Ze Země na Měsíc Jules Verne

Ze Země na Měsíc - Jules Verne Sleva 26

Ze Země na Měsíc

Jules Verne

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha ( pevná vazba )

 • Produkt je vyprodaný.

O cestě na Měsíc lidé snili tisíce let, ale až do devatenáctého století se jednalo jen o fantazie, které neměly nic společného s realitou. Rychlý technologický vývoj a mnoho vědeckých objevů začaly situaci měnit. První knihou, která se pokusila naznačit, jak by úspěšná výprava mohla vypadat, byl slavný román Ze Země na Měsíc, který napsal Jules… Přejít na celý popis

Stranger Things - Temný experiment Knižní prequel k populárnímu seriálu Stranger Things konečně v prodeji! Více informací

Popis

O cestě na Měsíc lidé snili tisíce let, ale až do devatenáctého století se jednalo jen o fantazie, které neměly nic společného s realitou. Rychlý technologický vývoj a mnoho vědeckých objevů začaly situaci měnit. První knihou, která se pokusila naznačit, jak by úspěšná výprava mohla vypadat, byl slavný román Ze Země na Měsíc, který napsal Jules Verne.

Sdílet 0

Nakladatel
Edice Knihy Omega
datum vydání
14.3.2016
isbn
978-80-7390-248-3
ean
9788073902483
Jazyk
čeština
Počet stran
216
Vazba
pevná vazba
Rozměr
137x205mm

Bestseller v knihy Dobrovský

9701. v e-shopu | 7128. minulý týden

22. v Verneovky | 18. minulý týden

137. v Detektivní a dobrodružné příběhy | 108. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.0 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 4 z 5 hvězdiček

  Na Verna jsem se chystala dlouho a asi nebylo nejlepší začínat zrovna touhle knihou, která se nakonec ukázala jako jednou z těch slabších. Na jednu stranu je úžasné, že autor tak nějak i ví, o čem píše a teď si vemte, že neměl kzišťování tak lehké zdroje, jako my dnes, ale co se děje týče, zůstává hrozně pozadu. Někdy jsem se u knihy až nudila, což mě mrzí. Uvidíme, kdy si najdu čas na jednu z jeho dalších knih.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2016, 9788073902483

 • 5 z 5 hvězdiček

  Dobrý

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2016, 9788073902483

 • 4 z 5 hvězdiček

  Tato Verneovka je slabší. Ale líbila se mi.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2016, 9788073902483

 • 2 z 5 hvězdiček

  Moje první kniha od Julese Verna byla Dva roky prázdnin, už tehdy si mě získal svým spisovatelským umem a fantazií, která byla na jeho dobu velmi vzácná. Díky tomu se určitě zapsal do historie. Dokázal si získat mé srdce i s knihou Ze Země na Měsíc? To se dozvíte v recenzi. Jules Verne nás v této knize seznamuje s dalším místem, kam člověk dosud nevkročil. Má to však jediný háček, čtenář se ze zemského povrchu nepohne, protože veškerý text je hlavně teoretický. Je plný popisů, pracovních postupů nebo dokonce politických problémů. Při přepsání prvních stránek byste zjistili, že cesta, kterou autor zvolil je úplně jiná, než jste byli doposud zvyklí. Čekáte na pořádný rozjezd knihy a ono furt nic. Působila na mě roztahaným dojmem nějaké encyklopedie, než pořádného zážitku, na který jen tak nezapomenete. Aby tahle recenze nebyla jen negativní, pár úryvků vám přeci jenom utkví v hlavě. Například se v jedné pasáži dozvídáte, že střelný prach byl vynalezen ve 14. Století mnichem Schwartzem, který za svůj velký objev zaplatil životem. Ale nyní je takřka dokázáno, že je to pouhá legenda. Střelný prach nebyl nikým vynalezen, pochází přímo z řeckého ohně složeného ze síry a ledku. Dozvíte se i odpověď na palčivou otázku: Je možné vystřelit kouli na Měsíc? Už tohle by vám mělo napovědět, jak moc se kniha liší od svých předchůdců. Ze Země na Měsíc je vlastně první knihou od Julese Verna, která mě svým obsahem moc nebavila. Podle toho, jak moc se zajímáte o různé teorie a technické problémy si knihu užijete více nebo méně. Pokud vás zajímá, jestli se dá projektil vystřelit až na Měsíc, stavba děla, politika a různé hypotézy, bude vás toto dílo hodně bavit. Musím vás však upozornit, že závěr je tragický a navazuje na něj přímo kniha Okolo Měsíce.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2016, 9788073902483

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

34 prodejen s odběrem Zdarma