Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese

Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese - neuveden Nedostupné

Kniha

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Pavel Vrba - Básník na pěti linkách

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 399 Kč

Pavel Vrba - Básník na pěti linkách

Největší sbírka příběhů slavného detektiva, která kdy byla vydána!Sherlock Holmes je bezesporu jednou z nejpopulárnějších postav v historii – a nejen té literární. Od chvíle, kdy se poprvé objevil v Doylově Studii v šarlatové (1887), čtenáři ho milují se stejnou vášní, s jakou se nejrozmanitější spisovatelé pouští do… Přejít na celý popis

Stephen King: Holly Holly Gibneyová, jedna z nejpodmanivějších a nejvynalézavějších postav Stephena Kinga, se vrací v napínavém románu, aby vyřešila hrůznou pravdu o několikanásobném zmizení v městečku na Středozápadě... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Největší sbírka příběhů slavného detektiva, která kdy byla vydána!
Sherlock Holmes je bezesporu jednou z nejpopulárnějších postav v historii – a nejen té literární. Od chvíle, kdy se poprvé objevil v Doylově Studii v šarlatové (1887), čtenáři ho milují se stejnou vášní, s jakou se nejrozmanitější spisovatelé pouští do příběhů, jejichž hrdinou je postava výstředního detektiva. 
Ve Velké knize příběhů Sherlocka Holmese shromáždil editor Otto Penzler na osmdesát povídek, které byly publikovány v průběhu více než sta let. Vedle dokonalých nápodob novodobých „Holmesovců“ (Leslie S. Klinger, Daniel Stashower) nalezneme ve výboru např. pastiše klasiků dob nedávno minulých, jako jsou Wodehouse nebo Kinglsey Amis, ale i těch současných (Stephen King, Collin Dexter, Neil Gaiman), parodie Conan Doyleových současníků (A. A. Milne či James M. Barrie) či žánrově vybočující příběhy velikánu sci-fi Poula Andersona a Michaela Moorcocka. 
Nezáleží na tom, jestli je vaším oblíbeným „Velkým detektivem“ Basil Rathbone, Jeremy Brett, Robert Downey, Jr., Johny Lee Miller, nebo Benedict Cumberbatch. Je jedno, zda jste zarytý holmesolog, nebo jste jako malí četli Psa baskervillského, ale už si to úplně nepamatujete – v téhle knize si totiž vybere úplně každý.

Sdílet 0

Nakladatel
Knižní klub
Rozměr
238 x 295 x 62
datum vydání
20.10.2017
isbn
978-80-242-5931-4
Počet stran
896
Hmotnost
3000 g
datum dotisku
23.06.2021
ean
9788024259314
Vazba
Knihy - vázané
Vydání
1
jazyk
čeština

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.6 z 5 15 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

 • N. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

  Knížka super, ale neobsahuje originální povídky od A.C. Doyla, což je škoda.

  Přečíst více
 • David R. registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Kniha je opravdu dlouhá, přesto se do ní nevešel jediný řádně dlouhý příběh. Více, než mi bylo milé, byla proložena povídkami, kde hlavní postava nebyl Sherlock Holmes, ale nějaká jeho parodie, z nichž některé jsou opravdu hrozné. Celkově bych to rozdělil na třetiny, kdy třetina příběhů je poutavých a zábavných, třetina průměr a zbytek čtete z povinnosti. Od pravého autora zde není zastoupena ani jedna. Z fyzického hlediska je kniha opravdu velká, čímž značně omezuje možnosti, kde a jak se dá pohodlně číst. Stránky jsou velice tenké, snadno se zmačkají a potrhají a kvůli hmotnosti (mně se například odtrhla vazba, když se otevřená kniha převážila na jednu stranu) je nutné s ní nakládat opatrně. Abych to shrnul, bylo to mé první čtenářské setkání se Sherlockem Holmesem a nejsem nijak zvlášť nakloněn k dalšímui pokračování. Kromě příběhu (pozor spoiler) s údajným ďáblem, mi chybělo napětí a záhada, kterou znám z příběhů televizních.

  Přečíst více
 • Lenka Novotná registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Ač je kniha krásná velice objemná a neskladná

  Přečíst více
 • Petr Boček registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Příjemné čtení.

  Přečíst více
 • M. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Vynikající, mnohé nové podoby Holmese vskutku pobaví. Jen je kniha skutečně příliš těžká a nepříjemně se s ní manipuluje. Byť je krásná.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda