5.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Snít nestačí, je třeba si sny i plnit. Tímto heslem se řídila Marie Curie-Skłodowská (1867–1934), která už v dětství toužila studovat na univerzitě, ale v 19. století musela jako dívka, která navíc pochází ze skromné rodiny polského učitele, za svůj sen tvrdě bojovat. Marie však ví, co chce, a nakonec se jí podaří získat stipendium na… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Tanečnice z Moulin Rouge
-
Půlnoční knihovna
-
Sestřičky pod jmelím
-
Knihovna malých zázraků
-
Ztraceny v Paříži
-
Historie včel
-
Moje (tak trochu) utajené dítě
-
Parfumerie Douglas: Vznik rodinného impéria
-
Panenky z ráje
-
Bestseller Kde zpívají raci
-
Vinice ve Francii
-
Život si se mnou zahrává
-
Jane Austenová: Slova a cit
-
Skandál v rytmu charlestonu
-
Romy a světla Paříže - Příběh slavné herečky Romy Schneiderové
-
Bílá voda
-
Hrad ve Skotsku
-
Matky
-
Samotářky
-
Panna, nebo orel
-
Frida Kahlo a barvy života
-
Kavárna v Kodani
-
Dům na Riviéře
-
Knihkupectví na Riverside Drive
- Edice
- Významné ženy
- kategorie
-
Knihy »
Beletrie »
Světová beletrie
Knihy » Beletrie » Knihy pro ženy » Romány pro ženy
- Témata
- Paříž
- Nakladatel
- Ikar
- Rozměr
- 133 x 206 x 32
- datum vydání
- 11.04.2022
- ean
- 9788024947235
- Počet stran
- 336
- Hmotnost
- 390 g
- datum dotisku
- 20.06.2022
- Vazba
- pevná vazba
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-249-4723-5
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.8 z 5 6 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Eva Francová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Příběh Marie začíná v Polsku, poznáváme její dětství, její rodinu. V té době, kolem roku 1875, to nebylo ve Varšavě snadné, neboť byla pod Ruskou nadvládou. Nelehký život se odrážel i ve vzdělání, obzvláště děvčata nemohla dále studovat. Ty, které měly štěstí, se dostaly do Francie na Sorbonnu. Jen pár vyvolených dívek tam tenkrát mohlo studovat. Miluji vše, co se týká Francie, takže když se Marie ocitla v Paříži, příběh mě pohltil ještě víc. Moc mě bavilo sledovat, jak se seznámila s budoucím manželem, co vše tomu předcházelo, než se vzali, jaký spolu vedli život, jak spolu dokázali pracovat. V příběhu se navíc dozvíme spoustu informací z doby před více jak sto lety. Je zde popsán začátek používání jízdního kola, ale také to, jak se chovala společnost ve Francii k ženám, že opravdu nebylo jednoduché pro ně studovat. Také situace v Polsku je zde velmi dobře vylíčena. Poslední dobou jsem si velmi oblíbila zbeletrizované životopisy. Nenásilnou formou se dozvídám pro mě tolik nových informací, a to mě na tom opravdu baví. Věřím, že kdybych si tento příběh přečetla ve škole, když jsme probírali chemickou tabulku prvků, a právě objev Marie Curie, tak by mě chemie více bavila a látka více pohltila. Krásný příběh o cestě ženy, která dokázala získat dvě Nobelovy ceny. I přesto všechno mám s knihou problém. Absolutně mi nesedl styl, jakým je psaná. Je hodně jednoduchý. Některé výrazy tam byly jako pěst na oko. Celé to bylo zbytečně natahované. Opakovaly se stále stejné věty. Vyprávění typu – někoho potkám, sednu si s ním na lavičku a za 10 minut mu řeknu celý svůj život mě úplně neberou. I přesto platí, že jsem se dozvěděla spoustu pro mě nových informací, neboť jsem o Marie Curie v podstatě vůbec nic nevěděla a rozhodně i dál budu zbeletrizované životopisy vyhledávat.
Přečíst více -
Markéta Baumannová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Kniha se mi líbila. Přiblížila mi dobu ve které tato významná žena žila a ukázala mi, jak složité pro ni bylo dosáhnout svého snu. Čekala jsem více konkrétních informací,ale v doslovu něco málo bylo. Proto jen čtyři hvězdičky.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE