Popis

* Proč se peníze a politická moc navzájem přitahují a kde vzniká korupce?
* Kde se bere moc a jak souvisí se svobodou?                                                                                                                                                                                                                 Nové, upravené vydání knihy význačného českého filosofa a pedagoga                                                                                                                             

Přepracované vydání knihy Moc, peníze a právo je součástí plánovaného souborného vydání zásadních děl Jana Sokola, v nichž z různých aspektů zkoumá člověka a jeho život uvnitř společnosti, a řadí se tak po bok nedávno vydané publikace Etika, život, instituce (Vyšehrad 2014). Autor z historického i systematického hlediska zkoumá funkci peněz ve společnosti i vývoj společnosti samotné a snaží se o hlubší porozumění fungování její moderní, současné podoby. Jeho zkoumání berou v potaz právní i ekonomické teorie a poznatky, podrobují je však kritickému filosofickému přezkoumání. I složité a komplexní otázky se v autorově podání stávají srozumitelnými; jsou vyloženy jasně a do hloubky tak, aby jejich znalost nebyla jen speciálním vědeckým poznatkem, ale aby se jejich pochopení začlenilo do celku našeho rozumění světu i sobě samým.

Sdílet 0

Nakladatel
Vyšehrad
datum vydání
2015
Jazyk
čeština
Počet stran
304

Jak si vede v knihy Dobrovský?

87870. v e-shopu | 107028. minulý týden

178. v Společenské vědy | 219. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 4 z 5 hvězdiček Terezie Skalická

    Můj oblíbený autor. Toto téma nepatří mezi mé nejoblíbenější, takže nakonec jsem nezakoupila, ale výtku nemám. Tato témata zpracovává pan Sokol i na svých soukromých webových stránkách, dříve jsem četla právě na nich, takže jsem zhruba věděla, do čeho jdu. Rozhodně radím přečíst a zda zakoupit - to záleží na tom, do jaké míry jsou témata srdci blízká, zda zainvestovat a umístit do vlastní knihovny.

    Kniha, Vyšehrad, 2014, 9788074296383

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora