Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Znamenitá mrtvola - Agustina Bazterrica BESTSELLER NOVINKA

Znamenitá mrtvola

Agustina Bazterrica

Kniha ( pevná vazba )

 • Vydání této knihy se připravuje
 • Předpokládané datum dotisku je 7.9.2022
  Můžete provést předobjednávku
Předobjednat

Předpokládaná cena
289 Kč s DPH
Běžně 369 Kč Nápověda Vývoj ceny

E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Monoi de Tahiti: Voňavý klenot léta!

K nákupu nad 499 Kč dárek zdarma v hodnotě 299 Kč

Monoi de Tahiti: Voňavý klenot léta!

Když Agustina Bazterrica v roce 2017 zvítězila se svojí mrazivou dystopií v prestižní literární soutěži Clarín, jistě netušila, že se děj její knihy zanedlouho částečně stane skutečností, a její román tak získá na aktuálnosti a naléhavosti.Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po… Přejít na celý popis

Útěk za svobodou Zoje Stage Poutavý thriller od mistryně napětí je tady! Užijte si příběh o trojici přátel, které pronásleduje víc než jen stará tajemství... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Když Agustina Bazterrica v roce 2017 zvítězila se svojí mrazivou dystopií v prestižní literární soutěži Clarín, jistě netušila, že se děj její knihy zanedlouho částečně stane skutečností, a její román tak získá na aktuálnosti a naléhavosti.

Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno.

Marcose Teja, provozního ředitele v mrazírnách Krieg, opustila po smrti malého synka manželka a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci trpícímu stařeckou demencí hradit pobyt v luxusním geriatrickém centru.

V den, kdy dostane darem mladou ženu, „samici“ určenou na chov pro maso, se jeho mysl vydá na nebezpečnou cestu, která ho temnými zákrutami dovede až do situace, jež je těžko představitelná i pro členy společnosti tak zvrácené, jako je ta, v níž je nucen žít.

Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni?

Kým je vlastně ten druhý, jsme-li tím, co jíme?

Sdílet 0

Nakladatel
Fobos
Jazyk
čeština
Počet stran
256
Vazba
pevná vazba
datum vydání
27.07.2022
datum dotisku
7.09.2022
isbn
978-80-277-0245-9
ean
9788027702459

Jak si vede v knihy Dobrovský?

1. v e-shopu | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 31.07.2022

1. v Knihy | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 31.07.2022

Hodnocení a recenze čtenářů

4.4 z 5 21 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček Eva Klímová registrovaný uživatel

  Když se objeví smrtící virus, svět se nezvratně změní. Zvířata jsou do jednoho utracena, domácí i volně žijící. Jejich maso se nesmí jíst.Vlády uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, co maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno. Marcose Teja, provozního ředitele mrazíren Krieg, opustila po smrti synka žena a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci platit nákladnou léčbu. Jeho chladný pohled nám ukáže průběh na jatkách kde omračování, podřezávání, stahování z kůže a porcování těl je naprostou rutinou. Když dostane Marcose mladou "samici"určenou na chov pro maso, dostane se do situace, která je nepředstavitelná pro tuto zvrácenou společnost. Marcose pro jednou kašle na pravidla, jak tohle může dopadnout? Zaměnit lidi za zvířata chovaná pro porážku? Pane bože, no to byl tedy nápad. Já jsem masožravec, ale je pravda, že jsem se moc nezajímala o to, jak mi přichází na talíř. Pochybuji, že je zbavují stresu. Takže mám hned o čem přemýšlet. A co se knihy týče? Dáte první kapitolu, vyděsíte se, ale musíte číst dál. Nečekejte žádné velké akce, ale spíš okamžiky co Vás nutí se zamýšlet. A ten konec...néé, ani ve snu mě takový nenapadl. Tohle je prostě děsivé, šokující, nechutné a skvělé čtení. Jedna z mála letošních knih co mi dlouho leží v hlavě. Říkám si, jak snadné je ovládat a zfanatizovat lidi, že?

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 4 z 5 hvězdiček Anet Preisslerová registrovaný uživatel

  Znamenitá mrtvola je přesně ta kniha, která vás zaujme obálkou, která je prostě all natural. A pokud jste trošku zvrácené duše - zaujme vás i svým obsahem. Svět, ve kterém je kanibalismus povolen a lidi chodí na porážku jako zvířata. Svět, který nemá zábrany. Autorka mě dostala. Občas si nejsem jistá, zda v tom dobrém slova smyslu. A pozor! Tohle vše vymyslela žena! Já to říkám vždycky, že my jsme nebezpečné, ač na to nevypadáme. Je zbytečné tu popisovat postavy nebo styl psaní, který byl jednoduchý a svižný. O tohle totiž absolutně nejde. Zde vás zkrátka dostane, jaký bizár se dá vymyslet a zkonstruovat tak, že to funguje a v tu chvíli vám to připadá reálné. Květnatý popis všech těch hrůz mi často stahoval žaludek. Bylo to nechutný čtení..nikdy jsem nic podobného nečetla. Místy to bylo asi až moc, ale jak jsem byla v příběhu už zajetá, tak jsem nad tím jen mávla rukou. Samozřejmě jde o dystopii, tudíž se tu neřeší jen kanibalismus, ale celkově to, kam systém dospěl. V tomhle mě autorka překvapila a líbila se mi myšlenka., že lid se vlastně ničil navzájem, jelikož zničil nejprve okolí a nic jiného nezbylo. Vlastně moc nevím, jak knihu hodnotit, jelikož je tak diametrálně jiná. Avšak já si myslím, že občasné vystoupení z komfortní zóny a přečtení něčeho takového je prospěšné. Tenhle kousek si stoprocentně najde své čtenáře, i mě si svým způsobem získal. Samozřejmě to není čtivo pro každého a bylo by velmi vhodné popřemýšlet, zda kniha o vraždění, porcování, zpracovávání a pojídání lidského masa stojí za zkoušku a nebo ji raději přejdete. Za mě za zkoušku stojí, jen u toho asi nebudete nic baštit - něco nelidského, samozřejmě.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 5 z 5 hvězdiček Milan Říský registrovaný uživatel

  Půlení. Řeznická pistole. Porážková linka. První slova dystopie Znamenitá mrtvola jasně definují, jakým směrem se bude útlá a znepokojující kniha ubírat. Nefunguje jako varováním před budoucností, kdy jsou kvůli údajně smrtícímu viru vyhubena zvířata a povolen kanibalismus, ale spíš jako reflexe naší současnosti. Agustina Bazzterica prostě vzala rutinu na jatkách, prasata a krávy vyměnila za lidi a všechny procesy od násilné inseminace, nehumánního chování až po bourání masa, aplikuje na nich. A ne, není to otravný veganský manifest. Hlavní postava Marcus, kolečko v soukolí, ledově klidný a odlidštěný vedoucí jatek si sice uvědomuje, jakých zvěrstev je součástí, částečně jimi pohrdá, ale byznys s lidským masem je pro něj zdrojem peněz na nákladnou léčbu otce a tak prostě odvrací zrak. Jeho prostřednictvím čtenář sleduje veškeré masakrování a stahování z kůže, pracovní rutinu. Naprosto bez emocí, což ještě podněcuje autorčin věcný a strohý styl a Marcusem tady hne pouze osobní tragédie, smrt syna. „Kolik lidí budou muset porazit, aby zapomněl na to, jak Lea uložil do postýlky, přikryl, zazpíval mu písničku a druhý den ráno ho našel mrtvého?“ zazní například. Kanibalismus je zde jen forma, jejímž prostřednictvím Bazzterica upozorňuje na problémy. Pracuje s vládním režimem, který uzákoní legální zabíjení, poukazuje na fakt, jak podobné systémy pracují s jazykem, kdy se z lidí stávají pouhé kusy a v těchto chvílích si nelze nevzpomenout na Smrt je mým řemeslem. Všudypřítomná smrt a dehumanizace se později střetne se zakázanou láskou, utajeným vztahem, jehož rozřešení je už jen stvrzující tečkou za celým příběhem.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 5 z 5 hvězdiček Eli registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha rozhodně stojí za přečtení. Vtáhne vás do děje a musíte číst dál a dál a pořád myslet na to, že se něčeho takového snad nedožijete...

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 1 z 5 hvězdiček Kketrina registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Více než jednou ji číst nebudu.V jedné části jsem myslela že ji ani nedočtu.Konec knihy katastrofa.Na to jak byla propagována tak za mě byla přeceněna.Za mě palec dolů

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 5 z 5 hvězdiček Josef registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Perfektní čtení na 2 dny...........čte se jedním dechem, zajímavý děj a vývoj doporučuji zakoupit.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 5 z 5 hvězdiček Romana registrovaný uživatel

  Kniha se četla dobře,byla to odpolední mňamka

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 5 z 5 hvězdiček Anna Hovězáková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Znamenitou mrtvolu jsem chtěla kvůli obálce, protože ta se opravdu povedla. Doma si ji nechám i díky obsahu, který se taky povedl. Pravda, trochu jsem čekala, že bude víc rozvedena myšlenka toho, jak a proč se společnost rozdělila na tu, která konzumuje a na tu, která je konzumována. Ale jinak jsem neměla při čtení žádný větší problém. Doporučuji, stojí za přečtení a zamyšlení.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 4 z 5 hvězdiček Marie registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha mě zaujmula obalem a tématem o kterém pojednává. Celkový pocit z knížky mám dobrý, z popisovaných scén mě mrazilo. Co mě ale mrzí jsou malé nejasnosti v textu a popis některých situací, které mě spíš zmátly. Závěr knihy jsem čekala jiný, přišel mi takový „obyčejný". Nelituji však, že jsem knihu zakoupila.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie Chumová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha kterou by si podle mě - měl přečíst každý člověk. Kniha co Vám čistého čtení zabere kolem pěti hodin ale změní Váš pohled navždy. Kniha po které vezmete svoje domácí mazlíčky a budete je k sobě tisknout a říkat jim ta nejsladší slova lásky. Kniha po jejímž dočtení nebudete chtít aby na Vás někdo sahal, někdo Vás obejmul nebo na Vás promluvil. Kniha která Vás nechá mlčky sedět v temném pokoji zatím co Váš mozek bude šrotovat. Kniha která Vás posadí na prdel. To je Znamenitá mrtvola. Něco co jsme tu ještě neměli, naprostý fenomén, totální pecka na poli dystopie. Jasně - přebal knížky vtáhne každého, všichni si jí budete a budeme chtít koupit. Ale kdo z Nás bude mít ,,koule" na to jí dočíst až do posledního písmenka? Už po přečtení první věty Vám bude jasný jedno - tahle knížka nebude vtipná, nebude veselá a bude drsná. Musím uznat že co se týče do stylu jakým je napsaná - musím zatleskat - nikdy jsem nečetla něco tak chladného, mrazivého a surového. Ten chlad z mrazíren tu na Vás skrze každou řádku doslova padá. Při každé další kapitole Vám dochází že tohle nebude sranda. Je to absolutně nejchladnější kniha z pozice příběh mluví na čtenáře jakou jsem kdy četla. Troufám si říct že žádná podobná na světě neexistuje. A přesto máte nutkání číst dál a dál. I když mi tohle téma nevadí - musím uznat že u některých kapitol jsem nahlas vykřikovala slova jako : to není možné, to je strašný, pane bože... A to vlastně jenom proto - jakou surovou formou je tahle kniha napsaná. Je tam jiskřička naděje - všude je - a my děti z devadesátek vychované americkými seriály - kde dokud to dobře nedopadlo není konec - pořád doufáme a s nadějí čteme každý kousek tohoto bravurního díla. Prokousáváme se způsobem jakým jsou lidi přepravováni, jak jsou porcováni, jak se dostávají až na talíř. Seznamujeme se s rodinami, s přáteli, s fungováním tohohle šíleného světa kdy část společnosti žije krásný život a část je určená k rychlé spotřebě - a doufáme. V knize Vás dostanou tři momenty. A až na ně narazíte - budete přesně vědět že to jsou ty které myslím. V prvním případě přijde obrovská naděje, v druhém případě se usmějete a řeknete si - tady je svět ještě v pořádku - a v tom třetím už fandíte na vlně falešného přesvědčení Vašeho mozku - že přece všechno dobře dopadne. Když se prokoušete knihou téměř ke konci - čeká Vás obrovský zvrat - kdy si řeknete to snad není možný! Jenže Váš mozek bude neustále opakovat - neboj se. A tak se nebojíte a s novou nadějí pálíte dál na tom pekelném koni jménem Znamenitá mrtvola. Dokonce Vám ani nedojde že hlavní postava - týpek kterého jste si docela oblíbili protože není zase tak špatný jako většina - bere do ruky nůž. Ve chvíli kdy přečtete poslední větu - ve Vás všechna naděje, všechny sny a všechna radost umře. Váš svět se rozletí na milion kousíčků a srdce které letí nadzvukovou rychlostí bije na poplach protože ano - tohle je konec. Emočně tak našlapaná knížka - psaná chladnou rukou téhle bravurní spisovatelky. přijde moment kdy budete šťastní - kdy se usmějete - ale přijde moment který Vám sebere i Váš hlas. A až tu knihu zavřete, zapálíte si cigaretu nebo upijete z hrnečku kávu která už je stejně dávno studená - dojdete k jednoduchému závěru - ano přesně takový mi lidé totiž jsme. Tohle je člověk. Tohle je lidstvo. Tohle jsme mi. A nebudete chtít aby na Vás někdo sahal, svým domácím mazlíčkům koupíte to nejlepší co je na trhu a znovu se do nich zamilujete. Po přečtení téhle knížky - už Váš svět - nikdy nebude takový jaký byl. Hluboce se klaním před genialitou, propracovaností a chladností světa který nám všem Agustina Bazterrrica připravila ke sváteční hostině. Pro mě je to nejzásadnější dílo roku 2022.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027702459

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena
Další knihy autora