3.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha
- Produkt je nedostupný.
Bydlení představuje jednu ze základních lidských potřeb a její uspokojování má zcela klíčový význam pro formování člověka a jeho osobnosti. Právo bydlení, jakožto součást práva na ochranu přiměřené životní úrovně, je dokonce základním lidským právem. Bytový fond České republiky čítá dle Sčítání lidu, domů a bytů (2011) téměř 4,8 milionu bytů.… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Státověda
-
Nezávislost soudní moci
-
Správa bytového domu Praktický komentář
-
Judikatura k rekodifikaci - Nájem a pacht
-
Základy občanského práva hmotného, Věcná práva, Dědické právo
-
Ochrana osobních údajů v pracovním právu (Otázky a odpovědi)
-
Úvod do mezinárodního práva soukromého
-
Nový občanský zákoník - Náhrada škody
-
Kompendium občanského práva 1
-
Přehled judikatury ve věcech pracovněprávních
-
Právo stavby
-
Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva
-
Autorské právo v rozhlasovém vysílání - Soukromoprávní aspekty rozhlasového vysílání v českém, slovenském a evropském právu
-
Základy občanského práva hmotného - Závazkové právo I
-
Kulturní války z pohledu ústavního práva
-
Personalistka
-
Zeměpisná označení výrobků a jejich právní ochrana
-
Meritum Obchodní závazky
-
Zákon o zadávání veřejných zakázek s komentářem k 1. 1. 2024
-
Ochrana osobních údajů v rámci veřejné správy
-
Správní řád s poznámkami a judikaturou (4. aktualizované a doplněné vydání podle právního stavu k 1. 7 2019)
-
Praktikum pracovního práva
-
Právo obchodních korporací
-
Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr 2024/2025
Bydlení představuje jednu ze základních lidských potřeb a její uspokojování má zcela klíčový význam pro formování člověka a jeho osobnosti. Právo bydlení, jakožto součást práva na ochranu přiměřené životní úrovně, je dokonce základním lidským právem. Bytový fond České republiky čítá dle Sčítání lidu, domů a bytů (2011) téměř 4,8 milionu bytů. Z toho se téměř dva miliony bytů nachází ve formě tzv. jednotek, vymezených dle zrušeného bytového zákona, resp. účinného občanského zákoníku. Už sama skutečnost, že byty v podobě jednotek tvoří 42 % všech bytů v České republice, vytváří z problematiky vlastnictví bytů zásadní (nejen) právní téma.
Publikace odpovídá na otázky vývoje vlastnictví bytů, definuje pojem kondominium, shrnuje vztah vlastnictví bytů a superficiální zásady. Autor se věnuje i dvojkolejnosti jednotek, která vzešla z chtěné absence transformačního ustanovení nového občanského zákoníku, jakož i problematice vzniku bytového spoluvlastnictví v rámci práva stavby. Práce představuje vhled i do zahraničních právních řádů upravujících vlastnictví bytů (Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Nizozemsko, Francie, ale i země mimoevropské). Jako jediná recentní publikace na českém trhu se dotýká také privatizaci bytového fondu. Pozornost je věnována i přechodným ustanovením zákoníku.
Vlastnictví bytů představuje celospolečenské téma, které je markantně ovlivňováno i mimoprávními aspekty. Proto se autor věnuje i jejich analýze a zodpovězení míry jejich ingerence na výslednou podobu právní úpravy. Předkládaná publikace sice není komentářem k jednotlivým ustanovením občanského zákoníku či zrušeného zákona o vlastnictví bytů, ale její komparativní rámec může zaujmout všechny, kteří se věnují právu nemovitostí.
Související tituly: M 50 - Občanský zákoník. Komentář EVK 12 - Občanský zákoník III. Věcná práva. Komentář EKZ 166 - Bytová spoluvlastnictví a bytová družstva. Komentář
- Nakladatel
- C. H. Beck
- datum vydání
- 1.10.2017
- isbn
- 978-80-7400-665-4
- Počet stran
- 144
- datum dotisku
- 6.04.2018
- ean
- 9788074006654
- Rozměr
- 142 x 225 x 9
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE
-
V neděli začíná advent. Máte připravený adventní kalendář a vánoční knížky pro děti?
-
Nestihli jste znovu zhlédnout Stranger Things? Máme pro vás shrnutí 1.-4. série
-
Keeping 13 - Emocionální kolotoč, který budete milovat | RECENZE
-
Příběhy mezi regály: Křest kalendáře Muž roku a Anděl mezi zdravotníky
-
Kletba pravé lásky: Když pohádka potemní | RECENZE