Wojciech Dutka*Bílsko-Bělá, Polsko, 1979

Polský historik a spisovatel Wojciech Dutka je autorem devíti napínavých historicko-beletristických románů, odehrávajících se v různých dějinných obdobích. Mezi nejznámější z nich patří Krev faraónů (2005), jeho pokračování Kurýr z Teheránu (2020), či Tanec svatojánského chleba (2007), vydané v Polsku.

Nejslavnější je však bezesporu příběh lásky židovské dívky Mileny a mladého nacisty Franze v koncentračním táboře Osvětim, vydaný v roce 2020 i v Čechách, Černá a purpurová. Franz je pověstný svou brutalitou, je však skutečně tak bezcitný? Vyhne se Milena neodvratnému osudu a jaké kouzlo způsobí nádherná píseň? Nenávist se změní v něco neobvyklého – i taková může být válka.

Více informací

Černá a purpurová vypráví příběh velmi složitého vztahu mezi dvěma mladými lidmi, ale především ukazuje komplikovaný vztah mezi katem a obětí.

Wojciech Dutka pracoval také jako rozhlasový novinář, konzultant evropských výzkumných programů a publikuje ve vědeckých časopisech. Kromě toho se věnuje psaním básní, jejichž výběr vydal v roce 2001 ve studentském časopise. Je rovněž autorem monografie ředitele krakovského divadla a galicijského politika Stanislawa Koźmiana.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení