Slunce, Měsíc a Rolling Stones Rich Cohen E-kniha

Slunce, Měsíc a Rolling Stones - Rich Cohen NOVINKA

Slunce, Měsíc a Rolling Stones E-kniha

Rich Cohen

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

198 Kč s DPH

knížkodej 5 děti Je tu dětský KNÍŽKODEJ, akce, díky které si můžete pořídit čtyři knihy za cenu jedné Více informací

Popis

Nepřikrášlený, zcela jedinečný příběh ze zákulisí nejlepší světové rock’n’rollové kapely v podání hudebního žurnalisty, který byl jako reportér časopisu Rolling Stone přímým svědkem slavného turné v devadesátých letech.


Rich Cohen vstupuje do příběhu Stounů jako mladý novinář – a okamžitě podléhá jejich kouzlu: je unesen jejich humorem, kamarádstvím, jízlivostí a drsným životem. Vždyť také jejich hudbu odjakživa miloval, a jeho vášeň tak nutně prostupuje i touto kronikou, jejímž prostřednictvím uvádí čtenáře nejen do historie kapely, ale také do kulturní historie tohoto období; kniha se stává osobitým manifestem, ale současně nabízí exkluzivní pohled do divokého rockového zákulisí. 

 

Cohenova kniha začíná na úplném počátku: osudovým setkáním Micka Jaggera a Keitha Richardse na vlakovém nástupišti v Dartfordu roku 1961. Poté překlenuje celá desetiletí existence kapely, zaměřuje se přitom především na její zlatou éru – počínaje albem Beggars Banquet (1968) a konče deskou Exile on Main Street (1972) –, kdy byli Stouni nejplodnější, nejodvážnější a na vrcholu sil. Cohen však nevyzdvihuje jen jejich úspěchy – stejně přesvědčivě umí líčit také jejich prohry… 

 

Koneckonců když si odmyslíme všechny drogy, milenky a přeplněné stadiony, dostaneme se k jádru všeho – k hudbě. Knížka Slunce, Měsíc a Rolling Stones vás bezpochyby přiměje k tomu, abyste si každou jejich píseň ve své audiotéce poslechli nanovo, a navíc se pídili po málo známých skvostech. Tato muzika, spolu s Cohenovým neotřelým a elektrizujícím vylíčením kapely, je definitivní odpovědí na otázku, proč na Rolling Stones nikdy nezapomeneme.

 

***

 

Rich Cohen je autorem několika bestsellerů The New York Times – Tough Jews (1998), The Avengers (2000), When I Stop Talking, You’ll Know I’m Dead (2010, spoluautor Jerry Weintraub), Monsters (2013) ad. Je také spolutvůrcem série HBO s názvem Vinyl a přispěvatelem do časopisů Vanity Fair a Rolling Stone; jeho články vycházejí mimo jiné i v New Yorkeru, The Atlantic a Harper’s Magazine. Cohen získal literární ocenění Great Lakes Book Award, Chicago Public Library’s 21st Century Award a cenu Deemse Taylora udílenou autorským svazem ASCAP za vynikající reportáže o hudbě. Jeho články byly zařazeny do výběrových publikací The Best American Essays a The Best American Travel Writing. Žije v americkém státě Connecticut.

 

 

Sdílet 0

Nakladatel
Jota
Jazyk
čeština

Bestseller v knihy Dobrovský

152055. v e-shopu | 134153. minulý týden

210. v E-knihy - Biografie, Autobiografie | 182. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.3 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora