Vzdělávací systémy v zahraničí: Encyklopedický přehled školství v 30 zemích Evropy, v Japonsku, Kanadě, USA Jan Průcha E-kniha

Vzdělávací systémy v zahraničí: Encyklopedický přehled školství v 30 zemích Evropy, v Japonsku, Kanadě, USA - Jan Průcha

Vzdělávací systémy v zahraničí: Encyklopedický přehled školství v 30 zemích Evropy, v Japonsku, Kanadě, USA E-kniha

Jan Průcha

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

425 Kč s DPH

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Na českém trhu ojedinělá publikace prof. Jana Průchy, nestora čeké pedagogiky, poskytuje informace o tom, jak jsou utvářeny vzdělávací systémy v zahraničí. Celkově je popsáno 30 vzdělávacích systémů v Evropě a dále v Japonsku, Kanadě a USA. Přehledně, systematicky, srozumitelně.

Pan profesor vytvořil touto publikací unikátní podklad ke srovnávání českého vzdělávacího systému se zahraničními. Ukazuje, že toto hodnocení není jednoduché, neboť v jednotlivých státech fungují dosti odlišné vzdělávací systémy. Proto také nelze stanovit jednoznačně, které země mají nejlepší vzdělávání. Přesto ale podle některých komparativních ukazatelů patří Česká republika ke skupině zemí s úspěšným vzdělávacím systémem.

Kniha je určena jak odborníkům a studentům v pedagogice, školství a sociálních vědách, tak širší veřejnosti zajímající se o problémy vzdělávání.

"Publikace je velmi užitečný a  ̶   troufám si říci  ̶   v rámci české pedagogické literatury jedinečný příspěvek k informaci o současných typech vzdělávacích systémů v Evropě a v nejdůležitějších mimoevropských zemích, o současných trendech a jejich slabých a silných stránkách. Je to kniha, která bezpochybně plní mezeru v dnešní pedagogické literatuře. Čerpá i z relevantních mezinárodních statistických a jiných vědeckých pramenů a v neposlední řadě navazuje na bohatou zkušenost autora badatele."

Sdílet 0

Nakladatel
Wolters Kluwer
datum vydání
2018
ean
9990001775964
Jazyk
čeština
Počet stran
320

Bestseller v knihy Dobrovský

100207. v e-shopu | 97027. minulý týden | 33284. nejlepší dosažené 11.10.2020

181. v Společenské vědy | 176. nejlepší dosažené 25.11.2020

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora