Tajná síť přírody Peter Wohlleben E-kniha

Tajná síť přírody - Peter Wohlleben

Tajná síť přírody E-kniha

Peter Wohlleben

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

279 Kč s DPH

Totální sezona Zavzpomínejte na TOTÁLN! SEZONU SK Slavia Praha díky knižní podobě dokumentárního seriálu plné fotografií a rozhovorů. Více informací

Popis

Příroda je plná překvapení: listnaté stromy působí na rotaci Země, jeřábi sabotují výrobu šunky ve Španělsku a jehličnaté lesy umí přivolat déšť. Autor bestsellerů Peter Wohlleben nám umožňuje ponořit se do neprobádaného světa a popisuje úchvatnou souhru světa rostlin a zvířat: jak se vzájemně podmiňují? A co se stane, když něco tento jemně vyvážený systém naruší? Na základě nejnovějších vědeckých poznatků a desetiletí vlastních pozorování nás nejznámější německý lesník opět uvádí v úžas. Peter Wohlleben umí jedinečným způsobem rozluštit napínavé hádanky přírody. V jakém vzájemném vztahu jsou jednotlivé druhy, zvířata a rostliny, ale také člověk a příroda? Wohlleben vypráví o této úžasné souhře a předvádí nám složitost a zranitelnost našeho životního prostředí: vše je jemně vyváženo a vzájemně sladěno jako hodinový stroj - a každá sebemenší změna či vychýlení mohou mít nečekané a dalekosáhlé následky. Například hromadný opad listí na severní polokouli způsobuje, že se s námi Země otáčí o něco rychleji a dny se v zimě zkracují. A napadlo vás někdy, že by neškodné žížaly mohly regulovat stavy divokých prasat? Se svou oblíbenou lahůdkou totiž štětináči hltají i larvy plicních hlístic, které jím pak působí zdravotní potíže a jejich mladé mohou dokonce stát život. To, jak fatální mohou být lidské zásahy do koloběhů přírody, vysvětluje Wohlleben na příkladu změny klimatu. Stromy mají tu smůlu, že potřebují několik staletí k tomu, aby unikly oteplování Země a uchýlily se do chladnějších severských krajin. Čtivá a napínavá kniha, jež čtenářům leccos objasní.

Sdílet 0

Nakladatel
Nakladatelství Kazda
datum vydání
2019
Jazyk
čeština
Počet stran
208

Bestseller v knihy Dobrovský

52099. v e-shopu | 50916. minulý týden | 49190. nejlepší dosažené 25.05.2020

262. v E-knihy - Naučná literatura | 236. nejlepší dosažené 02.06.2020

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 5 z 5 hvězdiček Terezie Skalická

    Náš oblíbený autor. Nejprve jsme pořizovali dětské knížky od tohoto autora a poté i tyto určené pro školou povinné děti a dospělé. Každá kniha od tohoto autora, kterou jsem měla v ruce a přečetla jedním dechem, je skvostná. O přírodě hovoří velmi citlivým a neotřeným způsobem. Informace, předkládané v knize, jsou strašně zajímavé a navíc knihy systematickým způsobem pěstují ve svých čtenářích lásku a úctu k přírodě.

    Kniha, Nakladatelství Kazda, 2018, 9788090681965

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora