4.4 z 5 hvězdiček
měkká vazbaKniha ( měkká vazba )
- Skladem 3 ks
- Doručení Ve čtvrtek 26. 2. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
299 Kč s DPH
Jsme transparentní
One of the most celebrated writers of our time gives us his first cycle of short fiction: five brilliantly etched, interconnected stories in which music is a vivid and essential character. A once-popular singer, desperate to make a comeback, turning from the one certainty in his life . . . A man whose unerring taste in music is the only thing… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Norwegian Wood
-
Find Me
-
Kafka on the Shore
-
Sputnik Sweetheart
-
Killing Commendatore
-
No Longer Human
-
Everything I Know About Love
-
Odepsaný
-
The Midnight Library
-
How to Stop Time
-
Of Mice and Men
-
První osoba jednotného čísla
-
Little Women
-
Pod skleněným zvonem
-
Conversations with Friends
-
The Wind-Up Bird Chronicle
-
Rozum a cit
-
The Bell Jar
-
10 ZA 500,- Home Body: Mé tělo, můj chrám
-
Bestseller Sudetský dům
-
Kočka na cestách
-
Before the coffee gets cold: Tales from the Café
-
Živý mýtus Roger Federer
-
1Q84
One of the most celebrated writers of our time gives us his first cycle of short fiction: five brilliantly etched, interconnected stories in which music is a vivid and essential character. A once-popular singer, desperate to make a comeback, turning from the one certainty in his life . . . A man whose unerring taste in music is the only thing his closest friends value in him . . . A struggling singer-songwriter unwittingly involved in the failing marriage of a couple he's only just met . . . A gifted, underappreciated jazz musician who lets himself believe that plastic surgery will help his career . . . A young cellist whose tutor promises to "unwrap” his talent . . . Passion or necessity-or the often uneasy combination of the two-determines the place of music in each of these lives. And, in one way or another, music delivers each of them to a moment of reckoning: sometimes comic, sometimes tragic, sometimes just eluding their grasp. An exploration of love, need, and the ineluctable force of the past, Nocturnes reveals these individuals to us with extraordinary precision and subtlety, and with the arresting psychological and emotional detail that has marked all of Kazuo Ishiguro's acclaimed works of fiction.
- kategorie
-
Knihy »
Cizojazyčná literatura »
English literature »
Fiction and Literature »
Contemporary Fiction
- Témata
- Londýn
- Nakladatel
- Faber & Faber Ome
- Rozměr
- 112 x 179 x 16
- datum vydání
- 7.01.2010
- ean
- 9780571245017
- Vazba
- měkká vazba
- Hmotnost
- 136 g
- jazyk
- angličtina
- Počet stran
- 221
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-0-571-24501-7
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.2 z 5 6 hodnocení čtenářů
3× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Shira009 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Na první pohled se může zdát, že téma hudby a soumraku je neobvyklé spojení, ale Kazuo Ishiguro je mistr vypravěč, který svým nezaměnitelným stylem vytváří atmosféru plnou melancholie a nostalgie. Hned na začátek chci zdůraznit, že životní zklamání snad nikdy nebyla zaznamenána elegantnějším způsobem. Ishiguro dokáže navodit autentickou atmosféru a dokonale propojit hudbu s emocionálním prožitkem. Možná za to zčásti může překlad, ale pro mě je autorův styl okouzlující a jedinečný.. jeho věty vybroušené do dokonalosti, popisy prostředí a emocí.. Při čtení si snadno dokážete představit nejen zvuky, ale i vůně, které postavy obklopují. Nechci spoilerovat, proto jen napíši, že každý příběh v knize je silný, emotivní s nečekanými zvraty a změnami. Autor v nich zkoumá různé vztahy (mezi manželi, přáteli, rodiči a dětmi) a zamýšlí se nad hudbou jako prostředkem komunikace a emocionálním vyjádřením. Myslím, že se v budoucnu ke knize ještě jednou stoprocentně vrátím.
Přečíst více -
Vendula Vaňáčková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Pět příběhů, které plynuly jako hudba. Jemný rozjezd, vrchol a pak náhlé ukončení do ztracena. Snový kousek, který se dobře četl. Psychologie postav byla výborně popsaná, člověk jim dobře viděl do hlavy.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese