5.0 z 5 hvězdiček
VoucherKniha ( měkká vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení ZDARMA od 1299 Kč, do 22. 4. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
269 Kč s DPH
Jsme transparentní
James Joyce''s Dubliners is an enthralling collection of modernist short stories which create a vivid picture of the day-to-day experience of Dublin life. This Penguin Classics edition includes notes and an introduction by Terence Brown.Joyce''s first major work, written when he was only twenty-five, brought his city to the world for the first… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
-
Bestseller 1984
-
Vnímavý vypravěč
-
Bestseller Hovory k sobě
-
Plakát 61x91,5cm - Rick and Morty - I Want To Believe
-
Bestseller Horská bouda, která zanikla
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 300 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
It
-
Kdo chytá v žitě
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 200 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Gulliver’s Travels
-
10 ZA 500,- Vlastně docela dobrý
-
Pygmalion
-
Bestseller Herkulova krev
-
Slávistický Halftime 1/2026
-
Bestseller Spasitel
-
Bestseller Připravujeme Unrivaled
-
Down and Out in Paris and London
-
10 ZA 500,- Will
-
10 ZA 500,- Dospělí lidé
-
Haunting Adeline
-
10 ZA 500,- Běžecká bible Miloše Škorpila
-
The Hunchback of Notre-Dame
-
AKCE Herbivoři
James Joyce''s Dubliners is an enthralling collection of modernist short stories which create a vivid picture of the day-to-day experience of Dublin life. This Penguin Classics edition includes notes and an introduction by Terence Brown.Joyce''s first major work, written when he was only twenty-five, brought his city to the world for the first time. His stories are rooted in the rich detail of Dublin life, portraying ordinary, often defeated lives with unflinching realism. From ''The Sisters'', a vivid portrait of childhood faith and guilt, to ''Araby'', a timeless evocation of the inexplicable yearnings of adolescence, to ''The Dead'', in which Gabriel Conroy is gradually brought to a painful epiphany regarding the nature of his existence, Joyce draws a realistic and memorable cast of Dubliners together in an powerful exploration of overarching themes. Writing of social decline, sexual desire and exploitation, corruption and personal failure, he creates a brilliantly compelling, unique vision of the world and of human experience.James Joyce (1882-1941), the eldest of ten children, was born in Dublin, but exiled himself to Paris at twenty as a rebellion against his upbringing. He only returned to Ireland briefly from the continent but Dublin was at heart of his greatest works, Ulysses and Finnegans Wake. He lived in poverty until the last ten years of his life and was plagued by near blindness and the grief of his daughter''s mental illness.If you enjoyed Dubliners, you might like Joyce''s Ulysses, also available in Penguin Modern Classics.''Joyce redeems his Dubliners, assures their identity, and makes their social existence appear permanent and immortal, like the streets they walk''Tom Paulin''Joyce''s early short stories remain undimmed in their brilliance''Sunday Times
- Nakladatel
- neuveden
- Rozměr
- 128 x 197 x 18
- datum vydání
- 3.02.2000
- ean
- 9780141182452
- Vazba
- měkká vazba
- Hmotnost
- 256 g
- jazyk
- angličtina
- Počet stran
- 368
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-0-14-118245-2
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 8 hodnocení čtenářů
6× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Kamila registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Naprosto úžasná kniha, která stojí za přečtení. Dalo by se říci, že jednotlivé povídky dohromady skládají obraz Dublinu a jeho obyvatel 20. století. Není to jednoduchá kniha, ale pod svým povrchem skrývá hluboký obsah.
Přečíst více -
Petr Šarvaic registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Oddechové čtení na dva večery, některé povídky nejsou tak jasné, jiné Vám navodí příjemnou atmosféru světa, jenž netuší, že ho čeká Velká válka. Je to zajímavý vhled, téměř drobnohled, do špinavých uliček, ale i navoněných dam a pánů v obleku.
Přečíst více -
Eva Francová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Dublin a jeho obyvatelé na začátku 20. století. Patnáct povídek z běžného života, díky nimž poznáme, jak se v Irsku v té době žilo. Tuhle knížku už mám doma nějaký ten čas. Jelikož mám ráda odeonky, většinou je nakupuji bez většího rozmyslu a zkoumání, cože je to vlastně za knihu. Tady mi bylo jasné, že se jedná o klasiku, ale jelikož na knize není uvedena ani anotace, šla jsem tentokrát úplně do neznáma. Přiznám se vám, že jsem díky tomu nevěděla, že čtu vlastně povídky a díky tomu jsem v prvních třech hledala stále nějaké spojitosti, které jsem nenacházela, takže jsem byla dost zmatená :-D Ani poté se to však pro mě moc nezlepšilo. Povídky mě moc nebavily, asi jsem měla více číst mezi řádky, abych pobrala vše, co nám chtěl autor předat. Na to, že je to útlá kniha, mě docela potrápila. Rozhodně zajímavý vhled do života v Irsku, ale jinak mé první setkání s Joycem nedopadlo moc dobře.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE
-
Proč si zamilovat Romantické útěky Julie Caplinové (a proč tentokrát zamířit do Portugalska)
-
Dračák & Drama: čtivá romantika s popkulturním srdcem | RECENZE
-
5 tipů na dětské knihy, které promění čtení v dobrodružství
-
5 knižních novinek na duben: od romantasy po mrazivý horor
-
Němá: když technologie začne vyprávět tvůj příběh | RECENZE
-
Spasitel: těžká váha mezi sci-fi, která má předurčeno stát se klasikou | FILMOVÁ RECENZE
-
Rytíř a můra – fantastický příběh Věštkyně, které je souzeno pít krev, topit se a snít | RECENZE
-
Zlatá grai: jedna z nejlepších českých fantasy současnosti vrcholí
-
Na tenkém ledě: hokejová romance, která pohladí po duši
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR