Svět bez Boha
Svět bez Boha - Anselm Grün,Tomáš Halík Nedostupné

Svět bez Boha

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Benediktinský mnich Anselm Grün a český filozof náboženství Tomáš Halík, kteří patří k nejčtenějším autorům současné spirituální literatury v Evropě, napsali společnou knihu. V ní se z různých úhlů, daných též rozdílným typem životního příběhu a prostředí, v němž vyrůstali, zamýšlejí nad možným přínosem ateismu pro prohloubení křesťanské víry.… Přejít na celý popis

UČEBNICE A ŠKOLNÍ POTŘEBY | Máme vše, co potřebuje každý Superškolák Máme tu září a školákům se již začal nový školní rok. Ale neděste se, u nás seženete vše, co bude váš Superškolák potřebovat! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Benediktinský mnich Anselm Grün a český filozof náboženství Tomáš Halík, kteří patří k nejčtenějším autorům současné spirituální literatury v Evropě, napsali společnou knihu. V ní se z různých úhlů, daných též rozdílným typem životního příběhu a prostředí, v němž vyrůstali, zamýšlejí nad možným přínosem ateismu pro prohloubení křesťanské víry. Rozlišují různé druhy náboženskosti a různé druhy nevíry. Zaměřují se především na "ateismus bolesti", jemuž konfrontace s tragikou a složitostí dnešního světa nedovoluje nekriticky přijmout tradiční pojetí Boha jako všemocného režiséra světa, ale také na "apateismus" - dnes rozšířenou lhostejnost nejen vůči náboženství, nýbrž i vůči otázkám, které vznáší víra. Shodují se v názoru, že živá víra v krizích zraje a je schopna "obejmout" a integrovat i onu zkušenost, z níž vyrůstal kritický ateismus. Paralelní odpovědi obou autorů na zásadní spirituální otázky dnešního světa a jejich společný rozhovor rámují dvě meditace - nejprve úvaha Tomáše Halíka nad výrokem Fridricha Nietzscheho "Bůh je mrtev" a na konci reflexe Anselma Grüna nad kázáním apoštola Pavla o neznámém bohu na athénském Areopagu.

Sdílet 0

Nakladatel
Lidové noviny
Rozměr
120x200mm
datum dotisku
24.05.2019
ean
9788074225246
Počet stran
222
Hmotnost
374 g
jazyk
čeština
Vazba
pevná vazba
datum vydání
29.05.2017
isbn
978-80-7422-524-6

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

 • 5 z 5 hvězdiček Terezie Skalická registrovaný uživatel

  Četba textů těchto dvou osobností katolické literatury je vždy velmi příjemná a inspirativní. Ne náhodou se jedná o autory, jejichž knihy jsou přijatelné právě i pro řadu lidí, kteří sami sebe označují za ateisty. Že to s tím ateismem není tak jednoduché, a že řada takzvaných ateistů prožívají velmi silně spirituální stránku svého života, je jasné. Kniha se ubírá právě tímto směrem a ukazuje, že ateismus nemusí znamenat pro křesťanskou víru ohrožení, ale naopak možnost dialogu. Výtečné!

  Kniha, Lidové noviny, 2017, 9788074225246

 • 5 z 5 hvězdiček Markéta registrovaný uživatel

  Výborné, ale ne jednoduché. Nejde o oddechovku. Dva významní autoři spirituální literatury, nabízí své pohledy na téma ateismu...to není něco co by stálo proti víře, ale jev, který ji provází...Pro náročnějšího čtenáře.

  Kniha, Lidové noviny, 2017, 9788074225246

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 239 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora