4.6 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- E-kniha je momentálně nedostupná
Píše se rok 1924 a do Paříže, vzpamatovávající se z hrůz první světové války, přijíždí mladá londýnská aristokratka Helena Montagu-Douglas-Parr. Osmadvacetiletá žena prožila nejen fatální onemocnění, ale i zrušení zasnoubení ze strany vyvoleného muže, což ji mezi urozenou anglickou společností naprosto znemožnilo. S povolením rodičů se… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Kdo šije u Podolské?
-
AKCE Mladší sestra - díl I.
-
AKCE Všechny květy Paříže
-
Poslední restaurace v Paříži
-
AKCE Návrhářka z Paříže
-
Dobrou noc z Paříže
-
Za svitu měsíce
-
Vyvolávačka duchů
-
Za časů odvahy
-
Sen o štěstí
-
Byt nad Seinou
-
Paní Degasová
-
Setkání v Opeře
-
Sophiiny sny
-
Dáma z dobré rodiny
-
Wavesbury 6
-
Navzdory básník zpívá
-
Prodavači ostatků
-
Nemesis
-
Rose pod palbou
-
Poslední souboj
-
Dlouhá cesta
-
Mata Hari
-
Templářské tajemství
Píše se rok 1924 a do Paříže, vzpamatovávající se z hrůz první světové války, přijíždí mladá londýnská aristokratka Helena Montagu-Douglas-Parr. Osmadvacetiletá žena prožila nejen fatální onemocnění, ale i zrušení zasnoubení ze strany vyvoleného muže, což ji mezi urozenou anglickou společností naprosto znemožnilo. S povolením rodičů se zapisuje do ročního kurzu na pařížské výtvarné akademii a ubytovává se u své volnomyšlenkářské tety. Doufá, že v anonymním prostředí si oddechne od neustálých pomluv a že se jí podaří splnit si dětský sen – stát se malířkou. Město, vstávající z popela jako bájný Fénix, však přináší daleko silnější zážitky. Helena je rychle vtažena do světa ztracené generace a v kruhu amerických krajanů se setkává s avantgardními malíři, spisovateli i žurnalisty. Mezi nimi potkává Sama Howarda, novináře, pracujícího pro Chicago Tribune. Inteligentní a vzdělaný Sam, válečný veterán s pohnutou minulostí, ji fascinuje víc než jakýkoliv jiný muž, kterého dosud potkala. Ze společenského hlediska je to však naprosto nevhodný partner. Helena si ovšem uvědomuje, že i ona se mění. Dobře vychovaná anglická dívka, kterou kdysi byla, svědomitá, poslušná a vědoma si svého společenského postavení, je navždy pryč. V tónech jazzové hudby zvolna odplouvá starý svět a Helena musí najít nový smysl života i místo, kam patří.
***
„Autorka se mistrovsky vrací k době první světové války... Je to dojímavá a nezapomenutelná kniha.“
Pam Jenoffová, autorka bestselleru Winter Guest
„Robsonová dokáže mistrně zobrazit jemné historické detaily, které čtenáře přenášejí nazpět v čase i prostoru. Líbila se mi každá stránka.“
Renee Rosenová, autorka románu White Collar Girl
„Měsíční svit nad Paříží přináší okouzlující portrét Města světel 20. let. Ze stránek sálá elegance londýnské aristokracie i podmanivost pařížské umělecké scény. Tento dojemný milostný příběh ve mně vyvolal přímo bolestnou touhu vrátit se zpět v čase.“
Kristina McMorris, autorka románu The Edge of Lost
***
Jennifer Robsonová patří k nejprodávanějším kanadským autorkám historických románů pro ženy. Vystudovala ekonomiku na Oxfordské univerzitě, pracovala jako editorka a v současné době je spisovatelkou na plný úvazek. Žije v Torontu s manželem, dětmi, psem a kočkou.
Více o autorce na www.jennifer-robson.com.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.4 z 5 5 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
Zuzka registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Velmi příjemná a poklidná knížka, nasátá pohodovou atmosférou s přídavkem něžné romantiky. Také oceňuji překrásnou obálku, umocnila zážitek ze čtení.
Přečíst více -
Yetta registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Romantický příběh z 20. let vás vtáhne do bohémské Paříže, mezi studenty umění a samotné umělce. Hlavní hrdinka Helen přichází z úzkoprsého prostředí anglické smetánky a začíná objevovat svět, který nemá hranice. Velmi povedený milostný příběh, kdy autorka dokázala velmi barvitě popsat Paříž začátku minulého století.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
S láskou máma: thriller, který mě vytáhl ze čtecí krize | RECENZE
-
6 knižních novinek pro čtenáře thrillerů a detektivek
-
Lights Out: Posedlá - temná romantická komedie, u které se budete chvět vzrušením i smát | RECENZE
-
Otevřeli jsme novou prodejnu Knihy Dobrovský na Palmovce
-
Atomové šelmy: Aréna – Keksík, mutanti a nebezpečná obchodní výprava | RECENZE
-
Pošta Jindekde: magický svět, kde se vzpomínky posílají poštou | RECENZE
-
Co číst po Heated Rivalry? 8 romancí, které zaplní prázdné místo po Shaneovi a Ilyovi
-
Maková pole – kniha, která se stane vaším osobním terapeutem | RECENZE
-
Sněgoňová napsala detektivku, Hanišová se pouští do politiky – 6 novinek od českých autorek
-
Můry: něžné poletování kolem těžkých témat | RECENZE
-
Struny naděje rozehrávají příběh o traumatu, lásce a druhých šancích | RECENZE