6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
E-kniha
Kniha je ve formátu PDF
220 Kč s DPH
Jsme transparentní
Kniha „Pradědovy pověsti“ je volným překladem vybraných pověstí z knihy Josefa Lowaga „Altvatersagen“ /1890/. Navazuje na první vydání překladů téhož autora pod názvem „Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků“ z roku 2010 („Schlesische Volks – und Bergmannssagen“ /1903/). Vedle líčení přírodních krás Jeseníků,… Přejít na celý popis
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher5.0 z 5 hvězdiček
Voucher
Kniha „Pradědovy pověsti“ je volným překladem vybraných pověstí z knihy Josefa Lowaga „Altvatersagen“ /1890/. Navazuje na první vydání překladů téhož autora pod názvem „Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků“ z roku 2010 („Schlesische Volks – und Bergmannssagen“ /1903/).
Vedle líčení přírodních krás Jeseníků, které nás uchvátí věrným popisem krajiny, nás autor zavede do pohádkové říše trpaslíků, kterým vládne duch hor Praděd. Tyto pohádkové bytosti pomáhají dobrým lidem v nouzi, trestají zlo a odměňují dobro.
Ve dvaceti pověstech např.: Petrovy kameny, Boží skála, Vozkův kámen, Červená hora, Tvrz Weisenštejn, Kamenec a dalších se objevují názvy slezských měst, vesnic, bývalých hradů a jiných památných míst z okolí Jeseníků.
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...