Série Mrchožrout

Mrchožrout

Série Mrchožrout představuje nemyslitelnou kombinaci Dextera se světem, za nějž by se nemusel stydět ani Edgar Allan Poe. Tento námět již dávno nestojí na hraně děsu a hrůzy, veškeré meze znepokojení přímo nemilosrdně rozsekává.

V hlavní roli Timothy Blake, konzultant FBI, který pomáhá potírat zločiny. Kromě těch, jichž se sám dopouští ve volném čase. Temnější verze šarmantního Mentalisty. Autor Jack Heath si rozhodně nedělá starosti, jaké následky jeho mrazivé thrillery přinesou čtenářům. Bez okolků staví příběh morbidní, krutý, odpudivý a přesto strhující. Jeho externí detektiv musí být velmi geniální, neboť dokáže vyřešit každý zapeklitý případ, zatímco sám zůstává tajemným a nedořešeným. Co je vlastně zač? Jak může zároveň chránit a ubližovat?

Vlajkovým dílem Mrchožrout (2019) nejprve zlehka nahlédneme do života a strašlivého díla tohoto detektivního konzultanta. Případ zmizení náctiletého chlapce po cestě do školy nemá žádné výsledky, únosci žádají výkupné a matka zmizelého chlapce musí být na pokraji sil. Dokáže nepřekonatelný Blake tuto hádanku rozlousknout?

V pokračování Lovec (2021) přichází na scénu sériový vrah, který vraždí nevinné muže. Timothy Blake už nepomáhá FBI, namísto toho se obrací do podsvětí. Dokud nenalezne nežádoucí tělo mrtvého, které zcela změní hru. A samozřejmě právě tohoto muže FBI pohřešuje… Zjistěte, zda je v Blakeově moci odhalit spletité pozadí těchto zločinů, ale sám sebe přitom neusvědčit.

Máme právo žádat odměnu za dobré skutky a pomoc potřebným? Obzvlášť odměnu tak hrůzostrašného charakteru?