6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Kniha ( pevná vazba )
Jan Štěpánek o Válce s mloky: Spisovatel Karel Čapek patří k nejoblíbenějším autorům, které jsem měl v životě možnost číst. Obdivoval jsem jeho literární všestrannost a styl. Psal nejenom romány, ale i dramata, povídky, pohádky, básně, různé žurnalistické útvary a dokonce i cestopisy. V jeho díle nechyběly ani romány z oblasti sci-fi a… Přejít na celý popis
Jan Štěpánek o Válce s mloky: Spisovatel Karel Čapek patří k nejoblíbenějším autorům, které jsem měl v životě možnost číst. Obdivoval jsem jeho literární všestrannost a styl. Psal nejenom romány, ale i dramata, povídky, pohádky, básně, různé žurnalistické útvary a dokonce i cestopisy. V jeho díle nechyběly ani romány z oblasti sci-fi a fantastična. Romány Továrna na absolutno, Krakatit, R.U.R. a hlavně moje „srdcová" záležitost Válka s mloky ukazují na jeho historickou předvídavost a vizionářství. A právě román Válka s mloky, který autor dokončil v roce 1935 a ve kterém varoval před nebezpečím nastupujícího fašizmu a nastínil i důsledky jeho tolerance ze strany ostatních států světa, mě inspiroval k prvním pokusům tuto knihu adaptovat do komiksu. Bylo to v polovině šedesátých let, kdy jsem první verzi Mloků nabídl do Mladé fronty. Komiks jako žánr byl v té době mírně řečeno v nemilosti, ale k mému velkému překvapení mě tenkrát z MF nevyhodili a dokonce se o vydání seriálu předběžně uvažovalo. Jenže přišel rok 1968 a následná normalizace, takže z toho sešlo. Druhou šanci k publikování Mloků jsem dostal až na konci roku 1988, kdy se začal „rodit" legendární časopis Kometa a kde také seriál záhy vyšel. Reakce byly rozporuplné, ale kladné ohlasy nakonec převážily. Komiks se dočkal několika dalších vydání. Pro potřeby časopisu ABC byl kvůli délce zkrácen na polovinu a v této formě vyšel také v ZOO Praha při příležitosti otevření pavilonu velemloků.
4.2 z 5 111 hodnocení čtenářů
49× 5 hvězdiček 41× 4 hvězdičky 13× 3 hvězdičky 6× 2 hvězdičky 2× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Kateřina Dušková registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček
Kniha mě docela dost zklamala, přišlo mi že autor hodně natahoval text a já nemám ve zvyku některé z částí přeskakovat. Některé pasáže byly příliš popsané a trvalo než se vlastně něco událo.
Petra registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Zajímavý nápad. Lidé začínají využívat mloky jako pracovní sílu, mloci se přemnoží a začnou vládnout lidem.
Aneta S. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Nadčasová kniha, poutavý děj. Skvělé. Doporučuji. Už se nedivím, že je v povinné literatuře u maturity.
wnikisek registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček
Moje maturitní četba, ale popravdě mě moc nebrala :D
Nikola Matoušková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Moje nejoblíbenější kniha od Karla Čapka. Kniha je velmi čtivá (až na ty novinové články) a zajímavá. Nejvíce se mi líbil přesný popis mloků "ty jejich malé ručičky" až mi jich bylo někdy líto :)
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...