Pod kudlu!

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Podezřelý

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 499 Kč dárek zdarma v hodnotě 349 Kč

Podezřelý

Nizozemský lékař Arnold van de Laar líčí dějiny chirurgie zasvěcenému i laickému čtenáři se smyslem pro detail i anekdotickou zkratku.   Zvolil k tomu případy proslulých pacientů, jakými byli geniální fyzik a matematik Albert Einstein, americký prezident John Fitzgerald Kennedy, francouzský král Ludvík XIV., mistr úniku, mág a varietní umělec… Přejít na celý popis

Vyzkoušej PPL výdejní místa pro ČR ZDARMA Právě nyní si můžete nechat zaslat své balíčky z našeho e-shopu KnihyDobrovsky.cz na jakékoliv PPL výdejní místo po celé ČR zdarma! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Nizozemský lékař Arnold van de Laar líčí dějiny chirurgie zasvěcenému i laickému čtenáři se smyslem pro detail i anekdotickou zkratku.
 
Zvolil k tomu případy proslulých pacientů, jakými byli geniální fyzik a matematik Albert Einstein, americký prezident John Fitzgerald Kennedy, francouzský král Ludvík XIV., mistr úniku, mág a varietní umělec Harry Houdini, rakouská císařovna Sissi, britská královna Viktorie, perský král Dareios, papež Jan Pavel II. a další.
 
Ve 29 kapitolách sledujeme napínavé příběhy, zdárné zákroky i zákroky méně podařené. Od první kapitoly popisující čin chirurga-amatéra, amsterdamského kováře Jana De Doota ve „zlatém“ sedmnáctém století, až po výjimečnou operaci paúhoře elektrického prochází čtenář dobami, kdy „nejdůležitějším atributem v úspěšné praxi… byl rychlý kůň“, vrací se do historie, aby poznal příběh starý 2500 let, žasne nad srovnáním způsobů léčby „tenkrát“ a dnes, připomene si doby, kdy péče o hygienu takřka neexistovala a o anestezii se nikomu ani nesnilo. Poutavé, vtipně podané vylíčení dějin medicínského oboru, který se bez nože neobejde.
 

 

Sdílet 0

Nakladatel
Pangea
Rozměr
142 x 207 x 42
jazyk
čeština
Počet stran
400
Vydání
1
isbn
978-80-7585-704-0
Vazba
pevná vazba
datum vydání
3.06.2020
ean
9788075857040

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.8 z 5 17 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • knizniblog.cz registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Poučné a zábavné. V knize Pod kudlu se vrátíme zpátky v čase a uděláme si představu o dlouhém chirugickém tápání, které předcházelo dnešním sofistikovaným postupům. Autor popisuje 29 operací, které se dnes provádí naprosto běžně, nicméně v minulosti se mnohokrát staly příčinou smrti pacienta - ať už kvůli tomu, že neexistovala hygiena ani anestezie nebo zkrátka proto, že chirurg té doby nebyl zrovna nakloněn konkrétnímu způsobu provedení zákroku. Pro svou knihu si autor vybral úrazy, nemoci a operace převážně známých osobností, např. Ludvíka XIV., císařovny Sissi, papeže Jana Pavla II., J. F. Kennedyho či A. Einsteina.

  Přečíst více
 • David Cmerek registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Po přečtení knihy jako naprostý laik už konečně chápu základní chirurgické pojmy a co tohle řemeslo vlastně obnáší :)

  Přečíst více
 • Martin Šefl registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Je to zajímavá kniha. Snadno se čte.

  Přečíst více
 • Ivan Kozák registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Zajímavá kniha.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda