Klára Mandausová

Klára Mandausová*Česká republika, 1968

Klára Mandausová je česká spisovatelka, redaktorka a fejetonistka. Zabývá se problémy s puberťáky, se zdravím, ale základní linii její tvorby představuje ženský svět. Mistrně zachycuje každodenní tragikomické příhody Dokonalé ženy, tedy úplně kterékoliv. Ukazuje nám, že život se má brát především s humorem!

Více informací

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a její novinářské začátky probíhaly právě v ekonomickém týdeníku. Poté 13 let psala do Mladé fronty Dnes, věnovala se oblasti zdraví a rodinných financí. Píše blog na serveru idnes.cz a to tak úspěšně, až si vysloužila titul Blogerka roku 2010. Také díky němu vznikla její první kniha Slunečnice (2014).

V současnosti je redaktorkou časopisu Marianne, kam píše mimo jiné články o celebritách a fejetony o životě, ale přečtete si ji třeba také v časopise Forbes. V knižní podobě vydala například humorný román ze života Holky s voctem (2018), naučné Příběhy obyčejného zdraví (2017) a nejnověji spolupracovala na knize Holky to někdy nemaj lehký (2019).

S dcerou Kristinou, přítelem Romanem a jeho dětmi Justýnou a Sebastianem tvoří spokojenou rodinu, která žije společně v Rychnově nad Kněžnou. Za prací dojíždí Mandausová do Prahy, ale nejlepší inspirací je pro ni prý domácké prostředí u krbu či v zahradě.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení