0.0 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
120 Kč s DPH
Jsme transparentní
Román z prostředí vojenské střední školy padesátých let dvacátého století vypráví dramatický příběh maturantů, kteří sní svůj velký sen – obléknout modrou uniformu pilotů. Proto se přihlásili do Školy důstojnického dorostu letectva, která slibovala přípravu a hladký přechod do Leteckého učiliště. Těsně před maturitou jsou však podmínky… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Sen o moři
-
Na Seně
-
Ten sen
-
Podivný sen
-
Každé ženy sen
-
Na krásné modré Dřevnici
-
Provence jako sen
-
Šťastný kosočtverec
-
Všechno je jenom dvakrát
-
Rybář Jarmil Koloušek
-
Co jsem nezapomněl aneb Z deníku potulného písničkáře II.
-
Gump: Jsme dvojka
-
Dům světel
-
Teribear - Tajemství modré krabice
-
Z krve a ohně
-
Tajemství mluvícího jaguára
-
Slzotvůrce
-
10 ZA 500,- Škola létání
-
Bitva o Francii - Příčiny porážky Armée de l’Air
-
Sen
-
Tibet - Tajemství červené krabičky
-
Encyklopedie tarotu 1. díl
-
Pět her
-
Chlapec na vrcholu hory
Román z prostředí vojenské střední školy padesátých let dvacátého století vypráví dramatický příběh maturantů, kteří sní svůj velký sen – obléknout modrou uniformu pilotů. Proto se přihlásili do Školy důstojnického dorostu letectva, která slibovala přípravu a hladký přechod do Leteckého učiliště. Těsně před maturitou jsou však podmínky přijetí do učiliště změněny a chlapci jsou přesvědčeni, že byli podvedeni, že armáda zneužila jejich touhy po létání. Z beznaděje se rodí vzdor a odhodlání k zoufalému činu. Román z pozůstalosti autora je jeho prozaickou prvotinou, kterou dopsal začátkem osmdesátých let 20. století. Vznikl na základě jeho scénáře televizní hry Zkouška dospělosti, na němž pracoval přibližně v letech 1965–1970. V období „pražského jara“ se zdálo, že kontroverzní příběh studentů střední vojenské školy z padesátých let má v Čs. televizi šanci na realizaci. S nastupující „normalizací“ společenských poměrů po srpnu 1968 se však výrazně změnily požadavky dramaturgie, a protože na ně autor nehodlal přistoupit, scénář (a později ani jeho knižní verze) se realizace nedočkal.
Text o autorovi:
Jiří Horák (3. dubna 1940 – 17. března 2004)
Vystudoval dramaturgii a scenáristiku na FAMU (1965), na Katedře televizní a filmové žurnalistiky UK získal doktorát (1980); působil v Čs. televizi, ve Filmovém studiu Barrandov a v Čs. armádním filmu (scenárista, dramaturg a režisér). Většinu života se ve volném povolání věnoval dramatické a literární tvorbě. Vedle rozhlasových her a literárních pořadů psal filmové a televizní scénáře, divadelní hry, před zánikem deníku Lidová demokracie také recenze na výtvarné umění, zvláště fotografii. Napsal řadu knih, jako editor se podílel na vydání knih jiných autorů (např. Divišovy Teorie spolehlivosti). Je rovněž tvůrcem patentů – na hlavolam a nový způsob filmového snímání.
Z jeho díla dosud vyšlo: Kniha o staré Praze (1989, 1998, 2005, 2008, elektronické vydání 2010), Oheň na sněhu /Mýty sibiřských lovců/ (1998), Kniha o nové fyzice. Základy teorie kvantové gravitace (2004, 2006, elektronické vydání 2011), Modrý sen (román z prostředí leteckého učiliště, 2006, elektronické vydání 2011), Říjen v Carlsbadu (rozhlasové hry o historických osobnostech – Jeroným Pražský, K. H. Borovský, Jarmila Horáková, Thomas Mann, K. H. Frank, Jan Kupecký, Galileo Galilei, Milada Horáková ad., 2007, elektronické vydání 2011), Krásní dnové koločavští (původní filmový literární scénář o natáčení filmu Marijka nevěrnice a volné adaptace podle R. Těsnohlídka, V. Neffa, I. Babela, F. Stavinohy, 2007, elektronické vydání 2012).
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE
-
Pejsek a kočička jsou zpět: jak Pavel Fara navazuje na Josefa Čapka
-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ani po letech neztrácí svou podivnost | RECENZE
-
Nevyměkni – novinka Stephena Kinga nasáklá šílenstvím a pomstou | RECENZE
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy