Svobodné ženy, svobodní muži
Kniha ( měkká vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení ZDARMA od 300 Kč, do 23. 6. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
294 Kč s DPH
Běžně 328 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Provokativní, kritická, kontroverzní - to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spojovaná s Camille Pagliovou, přední americkou kritičkou, jež je někdy vnímána jako nástupkyně Susan Sontagové. V anglosaském světě se Pagliová proslavila literárně-kritickým bestsellerem Sexuální persony: umění a dekadence od Nefertiti po Emily Dickinsonovou,… Přejít na celý popis
Provokativní, kritická, kontroverzní - to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spojovaná s Camille Pagliovou, přední americkou kritičkou, jež je někdy vnímána jako nástupkyně Susan Sontagové. V anglosaském světě se Pagliová proslavila literárně-kritickým bestsellerem Sexuální persony: umění a dekadence od Nefertiti po Emily Dickinsonovou, rozsáhlou literárně historicky-kritickou studií o úpadku a jeho obrazech v západním umění. Některé pasáže z této slavné knihy se objevují i ve sbírce esejů Svobodné ženy, svobodní muži, která je ovšem jinak obecně vztažena k tématům a problémům dnešního světa. Pagliová zde dostává své pověsti kritické myslitelky, jež vyhledává kontroverze, chce provokovat a především neuznává žádné modly - ať už v oblasti umění, kritiky nebo lidských práv. Její provokativní osten míří především proti dvěma terčům: feminismu v podobě, do jaké se vyvinul zejména v posledních několika letech, a situaci na anglosaských univerzitách, zejména omezování svobody projevu. Knihu opatřila zasvěcenou a velmi pochvalnou předmluvou Bianca Bellová, držitelka ceny Magnesia Litera za prózu. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.
- Nakladatel
- Argo
- Rozměr
- 210 x 135 x 20
- jazyk
- čeština
- Vazba
- měkká vazba
- Hmotnost
- 414 g
- isbn
- 978-80-257-3071-3
- Počet stran
- 288
- datum vydání
- 12.12.2019
- ean
- 9788025730713
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Josef Kasal registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Chcete-li získat široký a objektivní náhled do problematiky feminismu a genderu - přečtěte si Pagliu. Je to hluboká - na poznatcích historie, antropologie a biologie - analýza sociálních vztahů mezi muži a ženami a také jejich soužití. Jsem přesvědčen, že tato kniha umožní orientaci v problematice a ujasní každému pozici v diskusích na témata pohlaví.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Maloobchodní cena
Minimální prodejní cena:
294 Kč
Nápověda
Články, které stojí za pozornost
-
6 knižních novinek pro čtenáře thrillerů a detektivek
-
Co číst v červnu: 6 příběhů, kvůli kterým budete ponocovat
-
Edice Kapesní komiksové klenoty dokazuje, že komiksy nemusí být jen drahý koníček pro vyvolené
-
Ďábel nosí Pradu 2: návrat plný módy, nostalgie a nevyužitého potenciálu | FILMOVÁ RECENZE
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE
-
Pejsek a kočička jsou zpět: jak Pavel Fara navazuje na Josefa Čapka
-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ani po letech neztrácí svou podivnost | RECENZE
-
Nevyměkni – novinka Stephena Kinga nasáklá šílenstvím a pomstou | RECENZE
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují