Lykke Meik Wiking E-kniha

Lykke - Meik Wiking

Lykke E-kniha

Meik Wiking

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

189 Kč s DPH

NECHŤ TĚ SLEVA (až 50 %) PROVÁZÍ | Akce pro fanoušky Star Wars Vybrané knížky Star Wars teď objednáte z našeho e-shopu se slevou až 50 %! Více informací

Popis

Dejte svému životu Lykke.

Zapojte se do revolučního tažení za štěstím! Autor světového bestselleru Hygge – Prostě šťastný způsob života přichází s dalšími inspirativními nápady a návrhy, jak dosáhnout většího štěstí. Vezme nás na výpravu za pokladem jménem Lykke, tedy hledáním a nalézáním dobra, které ve světě kolem nás ještě je.

 

Dánové jsou sice nejšťastnější národ na světě, ale štěstí jako takové není výhradně dánské. Kultury po celém světě mají své jedinečné cesty vedoucí ke spokojenému a naplněnému životu. Meik Wiking v rámci práce v Institutu pro výzkum štěstí v Kodani procestoval celý svět od Dubaje po Finsko, Ria de Janeira po Bhútán, Jižní Koreje po USA a hledal tajemství těch nejšťastnějších lidí.

 

V knize Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě definuje Meik šest stěžejních faktorů, které vysvětlují valnou většinu rozdílů ve štěstí na světě, a to pospolitost, peníze, zdraví, svobodu, důvěru a laskavost. Zkoumá, jaké kroky můžeme podniknout, abychom vedli šťastnější život. Zjišťuje, že se budeme cítit pohodověji a spokojeněji, pokud jen trochu změníme chování, ať už je to stolování po francouzském vzoru (kdy posedíme kolem stolu a vychutnáváme každý okamžik) či tančení tanga jako Argentinci v Buenos Aires.

 

S vřelostí a důvtipem sobě vlastním zkoumá Meik Wiking rozdíl ve štěstí u rodičů a u bezdětných párů, kolik peněz skutečně potřebujeme na „pořízení štěstí“, jak být zdravější, aniž bychom museli do fitness centra, jak se naučit budovat důvěru a spolupráci, jak si můžeme pomoct tím, že pomůžeme jiným, a proč naše očekávání často převáží skutečnost. Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě v sobě snoubí výsledky výzkumů i osobní příběhy a je globální mapou radosti, která nabízí nový přístup k dosažení každodenního štěstí, které nám nepřinese jen hezčí život, ale pomůže nám vybudovat lepší společnost i lepší svět. 

 

Sdílet 0

kategorie
E-knihy » Osobní rozvoj
Nakladatel
Jota
datum vydání
1.01.2018
Jazyk
čeština
Počet stran
288

Jak si vede v knihy Dobrovský?

31400. v e-shopu | 31985. minulý týden | 25387. nejlepší dosažené 11.07.2020

68. v E-knihy - Osobní rozvoj | 72. minulý týden | 53. nejlepší dosažené 10.03.2021

Hodnocení a recenze čtenářů

4.3 z 5 9 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Veronika

  knížka se čte jedna radost.... člověk má prostě pak mnohem lepší myšlenky na svět kolem sebe :-)

  Kniha, Jota, 2018, 9788075652706

 • 5 z 5 hvězdiček Julie Kolodnytska

  Lykke je kniha úžasná, neboť Vám pár rad do lepšího života dá. Lykke je totiž slovo, které štěstí znamená, proto zkoumá život dánského národa. Pospolitost v komunitě, večeře se svíčkami v rodině a přátelství se sousedy dělá lidi šťastnějšími. V práci odlišnou morálku mají, neboť jen šest hodin pracují, také rovnocennou rodičovskou dovolenou a vzdělání bez poplatků jim zajišťují. Vzájemná důvěra, laskavost k druhému spolu s empatii dělají Dánsko nejšťastnější zemi.

  Kniha, Jota, 2018, 9788075652706

 • 2 z 5 hvězdiček Terezie Skalická

  Jako první knihu jsem četla Hygge a ta mi přijde o něco lepší. Motivační kniha, je docela příjemná, hezká grafika, a kdo by nechtěl patřit mezi nejšťastnější lidi na světě? Jenomže problém vidím v tom, že knihy danou problematiku dost zjednodušují. Což nemusí být vždy na překážku, ne vždy chceme téma pochopit do hloubky. Možná jako odrazový můstek pro další studium a četbu? Jako taková oddychovka na páteční večer není špatné.

  Kniha, Jota, 2018, 9788075652706

 • 3 z 5 hvězdiček Barbara Tichá

  Předtím jsem přečetla Hygge jedním dechem. Bohužel Lykke je již stále o tom samém. Každopádně nikdy není dost pozitivních myšlenek, které máte při tomto druhu čtení.

  Kniha, Jota, 2018, 9788075652706

 • 5 z 5 hvězdiček Pavla Sklenářová, Adler Czech, a.s.

  Za mě skvělá kniha, která mě donutila se zamyslet nad par věci v mém životě a změnit je :)

  Kniha, Jota, 2018, 9788075652706

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora