Sto let fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno František Čapka, Antonín Zabloudil

Sto let fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno - František Čapka, Antonín Zabloudil

Sto let fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno

František Čapka, Antonín Zabloudil

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 199 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Černé sklo

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 329 Kč

Černé sklo

Reprezentativní publikace je stoletým zrcadlem kopané v Brně, jejíž počátky sahají do přelomu 19. a 20. století, kdy se z mladých nadšenců této nové kolektivní hry v židenickém předměstí vytvořila parta první fotbalové jedenáctky. K založení klubu došlo v lednu 1913 pod názvem FK Židenice, název Zbrojovka Brno se zrodil po druhé světové válce. Za… Přejít na celý popis

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Reprezentativní publikace je stoletým zrcadlem kopané v Brně, jejíž počátky sahají do přelomu 19. a 20. století, kdy se z mladých nadšenců této nové kolektivní hry v židenickém předměstí vytvořila parta první fotbalové jedenáctky. K založení klubu došlo v lednu 1913 pod názvem FK Židenice, název Zbrojovka Brno se zrodil po druhé světové válce.

Za sto let své existence zaznamenal klub úspěchy jak v domácích soutěžích, tak i na mezinárodní fotbalové scéně; ty byly mnohdy střídány i s méně úspěšnými léty. Největším úspěchem Zbrojovky je titul mistra Československa z roku 1978.

Publikace mapuje celou stoletou historii klubu s mimořádnou precizností a různorodostí pohledů. Každá kapitola má jasné členění a je doplněna bohatými statistickými údaji, medailonky významných osobností, vzpomínkami hráčů a pamětníků. Publikaci doplňuje obsáhlá statistická část s podrobnými přehledy a výsledkovými tabulkami. Aktivity klubu jsou představeny v těsné vazbě na novodobou historii města Brna, protože s ním a s jeho fanoušky jsou provázány veškeré klubové aktivity. Přitažlivost textu je umocněna působivým grafickým zpracováním s množstvím fotografického materiálu, což činí text pro čtenáře zajímavějším. Cílem knihy je být atraktivní nejen pro širokou sportovní veřejnost, ale i pro laiky.

Sdílet 0

Nakladatel
Inštitút psychoterapie a sociologie
isbn
978-80-7204-834-2
ean
9788072048342

Bestseller v knihy Dobrovský

143445. v e-shopu | 123572. minulý týden

220. v Fotbal | 197. minulý týden

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora