Svědectví o životě v KLDR

Svědectví o životě v KLDR

Kniha ( pevná vazba )

Na prodejně

259 Kč s DPH
Běžně 329 Kč Nápověda Jsme transparentní

E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Magazín Knihkupec

K nákupu nad 249 Kč dárek zdarma v hodnotě 69 Kč

Magazín Knihkupec

Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších… Přejít na celý popis

Lucy Score: Co už nikdy nepřebolí Romantická senzace ze sociálních sítí konečně také v češtině! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Životní osudy sedmi zpovídaných severokorejských uprchlíků jsou mimořádně pestré. V knize promlouvají jak ti, kteří proti režimu dlouhodobě revoltovali, tak ti, kteří s ním sympatizovali, jak ti, kteří byli zvyklí na blahobyt, tak ti, kteří se museli celý život ohánět, aby se alespoň občas najedli. Díky rozmanitosti zpovídaných osob mají čtenáři jedinečnou možnost nahlédnout pod roušku severokorejského režimu, poznat mentalitu Severokorejců i jejich každodennost, a to z mnoha úhlů. Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR - a poznat svobodu.

Sdílet 0

Nakladatel
Lidové noviny
Hmotnost
466 g
jazyk
čeština
Počet stran
264
datum vydání
20.11.2020
isbn
978-80-7422-776-9
Vazba
pevná vazba
datum dotisku
15.09.2023
ean
9788074227769

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.8 z 5 74 hodnocení čtenářů

67× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Petra Průšová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Ja ty feministky nejak nemusím... ALE!!!! Nina je skvělá. Knihu jsem četla jednim dechem. To, co se děje v KLDR totiž přece "všichni víme" , ale přečíst si to od zdroje je proste neuvěřitelný. Moc Nine fandím. Jako samozivitelka podporim samozivitelku i koupi další jeji knihy. A vy si je prectete také. A nezapomeňte hudrovat na uprchlíky lačnící po o fous lepším životě. :)

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 5 z 5 hvězdiček Agnes registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Moc zajímavá kniha napsaná formou rozhovorů s lidmi, kterým se zdařil útěk ze země. Rozhodně jsem nečetla jedním dechem... naopak jsem si mezi jednotlivými rozhovory a občas i během nich dala prostor to vstřebat a přemýšlet. Třeba i o těch běžných svobodách, které máme a ani si je neuvědomujeme - jako jít do města, na koncert či do kina,... jet na výlet nebo dovolenou, aniž bych musela mít úředně schválenou cestovní doložku pro cestu do sousední dědiny..., organizovat si sama volnočasové aktivity, bavit se s přáteli a známými, aniž bych se musela bát, že mně někdo nahlásí za to, co jsem řekla nebo že nemám na pyžamu připnutý odznak vůdce..., že popraví celou mou rodinu za to, že jsem shlédla romantický film z jiné země... Kniha rozhodně stojí za přečtení.

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 4 z 5 hvězdiček Zuzana Zábranová registrovaný uživatel

  Série rozhovorů se sedmi Severokorejci, kteří se dostali ze své země. Oceňuji různorodost respondentů. Co mi však chybělo, bylo třeba i krátké zakončení každého rozhovoru tím, jak se jednotliví lidé začlenili do společnosti, ve které žijí dnes.

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 5 z 5 hvězdiček Simona registrovaný uživatel

  Naprosto skvělé svědectví. Asi si většina z nás dokáže představit, jak to v KLDR funguje, ale přečíst si přímo svědectví od lidí, kteří uprchli. Přečteno jedním dechem.

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 1 z 5 hvězdiček Jan Novák registrovaný uživatel

  Kniha je samozřejmě ubohou ukázkou nevzdělanosti dnešní doby, psaná na zakázku Pravdy a lásky Václava Havla. V každé zemi je samozřejmě dobré i zlé, různých dokumentů a reportáží proti KLDR už jsme každý viděl asi miliardu. Nicméně toto vše je režimní pamflet a nikoli snaha rozšířit něčí vědění. Kdyby paní psala knihu v opačném slohu, moc by nevydělala, médi by byla vykreslena jako odpad společnosti a dost možná by ani její kniha nebyla přijata do distribuce. Já znám a mám na facebooku v přátelích lidi, kteří v KLDR dlouho pobývali a mají na ní přesně opačný pohled než nabízeči služeb co za peníze činí takovéto zvrácenosti pro tupohlavé stádo, které zbaští vše co je mu vůdci předhozeno. Kdyby zde skutečně byla snaha mluvit pravdu a nic než pravdu, dost možná by režim kritizoval například Niger, nebo Sudán a desítky dalších zemí, kde právo silnějšího vyvolalo hladomor a průměrná délka dožití je zde asi 55 let (v KLDR 73 pozn.).

  Audiokniha (mp3), OneHotBook , 2022,

 • 5 z 5 hvězdiček Anonym registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knihu jsem přečetla jedním dechem a je určitě k zamyšlení.. Nabízí pohled na život z různých vrstev společnosti a utváří tak celkový obrázek každodenního života. Kniha se mě dotkla a veškeré starosti našeho života se zdají naprosto malicherné.

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 5 z 5 hvězdiček Tereza registrovaný uživatel

  Velmi ctive, kniha se zameruje na bezny zivot a nabizi nekolik pohledu na zivot v KLDR. Naprosto silene, ze jeste dnes takto nekdo zije. Budme radi, ze jsme se 'nasi' diktatury zbavili, a nezapomenme, ze jsme po desetileti byli jejich zpratelenymi soudruhy a tento rezim de facto podporovali.

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 5 z 5 hvězdiček Olga Radošová registrovaný uživatel

  Velmi pěkná kniha.Je mi smutno a jsem znechucena jak se může v 21.století takhle žít.

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 5 z 5 hvězdiček Markéta registrovaný uživatel

  Skvělá kniha pro člověka, co se zajímá o světové dění. Sama jsem byla překvapena a místy až šokována, co se může v jiném státě, pod diktaturou, skutečně dít. Važme si demokracie. Knihu doporučuji všem, kdo brblá nad českou politikou. Máme se tu ještě zlatě!

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

 • 5 z 5 hvězdiček Sára Z registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  SKVĚLÁ KNIHA! Každý by si ji měl přečíst!

  Kniha, Lidové noviny, 2020, 9788074227769

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 259 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora