4.9 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi ePUB
259 Kč s DPH
Jsme transparentní
Dne 7. února 1311 byl v bazilice sv. Víta na Pražském hradě slavnostně korunován nový český král Jan Lucemburský a spolu s ním i jeho žena Eliška. K její korunovaci byl použit nádherný zlatý a perlami a safíry zdobený diadém, jaký nosila už její matka Guta Habsburská. Od té doby byl uložen spolu s ostatními korunovačními klenoty v klenotnici… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Stříbrná maska
-
Katův odkaz
-
Příliš mnoho podezřelých
-
S cejchem vraha
-
Smrt na Karlštejně
-
Králova spravedlnost
-
Vražedná mše
-
Král zvedá meč
-
Letopisy královské komory VI.
-
Pražský rozparovač
-
Všude číhá smrt
-
Krvavý cejch
-
K výšinám císařského trůnu
-
Zásnubní prsten
-
Smrt podle hvězd
-
Vampýr z Koňského trhu
-
Jsi můj král
-
Černá lilie
-
Rožmberské dědictví
-
Hříšná světice
-
Než přijde kat
-
Anděl smrti
-
Dvě císařovny
-
O trůn i o život
Dne 7. února 1311 byl v bazilice sv. Víta na Pražském hradě slavnostně korunován nový český král Jan Lucemburský a spolu s ním i jeho žena Eliška. K její korunovaci byl použit nádherný zlatý a perlami a safíry zdobený diadém, jaký nosila už její matka Guta Habsburská. Od té doby byl uložen spolu s ostatními korunovačními klenoty v klenotnici baziliky sv. Víta. Jenže když si měla královna Eliška při příležitosti křtu svého syna Václava, budoucího Karla IV., podruhé nasadit na hlavu tento vzácný daidém, zjistilo se, že v klenotnici chybí. V podezření z jeho zcizení byl především sám král Jan, který potřeboval peníze na vojenskou pomoc Ludvíkovi Bavorskému proti římskému vzdorokráli Fridrichovi Sličnému. Krále však nebylo možné jen tak obvinit a tak Jindřich z Lipé požádal o vyšetření krádeže diadému královského soudce Melichara z Roupova. Času je však na její objasnění zpropadeně málo. Termín křtu malého Václava se valem blíží a Melichar se ocitá ve velmi nepříjemné situaci.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.8 z 5 5 hodnocení čtenářů
4× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Monika2106 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Kniha Ztracený diadém od Jana Bauera je napínavý a poutavý historický román, který skvěle kombinuje detektivní zápletku se zajímavými historickými reáliemi ze středověké Prahy. Příběh vyšetřování zmizení vzácného korunovačního diadému přináší atmosféru intrik, napětí i detailně vykreslené doby Lucemburků, která čtenáře vtáhne od první stránky. Autorův styl je přístupný a čtivý, což dělá z knihy ideální volbu pro milovníky historie i pro ty, kteří mají rádi inteligentně vedený detektivní zájem. Ztracený diadém je dílo, které zanechá silný dojem a potěší každého, kdo si rád užije dobře napsaný historický příběh s napětím.
Přečíst více -
Evelina von Eichwald registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace
Pátrání královského soudce Melichara a jeho pomocníka Božetěcha po královniném diadému. Napínavé, čtivé, jednoduchá avšak pěkná zápletka, s reálnými historickými postavami. To mě baví, takže už teď vím, že si určitě přečtu další knihy od tohoto autora.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
6 nejčtivějších novinek tohoto ledna
-
10 nejprodávanějších deskových her roku 2025 v síti Knihy Dobrovský
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
Osamělý vlk: Nesbø změnil hrdinu, nikoliv kvalitu | RECENZE
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
Duch Pankráce: Příběh a svědectví smějících se bestií | RECENZE
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
Triumf pro českou fantastiku: Legie je Knihou roku Lidových novin
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den