Tři minuty do soudného dne Joe Navarro E-kniha

Tři minuty do soudného dne E-kniha

Joe Navarro

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

297 Kč s DPH

Sleva pro fanoušky Je tu 20% sleva na celý sortiment pro fandy filmů, seriálů, počítačových her, románových i komiksových hrdinů! Více informací

Popis

PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ
Skutečný příběh dvou výjimečných mužů, připomínající hru kočky s myší, se odehrává v posledních dnech studené války. Je šokující výpovědí o tom, jak Americe a celému západnímu světu reálně hrozilo naprosté zničení kvůli rozsáhlému úniku tajných válečných plánů a strategických informací o jaderných zbraních.

Joe Navarro, zvláštní agent FBI a autor této knihy, byl znám svou až nadpřirozenou schopností prohlédnout myšlenky vyslýchaných.  Díky tomu si během zcela rutinního rozhovoru všiml, že se vyslýchanému při zmínce o vojákovi zapletenému do špionáže nepatrně zatřásla cigareta v ruce. Tato nenápadná indicie Navarrovi stačila, aby u svých nadřízených prosadil zahájení vyšetřování.

Tím začal dvouletý souboj mozků, jenž nemá v análech kontrarozvědné činnosti obdoby. Soupeřícími rivaly tohoto příběhu byli agent FBI, který svému „cíli“ nemohl otevřeně prozradit, že ho podezírá ze špionáže, aby ho nevyplašil, a zrádce, jehož největší slabinou bylo potěšení, které mu přinášel samotný duel s „inkvizitorem“. Aby Navarro získal od podezřelého všechny potřebné informace, musel se stát šachovým mistrem plánujícím dvacet tahů dopředu.

Celé toto zápolení probíhalo na pozadí rozpadu Sovětského svazu, v nestabilní době, kdy hrozilo velmi reálné riziko, že by se čelní představitelé kolabující velmoci mohli rozhodnout pro zničující útok. Kdyby ke konfliktu došlo, byli by Sověti v nesporné výhodě: Navarrovi se totiž podařilo zjistit, že jeho podezřelý poskytl Sovětům vše, co potřebovali k naprostému zničení Ameriky.

Kniha Tři minuty do soudného dne je skutečným příběhem odhodlaného hrdiny, který se dokázal vybičovat ke stěží pochopitelné vytrvalosti vedoucí až k naprostému vyčerpání. Příběhem vyvolávajícím znepokojivé úvahy o tom, jaká rizika mohou i dnes hrozit při vyzrazení těch nejcitlivějších státních tajemství.
 

Sdílet 0

Nakladatel
COSMOPOLIS
datum vydání
2017
Jazyk
čeština
Počet stran
360

Bestseller v knihy Dobrovský

120025. v e-shopu | 114321. minulý týden

351. v E-knihy - Světová beletrie | 314. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Anonym

  Strhující, napínavé.

  Kniha, COSMOPOLIS, 2017, 9788024756929

 • 4 z 5 hvězdiček Peter

  Skvely pribeh, obcas u nektere sekce byl pribeh trosicku zdlouhavej, ale zaslouzi si urcite 4,5 bodu z 5.

  Kniha, COSMOPOLIS, 2017, 9788024756929

 • 5 z 5 hvězdiček Julie Kolodnytska

  Napínavý příběh, ve kterém bývalý agent FBI ukazuje na kolik se může lišit vyšetřování u rozvědných služeb, než jak tomu je ukazováno ve filmech. Příběh je obohacen i dobovými fotkami z příběhu, díky čemu jste do příběhu pohlceni ještě více.

  Kniha, COSMOPOLIS, 2017, 9788024756929

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora