Hlídka na konci vesmíru

Autor J.S. Dewes

Hlídka na konci vesmíru

Autor J.S. Dewes

Součástí série: Rozhraní 1. díl z 2

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Pavel Vrba - Básník na pěti linkách

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 399 Kč

Pavel Vrba - Básník na pěti linkách

Provinilce ve svých řadách posílá Legie střežit Rozhraní – okraj vesmíru – před nepřítelem, který už dvakrát téměř vyhladil lidstvo. Vojáci z Hlídky mají na kontě nejrůznější přečiny, od úplně banálních až po únos či vzpouru. Teď ovšem Rozhraní začalo kolabovat a požírá všechno, co mu stojí v cestě. Zarazit to mohou právě jen hlídkaři. Adequin… Přejít na celý popis

Mona Kasten: Maxton Hall Vstupte do Maxton Hall, prestižní anglické školy a poznejte knižní předlohu k seriálovému hitu z Prime Video. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Provinilce ve svých řadách posílá Legie střežit Rozhraní – okraj vesmíru – před nepřítelem, který už dvakrát téměř vyhladil lidstvo. Vojáci z Hlídky mají na kontě nejrůznější přečiny, od úplně banálních až po únos či vzpouru.

Teď ovšem Rozhraní začalo kolabovat a požírá všechno, co mu stojí v cestě. Zarazit to mohou právě jen hlídkaři.

Adequin Rakeová velí hvězdnému korábu jménem Argus. Nedostává se jí výbavy, vysílačky tu fungují mizerně, nemá k dispozici nic kromě vojáků, které nikde jinde nechtěli. A jejím esem v rukávu má být Cavalon Mercer – génius a kretén, následník trůnu vyhnaný do exilu za to, že vyhodil do povětří genetickou továrnu svého děda. Prý k tomu měl „své důvody“.

Adequin ovšem ví, že právě oni jsou poslední nadějí lidstva.

Sdílet 0

série
Rozhraní 1. díl z 2
Další ze série
1. Hlídka na konci vesmíru
2. Flotila zatracených
kategorie
Knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Sci-fi » Světová sci-fi
Témata
vesmír
Nakladatel
Fobos
Rozměr
140 x 211 x 59
isbn
978-80-277-0192-6
Počet stran
520
Vydání
1
ean
9788027701926
Vazba
pevná vazba
datum vydání
30.03.2022

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.6 z 5 61 hodnocení čtenářů

44× 5 hvězdiček 18× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • Kristýna Spurná registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Hlídka je kniha napsaná neskutečně čtivě, až se mi nechtělo věřit, že jde opravdu o první knihu autorky. Všichni nás učili že vesmír je nekonečný a rozpíná se. Zkuste si ale představit, že skutečně existuje nějaký okraj vesmíru, hranice, za níž neexistuje žádná hmota ani čas. Je to děsivá představa? Hrdinové tohoto příběhu jsou vyhnanci ze společnosti, posláni na samotný okraj vesmíru, střežit nicotu před případnými nepřáteli. Jejich poklidné a nekonečně nudné dny služby se však znenadání promění v závod s časem... Hlavní postavou je Adequin Rakeová, válečná veteránka, poslaná mezi vyhnance, zatížená svou minulostí. A je skvělá, i když má zrovna horší chvilky...O to je skutečnější. Cavalona jsem měla snad ještě raději, od prvních scén to byl pěkný hajzlík, o to víc mě potěšil když začal ukazovat své přednosti a dovednosti (bez dvojsmyslů prosím). Z pohledu těchto dvou jsou kapitoly vyprávěny, i vedlejší postavy vám však uvíznou v paměti, ať už je to geniální vědátorka Mesa nebo záhadami opředený Jackin.

  Přečíst více
 • Tomík33 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace

  Do prázdna, to byla jízda... Příjemné, velmi příjemné překvapení. Hlídka na konci vesmíru je parádní sci-fi román, resp. prvotina, americké autorky. Vstupujeme do světa tisíce let po vyhlazovací,staletí trvající, válce lidí a viatorů. A jak jinak. I přes technologickou převahu viatorů, jejich mutagen sterilizující lidstvo, se povedlo lidem vyhrát. Ale za jakou cenu? Miliardy mrtvých. Ale to asi jediné klišé celé knihy. Seznamujeme se s Cavalonem Mercerem,který byl za trest poslán na hlídkovou hvězdnou loď Argus pod vedením kapitánky Adequin Rakeové. Argus visí na konci známého vesmíru, na Rozhraní, a střeží tuto hranici před návratem viatorů. Jenže...... Jenže nic není jak vypadá. Sledujeme nečekané chování Rozhraní. Sledujeme slepou víru v rozkazy Legie, které ale nepřichází. Sledujeme znovusetkání s vyhlazenými viatory. Sledujeme... Kniha je velmi dobře čtivá. Děj má spád. Je napínavý. Nemá nouzi o překvapení a zajímavé zvraty. Nečekaný vývoj děje, ale i nahození linky pro druhy díl. Autorka používá netradiční jména, vojenské hodnosti, ale dají se bohudík lehce vstřebat. Ani žádných výrazných chyb jsem si nevšiml. Co cením, tak že autorka nás postupně do svého světa uvádí a jeho vznik nám postupně dokresluje. Kniha si určitě zaslouží pozornost nejen sci-fi fanoušků, ale i milovníků hezkých příběhů.

  Přečíst více
 • Faust registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

  Autorčina prvotina, velmi zajímavý námět a celkem dobré tempo příběhu. Autorka bohužel nemá ani páru o nějaké technice a kulhá dost v elementární fyzice, místy to skřípe, nad to je potřeba se nějak povznést. Oprava poškozené kosmické lodi, pouhým připájením jakési cívky (tento způsob oprav čehokoliv, se vyskytuje v knihách poslední dobou až podezřele často), nebo u jiného objektu pouhým zavařením poklopu, ve vztahu k velmi pokročilým inteligentním technologiím, je prostě takové naivní. Postavy mají zřetelné ženské rysy, i ty mužské. Místy mi připadalo, že knihu psalo víc autorů, každý nějakou část, někdo méně a někdo více spěchal, autorka vliv kamarádů, na něketré část knihy, sama přiznává, Ovšem na prvotinu, je to víc než dobrá Sci-Fi, doporučuj ji k přečtení.

  Přečíst více
 • Nova registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

  Skvělý napínavý sci-fi příběh.

  Přečíst více
 • EDVARD BALLON registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  dost dobrý a napínavý děj.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 319 Kč Nápověda