Eli: queer romance plná bolesti i ryzí lásky | RECENZE
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
E-kniha
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
239 Kč s DPH
Jsme transparentní
Sedmý díl série případů komisaře Wallandera. Tři mladí lidé si nasadili paruky a kostýmy z osmnáctého století a v nich slaví slunovrat. Netuší ovšem, že je někdo pozoruje. Muž ve stínu vyčkává a oslava záhy skončí. Na policejní stanici v Ystadu panuje letní klid. Náhle však přijde šokující rána ve svém bytě je… Přejít na celý popis
Sedmý díl série případů komisaře Wallandera.
Tři mladí lidé si nasadili paruky a kostýmy z osmnáctého století a v nich slaví slunovrat. Netuší ovšem, že je někdo pozoruje. Muž ve stínu vyčkává a oslava záhy skončí.
Na policejní stanici v Ystadu panuje letní klid. Náhle však přijde šokující rána ve svém bytě je zavražděn jeden z kolegů. Kurt Wallander, který vede vyšetřování, je nucen pátrat v nejniternějších tajemstvích respektovaného kolegy. Mimo jiné nalezne fotografii mladých lidí v kostýmech. Po odhalení jejich identity se letní klid promění v děsuplnou noční můru. Wallander, jenž se vzpamatovává z otcovy smrti a zároveň čelí nepříjemným zdravotním problémům, je na stopě vrahovi. Jeho jediným vodítkem je fotografie ženy, kterou, jak se zdá, ve Švédsku nikdo nezná. Někde se pohybuje bezohledný vrah a Wallander je v pátrání stále o krok pozadu.
Henning Mankell (nar. 1948) pochází ze Stockholmu, vyrůstal však na různých místech ve Švédsku. Působí jako herec, divadelní režisér a manažer jak ve Švédsku, tak především v Mosambiku, kde vede divadelní soubor Avenida a píše stranou evropského ruchu. Jak sám říká, žije jednou nohou ve sněhu, druhou v písku. Na začátku devadesátých let vytvořil postavu komisaře Wallandera a napsal o něm sérii knih, které ho proslavily po celém světě. Kromě série o Kurtu Wallanderovi vydal Host Mankellův detektivní thriller Číňan (2009; česky 2011).
4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Teta Hana registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Překvapení čte se to samo
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Od letošního CinemaConu už uběhlo pár týdnů, ale moje nadšení z...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....