3.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
K příležitosti 100. výročí naší země vám přinášíme unikátní příběh, který je s historií Československé republiky úzce spjatý. V roce 1991 byly na výstavě v Tokiu ukradeny dvě velmi vzácné, a tedy i drahé československé známky z roku 1919. Po těchto unikátech ze sbírky nizozemského sběratele Johana Kleina pátrala policie více než čtvrt století… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Nejistá oběť
-
10 ZA 500,- Mladí, neklidní a mrtví
-
10 ZA 500,- Prorokova smrt
-
10 ZA 500,- Poznamenaní stíny
-
Ohňová země
-
Mlha nad Shadow Sands
-
10 ZA 500,- Otcova oběť
-
Deset mrtvých komiků - tajemné vraždy
-
Nejtemnější část noci
-
Mengeleho Zoo
-
Mizející dívky
-
Queen Con: Golden Arrow se vrací
-
Náš dům
-
Maminčin mazánek
-
Poslední dívka
-
Led
-
Ráj mrtvých dětí
-
Zapomeň na mě
-
Sběratel trofejí
-
10 ZA 500,- Falešný prorok
-
Letec
-
Dívka v ledu
-
Mrtvý na pláži
-
Domeček pro panenky
K příležitosti 100. výročí naší země vám přinášíme unikátní příběh, který je s historií Československé republiky úzce spjatý.
V roce 1991 byly na výstavě v Tokiu ukradeny dvě velmi vzácné, a tedy i drahé československé známky z roku 1919. Po těchto unikátech ze sbírky nizozemského sběratele Johana Kleina pátrala policie více než čtvrt století. O dvacet šest let později se jako zázrakem objevila jedna z nich na aukci v Praze a stopy vedou i ke druhé. Jak je to možné?
To musel zjistit Kleinův syn Bram, holandský dramatik a spisovatel. Vstoupil proto do neznámého, a především kuriózního světa filatelistů.
Kniha Ukradená známka vypráví velice spletitý příběh. Během pátrání po ukradené známce, Klein odhaluje tajemství současnosti i minulosti vzdálené sto let. Navíc pravděpodobný zloděj oněch známek jeho otce obvinil z pojistného podvodu prostřednictvím České televize.
Bram cítil povinnost jméno jeho otce očistit. Všem milovníkům a sběratelům známek tak odhaluje všechna fakta a ostatním čtenářům nabízí nahlédnutí do filatelistického světa v detektivním příběhu.
Před dvěma dny jsem se obával, že rozhodnutí letět do Prahy není správné. Teď jsem rád, že jsem se tam vydal. Sotva dokážu pochopit, co se všechno za tak krátkou dobu stalo.
- Nakladatel
- Edice Knihy Omega
- Rozměr
- 139 x 205 x 25
- datum vydání
- 14.08.2018
- ean
- 9788075851178
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 399 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 208
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-7585-117-8
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.1 z 5 15 hodnocení čtenářů
7× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Tomáš registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Super čtení, děkuji všem, kteří se na knize podíleli. Dal bych 5 hvězdiček, ale mám otázky. Proč na obalu knihy není vyobrazena ta skutečně ukradená známka? A naopak u té vyobrazené uvnitř knihy je poznámka "Čtyřkorunová známka s přetiskem z roku 1919 podobná té, jež byla ukradena na výstavě." přitom to je právě ta, která byla ukradena?!....
Přečíst více -
Miloslav Vosáhlo registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Super, doporučuji. Perfektní podání příběhu o známce i pro nefilatelisty. Ve všech oborech naší činnosti jsou podvodníci a mamonáři.
Přečíst více -
Míla registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Moc zajímavé čtení o nepoctivosti lidí. Kniha se četla velice dobře, je to opravdu jedna z nejlepších knih současnosti. Čte se jedním dechem.
Přečíst více -
Květoslava Švecová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Moc pěkně napsaná kniha,pěkně se četla.
Přečíst více -
Veronika registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Do téhle knížky jsem se nedokázala začíst. Není to úplně špatný příběh, člověk se dozví něco o sbírání známek a filatelistech a zároveň i něco z historie. Bohužel mi autor, ve snaze očistit otcovo jméno, připadal trochu víc dramatický než vyžadovala situace a celkově jsem se nedocházala pro ten jeho boj nadchnout. Knihu jsem nedočetla.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Atomové šelmy: Aréna – Keksík, mutanti a nebezpečná obchodní výprava | RECENZE
-
Sněgoňová napsala detektivku, Hanišová se pouští do politiky – 6 novinek od českých autorek
-
6 knižních novinek pro čtenáře thrillerů a detektivek
-
Můry: něžné poletování kolem těžkých témat | RECENZE
-
Pošta Jindekde: magický svět, kde se vzpomínky posílají poštou | RECENZE
-
Co číst po Heated Rivalry? 8 romancí, které zaplní prázdné místo po Shaneovi a Ilyovi
-
Maková pole – kniha, která se stane vaším osobním terapeutem | RECENZE
-
Struny naděje rozehrávají příběh o traumatu, lásce a druhých šancích | RECENZE
-
Co číst v červnu: 6 příběhů, kvůli kterým budete ponocovat
-
Edice Kapesní komiksové klenoty dokazuje, že komiksy nemusí být jen drahý koníček pro vyvolené
-
Ďábel nosí Pradu 2: návrat plný módy, nostalgie a nevyužitého potenciálu | FILMOVÁ RECENZE
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE