Děti jsou taky lidi
Děti jsou taky lidi - Zdeňka Šíp Staňková BESTSELLER

Děti jsou taky lidi

Kniha ( měkká vazba )

E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 369 Kč

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2

Co v knize najdete Autentické příběhy z dětství mých sledujících. Moje vlastní zážitky, zkušenosti a doporučení. Odpovědi na otázky, co je to vývojové trauma, jak vzniká a proč se týká doslova každého z nás. Pochopíte, proč vás vaše děti vytáčí a že nemusíte být oběťmi vlastního traumatu z dětství. Přečtete si konkrétní rady, jak můžete začít s… Přejít na celý popis

Jana Poncarová: Nultá hodina Hedvika se vrací do poválečného Československa po sedmi letech, které prožila v Londýně a ve vojenské službě v Africe, ale nic už není jako dřív... Více informací

Popis

Co v knize najdete

  • Autentické příběhy z dětství mých sledujících.
  • Moje vlastní zážitky, zkušenosti a doporučení.
  • Odpovědi na otázky, co je to vývojové trauma, jak vzniká a proč se týká doslova každého z nás.
  • Pochopíte, proč vás vaše děti vytáčí a že nemusíte být oběťmi vlastního traumatu z dětství.
  • Přečtete si konkrétní rady, jak můžete začít s léčením svých dětských zranění, a co lze dělat při vypjatých situacích s vašimi dětmi.
  • A nejspíš se v mnoha příbězích poznáte…

Příběh knihy

Na začátku byla zdánlivě nevinná výzva ve stories na mém Instagramu a Facebooku. Nikdo nečekal, co bude následovat. Byla to smršť a pak už se to nabalovalo jako sněhová koule. Sdílela jsem hlášky ve stories a velmi rychle na ně začaly chodit odpovědi do zpráv.

Lidé mi začali překvapivě podrobně popisovat, co zažívali jako děti a jaký vliv to na ně má dodnes. Ignorace, vydírání, manipulace, vyhrožování dětským domovem či rovnou smrtí, zesměšňování, ponižování, důmyslné i bezhlavé týrání, bití do krve, zlámané prsty, ruce, nosy, čelisti i nohy, kopání do bezvědomí, alkohol, drogy, znásilňování a sexuální zneužívání členy rodiny, známými, učiteli či trenéry, dětství bez matek a otců nebo s nevlastními rodiči a sourozenci. Všechny noční můry, které si dovedete představit a mnohem víc.

Ve spoustě příběhů je ale kromě hlubokého smutku a vzteku i naděje a světlo na konci tunelu. Naše děti nám často pomáhají otevřít oči a přetnout generační řetěz bolesti, zraňování a traumat. Díky nim se probouzí zraněné dítě uvnitř nás a může se začít léčit.

Trauma není to, co se nám stane, ale to, jak na událost zareaguje náš nervový systém. Nemáme-li jako děti ve chvílích silných emocí u sebe někoho, kdo nás jimi provede, zapisují se nezpracované zážitky hluboko do našeho těla a mozku. Trauma se týká doslova každého z nás. A proto jsem se rozhodla napsat knihu, která může pomoci najít cestu ke spokojenějšímu životu vám i vašim dětem.

 

Sdílet 0

Nakladatel
Wild cat Pictures in Motion
jazyk
čeština
Počet stran
304
isbn
978-80-11-01741-5
Vazba
měkká vazba
ean
9788011017415

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 447 Kč Nápověda