Série Robert Hunter

Robert Hunter

Drsná škola v celé své kráse - to je série detektivek s hlavním představitelem, typickým americkým poldou, Robertem Hunterem, od brazilského autora Chrise Cartera.

Hlavní hrdina, detektiv Robert Hunter, sám svým způsobem ztroskotanec, nejde pro ránu daleko, a hodně už jich utržil. Je ale také nadprůměrně inteligentní a vyřešit jakýkoliv případ, za pomoci svých kolegů, ale i poněkud drsných metod, pro něj není žádný problém.

Perfektně řemeslně zvládnuté, svižné a napínavé detektivky, které vždy končí nečekaným rozuzlením, jsou přímé a na nic si nehrají. Uvěřitelné a reálné postavy, ať už jsou na té či oné straně zákona, jim navíc přidávají na autentičnosti. Ostatně, jejich stvořitel, spisovatel Chris Carter, psychologii a chování zločinců vystudoval a sám, jako člen týmu soudní psychologie v Michiganu, vyslýchal mnoho sériových a masových vrahů osobně. Tyto zkušenosti se v jeho díle plně odrážejí.

Celou sérii započal v roce 2009 svou prvotinou Dvojitý kříž (The Crucifix Killer). Už sám název leccos napovídá – jde totiž o symbol, který mají oběti sériového vraha vytetován na těle. Záhadou zůstává, kdo jím je, neboť ten poslední už byl popraven. Vstal z mrtvých, anebo ho někdo napodobuje? Robert Hunter už na to přijde – pokud se ovšem on sám nestane další obětí. K ruce však bude mít nového pomocníka – nadšeného Carlose Garciu – a ten ho v tom jistě nenechá.

Než jste jen stačili okem mrknout, na světě je díl jedenáctý. Jmenuje se Napsáno krví (Written in Blood) a od těch předchozích se trochu odlišuje. Je vážnější, a ne tak násilný. Ono ani není divu, vždyť uběhlo už dlouhých jedenáct let a deset Hunterových případů zároveň a sám autor prožil v nedávné době velkou osobní tragédii. Přesto, honba za vrahem, jehož stopa začíná u knihy, vázané v kůži, nebude rozhodně procházkou růžovým sadem. Hunterovi stále dál pomáhá, nyní už zkušený Carlos García, a také jedna nová postava – kapsářka Angela. Autor se tentokrát zaměřuje na ožehavá témata jako jsou „dark web“ či američtí veteráni. Kromě drsných popisů, dává do popředí především psychologii vraha.

Série Robert Hunter je návykové čtení. Ať už si vyberete kterýkoliv díl, anebo je budete číst postupně, jedno je jisté - jakmile jednou začnete, už je nikdy nebudete chtít odložit.