Jan Hnízdil

Jan Hnízdil

Jan Hnízdil je lékařem, který tvrdí, že naše společnost se obejde bez doktorů. Ačkoliv je to atestovaný internista a lékař, rozhodl se věnovat psychosomatice a komplexní medicíně. Jako autor pracoval na knihách Mým marodům, Zaříkávač nemocí, Příběhy obyčejného uzdravení, Doping aneb zákulisí vrcholového sportu a dalších.

Více informací

V rozhovorech vypráví svůj zajímavý životní příběh. Vystudoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, avšak již po několika měsících v lékařské praxi zjistil, že pacienti se k němu stále vrací. Proč? Akočliv je posílal ke specialitům, nemocní se stále neuzdravovali. A proto se začal zajímat o psychosomatiku a zdraví komplexně. 

Tvrdí, že každá nemoc je odrazem nejen našeho životního stylu, ale také prostředí a především společnosti, ve které žijeme. Tomu přizpůsobuje i styl a postup léčení nemocných. Tvrdí, že až teprve když pozná život pacienta, dokáže mu pomoci a v nejlepším případě ho i zcela uzdravit.

Dobrý doktor musí být zvědavý. Musí se zajímat o pacienta a jeho život a problémy. Nikoli jen o jeho nemoc.

Jan Hnízdil v současné době působí v organizaci Hnízdo zdraví, kde přednáší a vykonává lékařskou praxi. Dále vydává populárně naučné publikace, jež protkává nezaměnitelný humor.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení