, co k sobě skutečně cítí? Překonají strach z odmítnutí a pocit méněcennosti na jedné straně a rodinné problémy s alkoholem na straně druhé? Neskončí jejich vztah katastrofou jako hra Romeo a Julie, kterou společně nacvičují?

Sdílet 0

Nakladatel
Red
jazyk
čeština
Počet stran
400
datum vydání
1.01.2023

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.3 z 5 26 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 13× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček Kristýna Kočová registrovaný uživatel

  Vracíme se zde zpět do již známého školního prostředí, které si můžete představit i s pomocí pěkné mapky, uvnitř, na deskách knihy. Hlavními postavami jsou tentokrát Victoria aka Tori a Charles alias Sinclair. Já se na ty dva těšila už díky prvnímu dílu, kde si je nešlo neoblíbit. Tihle dva jsou už šest let nejlepší přátelé. Jenže oba k sobě už nějakou dobu cítí víc, než by kamarádi měli. Problém však nastává v tom, že se bojí své city přiznat tomu druhému. Vše se navíc zkomplikuje, když Tori začne chodit s Valentinem Wardem. On a Sinclair se totiž nemají zrovna dvakrát v lásce. Sarah Sprinz má talent na to, že v každém svém příběhu přijde s něčím novým. Tentokrát se například ocitáme na divadelním jevišti, kde studenti nacvičují, jako každý rok, svou vlastní verzi Romea a Julie. Kromě herectví si mě ale Charles získal i tím, že je to jezdec a s koněm Jubilee má opravdu hezký vztah. Tori je pak krevní skupina nás čtenářů, jelikož je to knihomolka a má i svůj bookstagram a knižní TikTok. Trochu mě mrzí, že byl prakticky celý příběh postavený na nekomunikaci hlavních postav. Není to první příběh, kde jsem tohle četla, ale kolikrát už jsem si pomalu rvala vlasy, když jeden z nich prakticky ukázal, že mu na tom druhém záleží, ale ona strana si to přetočila po svém. Přitom tu chemii mezi nimi tam viděli všichni, úplně všichni. Jen ti dva byli jak slepí. Každopádně si z toho zase lze vzít příklad, proč je komunikace právě tak důležitá. Jinak je fajn změna v romantické lince. Mám ráda enemies to lovers, ale zároveň mám pocit, že už nečtu nic jiného, takže friends to lovers - sem s tím. Několikrát jsem se u knihy musela smát. Nechci prozrazovat děj, každopádně Henry tu za mě bodoval. Navíc se tu i zamyslíte nad svými vztahy, třeba takové ty red flags ve vztahu. Každý si říkáme, že poznáme když s námi někdo manipuluje. Jenže ono to ne vždy je tak lehké jak se zdá. Jednu věc jsem na konci čekala, ta mě nepřekvapila. Spíš po přečtení posledních dvou stran chci duben, abych věděla co se stalo, ačkoliv to tuším, protože jsem si přečetla anotaci třetího dílu. Jsem zvědavá, co nám přinese závěrečný příběh Olive, která se nám taky vyskytovala v prvním i druhém díle, jakožto nadějná plavkyně. Zatím působila dost uzavřeně a moc toho o ní nevíme. Plus se zde objeví úplně nová postava. Akademie Dunbridge je takové safe place, kam můžete utéct od všední reality.

  Kniha, Red, 2023, 9788027713493

 • 4 z 5 hvězdiček Tereza Tichotová registrovaný uživatel

  Nedokážu se zatím rozhodnou, který ze dvou dílu byl lepší, protože si každý u jednoho z nich přijde na své. Moc se těším na další díl.

  Kniha, Red, 2023, 9788027713493

 • 5 z 5 hvězdiček Anastasja. V registrovaný uživatel

  Tohle bylo opět skvělé počtení, které vám dá víc, než se na první pohled zdá. Skotsko, prestižní akademie a dvojce, kterou jsem si stihla oblíbit už v prvním díle, nicméně pokud čekáte pěknou teen romantiku, tak jste vedle, jak ta jedle. Autorka se nebojí zabrouzdat do vážnějších témat - tady jsou to konkrétně návykové látky a toxický vztah mezi Tori a jejím "ex". V knize zase nechybí její doplňkový playlist, či mé oblíbené pop kulturní narážky. Už v prvním díle se mi líbilo, že autorka skloubila klasickou YA/NA romantiku se závažným společenským problém, v těchto šlepějích kráčí dál a i druhý díl je úžasný, zápletka je skvělá, plná pro mne překvapivých zvratů, mezi pilotními protagonisty to svým zvláštním způsobem už od počátku jiskří. Navíc jsou oba svým jedinečným způsobem skvělý, takže jsem neměla problém si je hned oblíbit. A mé milované téma elitní akademie jako bonus. Já tuhle sérii prostě miluju!

  Kniha, Red, 2023, 9788027713493

 • 4 z 5 hvězdiček Kristína Rydlová registrovaný uživatel

  Prvý diel série Akademie Dunbridge bol úplne skvelý, takže dvojku som si nemohla nechať ujsť. Priznám sa, že jednotka sa mi páčila o niečo viac, ale aj Kdokoliv bol príjemný a dosť emotívny romantický príbeh v štýle od priateľstva k láske. Tori som si obľúbila už v minulej časti, bolo to fajn dievča, ktoré okolo seba šírilo pozitívnu energiu. Musím však povedať, že v prvej polovici tohto príbehu som si k nej nejak nevedela nájsť cestu. Nepáčilo sa mi, čo s ňou robil Valentin a najradšej by som na ňu zakričala: ,,To naozaj nevidíš, ako s tebou manipuluje? Prečo si nestojíš za svojím názorom? Dovolíš mu, aby si robil srandu z toho, čo máš rada? Vzdáš sa toho, čo chceš, len kvôli jeho hlúpym rečiam? Uprednostníš ho pred vlastnými kamarátmi?" Pri týchto scénach som zatínala od hnevu päste, no zároveň mi z toho všetkého bolo smutno. Áno, autorka niečo naznačila z Valentinovho rodinného zázemia a tak trochu som rozumela, prečo je taký, aký je, no to ho však neospravedlňovalo. V druhej polovici sa to zlepšilo a Tori mi prirástla k srdcu, dokonca som sa dokázala na celú situáciu pozrieť aj z iného uhla pohľadu a lepšie pochopiť jej predchádzajúce správanie.  Sinclair bol zlatíčko, jeho som si zamilovala hneď. Bol to dobrosrdečný, inteligentný a pracovitý chalan, skvelý syn a ešte lepší kamarát. Veľmi sa mi páčil jeho vzťah s rodičmi i s najlepším kamarátom Henrym (ich priateľstvo bolo skvelé už v prvej časti, vždy sa mohli jeden na druhého spoľahnúť).  Opäť sa nám tu ukázalo, aká je komunikácia (nielen) vo vzťahoch dôležitá. Tori a Sinclair boli do seba už niekoľko rokov tajne zaľúbení, ale samozrejme, nikdy o tom tomu druhému nepovedali, pretože sa báli, že by tak zničili ich dlhoročné priateľstvo, ktoré bolo pre oboch veľmi dôležité. Z tohto dôvodu medzi nimi došlo k mnohým nedorozumeniam, ktoré ich dosť ranili. Niektoré momenty boli naozaj emotívne, až sa mi tlačili slzy do očí. Keď už po x-krát urobili nejakú hlúposť namiesto toho, aby si povedali pravdu, mala som chuť si od frustrácie trhať vlasy, padnúť na kolená a začať ich prosiť, nech už sa konečne o všetkom otvorene porozprávajú. Avšak, keď k tomuto momentu konečne došlo, vynahradilo mi to všetko "trápenie" a úprimne som sa s nimi tešila. Po to všetkom si zaslúžili byť šťastní. Autorka príbeh nemohla ukončiť v horšom momente. Na konci epilógu "vypustila bombu", takže som na ďalší diel už teraz veľmi zvedavá a dúfam, že sa ho dočkáme čo najskôr.

  Kniha, Red, 2023, 9788027713493

 • 5 z 5 hvězdiček Anna registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Skvělé pokračování! Těším se na další díl :-)

  E-kniha, Red, 2023,

 • 4 z 5 hvězdiček v registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  je to skvela serie knih nevim ale mozna jsem ocekavala od druheho dilu trochu vic. Prvni za me nej.

  Kniha, Red, 2023, 9788027713493

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 99 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora