Hlídka na konci vesmíru

Autor J.S. Dewes

Hlídka na konci vesmíru

Autor J.S. Dewes

Součástí série: Rozhraní 1. díl z 2

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 369 Kč

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2

Provinilce ve svých řadách posílá Legie střežit Rozhraní – okraj vesmíru – před nepřítelem, který už dvakrát téměř vyhladil lidstvo. Vojáci z Hlídky mají na kontě nejrůznější přečiny, od úplně banálních až po únos či vzpouru. Teď ovšem Rozhraní začalo kolabovat a požírá všechno, co mu stojí v cestě. Zarazit to mohou právě jen hlídkaři. Adequin… Přejít na celý popis

Legendární sci-fi série Z deníků Robokata v balíčku za 499 Kč Znáte sci-fi sérii Z deníků Robokata? Teď ji můžete objednat se slevou 616 Kč! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Provinilce ve svých řadách posílá Legie střežit Rozhraní – okraj vesmíru – před nepřítelem, který už dvakrát téměř vyhladil lidstvo. Vojáci z Hlídky mají na kontě nejrůznější přečiny, od úplně banálních až po únos či vzpouru.

Teď ovšem Rozhraní začalo kolabovat a požírá všechno, co mu stojí v cestě. Zarazit to mohou právě jen hlídkaři.

Adequin Rakeová velí hvězdnému korábu jménem Argus. Nedostává se jí výbavy, vysílačky tu fungují mizerně, nemá k dispozici nic kromě vojáků, které nikde jinde nechtěli. A jejím esem v rukávu má být Cavalon Mercer – génius a kretén, následník trůnu vyhnaný do exilu za to, že vyhodil do povětří genetickou továrnu svého děda. Prý k tomu měl „své důvody“.

Adequin ovšem ví, že právě oni jsou poslední nadějí lidstva.

Sdílet 0

série
Rozhraní 1. díl z 2
Další ze série
1. Hlídka na konci vesmíru
2. Flotila zatracených
kategorie
Knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Sci-fi » Světová sci-fi
Témata
science fiction vesmír
Nakladatel
Fobos
datum vydání
30.03.2022
Počet stran
520
isbn
978-80-277-0192-6
Vazba
pevná vazba
ean
9788027701926

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.7 z 5 46 hodnocení čtenářů

33× 5 hvězdiček 12× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Kristýna Spurná registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Hlídka je kniha napsaná neskutečně čtivě, až se mi nechtělo věřit, že jde opravdu o první knihu autorky. Všichni nás učili že vesmír je nekonečný a rozpíná se. Zkuste si ale představit, že skutečně existuje nějaký okraj vesmíru, hranice, za níž neexistuje žádná hmota ani čas. Je to děsivá představa? Hrdinové tohoto příběhu jsou vyhnanci ze společnosti, posláni na samotný okraj vesmíru, střežit nicotu před případnými nepřáteli. Jejich poklidné a nekonečně nudné dny služby se však znenadání promění v závod s časem... Hlavní postavou je Adequin Rakeová, válečná veteránka, poslaná mezi vyhnance, zatížená svou minulostí. A je skvělá, i když má zrovna horší chvilky...O to je skutečnější. Cavalona jsem měla snad ještě raději, od prvních scén to byl pěkný hajzlík, o to víc mě potěšil když začal ukazovat své přednosti a dovednosti (bez dvojsmyslů prosím). Z pohledu těchto dvou jsou kapitoly vyprávěny, i vedlejší postavy vám však uvíznou v paměti, ať už je to geniální vědátorka Mesa nebo záhadami opředený Jackin.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701926

 • 4 z 5 hvězdiček Faust registrovaný uživatel

  Autorčina prvotina, velmi zajímavý námět a celkem dobré tempo příběhu. Autorka bohužel nemá ani páru o nějaké technice a kulhá dost v elementární fyzice, místy to skřípe, nad to je potřeba se nějak povznést. Oprava poškozené kosmické lodi, pouhým připájením jakési cívky (tento způsob oprav čehokoliv, se vyskytuje v knihách poslední dobou až podezřele často), nebo u jiného objektu pouhým zavařením poklopu, ve vztahu k velmi pokročilým inteligentním technologiím, je prostě takové naivní. Postavy mají zřetelné ženské rysy, i ty mužské. Místy mi připadalo, že knihu psalo víc autorů, každý nějakou část, někdo méně a někdo více spěchal, autorka vliv kamarádů, na něketré část knihy, sama přiznává, Ovšem na prvotinu, je to víc než dobrá Sci-Fi, doporučuj ji k přečtení.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701926

 • 5 z 5 hvězdiček Helena Zapletalová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Velkou chybou knihy je, že mě nejenom okradla o pár dní spánku ale že jsem kvůli ní zanedbala co se dalo a celé mé ego šlo do háje, neb jsem zjistila, že nemám dostatek vůle přestat číst. Z čehož plynou problémy, které mi oba díly příběhu přinesly. Totiž, přečetla jsem ji tak rychle, že po ni zůstalo prázno a navíc s ní teď všechny knihy, které čtu, k jejich škodě, porovnávám.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 5 z 5 hvězdiček Barbora Brunclíková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Tohle je pecka! Pokud máte rádi Stanici bazilišek, tohle je snad ještě lepší.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 4 z 5 hvězdiček Jana Jordanová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Velmi pristupne scifi. Pokud mate radi vesmirne lode, divne posadky, mimozemstany a zachranu sveta, tohle by se vam mohlo libit. Me osobne se nejvic libil zacatek a bavila me postava Cavalona. Konec me navnadil na dalsi dily, na ktere se urcite chystam.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 1 z 5 hvězdiček Dušan registrovaný uživatel

  Cela kniha by sa dala spísať do polovice strán ktoré má aktualne. Niektoré udalosti ako priskrutkovanie odtrhnutého plátu na teupe lodi rozpísala ako indickú telenovelu. Zbytočné sa krútenie okolo horúcej kaše sem tam zachráni namočenie sa a to v podobe niečoho zaujimavého ale potom zas opisuje jeden dej nekonečne dlho kým sa zas udeje niečo čo vás znova vtiahne do deja.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 5 z 5 hvězdiček David Honzek registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Pěkná kniha zajímavý příběh

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 4 z 5 hvězdiček Alena Kadlecová registrovaný uživatel

  Ne všechna rozhodnutí nadřízených sou správná.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 5 z 5 hvězdiček Božena registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Akční sci-fi se sympatickými hrdiny a originálním příběhem. Doporučuji.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 5 z 5 hvězdiček Pavla Brunner registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Velmi chytlava kniha uz se tesim na druhy dil.

  E-kniha, Fobos, 2022,

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 49 Kč Nápověda