Rituál

Autor Adam Nevill

Rituál

Autor Adam Nevill

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Diagnózy času

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 799 Kč

Diagnózy času

Ve skandinávských lesích začíná opět lovit prastará bytost. A lidí se rozhodně nebojí…Čtyři kamarádi se vydávají na výlet za polární kruh. Na vysoké byli nejlepšími přáteli a teď se sešli, aby společně vyrazili za dobrodružstvím. Už to nejsou mladíci, každý má svůj život a brzy se mezi nimi objeví napětí. Frustrovaná a unavená čtveřice se rozhodne… Přejít na celý popis

J.R. Erickson: Ti, co zemřeli Staré opuštěné sídlo je domovem nekonečné zloby. A temné síly čekají, až se lidé vrátí... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Ve skandinávských lesích začíná opět lovit prastará bytost. A lidí se rozhodně nebojí…

Čtyři kamarádi se vydávají na výlet za polární kruh. Na vysoké byli nejlepšími přáteli a teď se sešli, aby společně vyrazili za dobrodružstvím. Už to nejsou mladíci, každý má svůj život a brzy se mezi nimi objeví napětí. Frustrovaná a unavená čtveřice se rozhodne zkrátit si cestu, ale zkratka změní jejich výpravu v noční můru, která je může stát život.

Ztracení, hladoví a obklopení po tisíciletí nedotčeným lesem doklopýtají ke staré opuštěné chalupě. Uvnitř objeví hrůzostrašné pozůstatky starodávných zvyků a pohanských obětí. Na místě, jež zažilo temné rituály, naleznou prastaré předměty a neidentifikovatelné kosti. Kromě toho ale narazí i na bestii, která v lese stále přežívá. A nyní se stávají její lovnou zvěří.

Zatímco se čtveřice snaží zachránit, zjistí, že smrt mezi prastarými stromy nepřichází tak docela snadno…

Sdílet 237

Nakladatel
Fobos
Rozměr
130 x 200 mm
isbn
978-80-7390-988-8
Počet stran
440
datum vydání
1.06.2020
ean
9788073909888
Vazba
pevná vazba
jazyk
čeština
 • Strašlivý nález mrtvoly, pověšené na stromech, pomalé odhalování tajemných zborcených budov, podivný a prastarý severský kult, nádech rovněž prastarých pohanských zvyků a pozvolně, plíživě se zvětšující strach, přerůstající v až panickou touhu uniknout ze sevření lesa - to jsou výrazné, a skoro až geniálně zpracované prvky, které vám při čtení zalezou pod kůži.

  Více

  Tomáš Lesk Tomáš Lesk

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.7 z 5 49 hodnocení čtenářů

17× 5 hvězdiček 12× 4 hvězdičky 11× 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček Karolína Zrníková registrovaný uživatel

  Autor se vám snaží vehnat strach do mozku a slzy do očí, ale vůbec mu to nejde. Líbí se mi, že se jde hned na věc, jenže "strach" z příběhu vás opustí někde kolem poloviny. Následuje čtvrtina plná keců, která by se klidně mohla zdrcnout do 20 stran a lehký strach se vrací opět na konci. Do 100 stran odhadnete, jak příběh asi skončí a i když má příběh zvraty, které nečekáte, dopadne to tak, jak čekáte. Jestli vyhledáváte příběh, který nečíst v noci, tento to určitě není. Ale v podstatě bych ho určitě nenazvala propadákem, ačkoli jsem čekala víc.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 5 z 5 hvězdiček Dana Štoflová registrovaný uživatel

  Mně se kniha líbila moc, zvláštní téma a napínavý děj...konec trošku autor odfláknul, ale bála jsem se moc :-) Přečteno jedním dechem.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 2 z 5 hvězdiček Martina Davidová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Začátek knihy mě úplně pohltil. Kniha se četla sama, přicházelo napětí, překvapení, strašidelné části. Člověk se opravdu těšil na čtení. Ovšem po začtení do druhé části knihy se všechno změnilo. Kniha začala být nudná a táhlá. Děj se nikam neposouval. Do čtení už jsem se nutila, kniha v této části vypadala, jakoby se ji autor snažil dopsat, co nejrychleji, ale přesto nechtěl děj ukončit hned. Vše se pořád opakovalo dokola, žádný posun vpřed. Závěr byl vyloženě nedotažený, čekala bych opravdové rozuzlení a hlavně bych se, jako čtenářka ráda dozvěděla, jak dopadl hlavní hrdina. Nic z toho tu však není.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 2 z 5 hvězdiček Hana Ř. registrovaný uživatel

  Kdyby ta kniha skončila někdy ve dvou třetinách, byla by naprosto skvělá. To, co autor vyváděl ve třetině poslední ale bylo spíš k smíchu. Ohromná škoda. Bývala by to byla kniha přesně podle mého gusta.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 3 z 5 hvězdiček Hana Valkova registrovaný uživatel

  Zacatek me uplne pohltit,ale cim jsem byla bliz konci,uz to bylo cele spis k smichu..

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 5 z 5 hvězdiček Světlana Chalská registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Jsem milovníkem především detektivních knih. Tuto knihu mi doporučila kamarádka s tím, že se mi bude líbit. Moc jsem tomu nevěřila, ale musím říct, že jsem nadšená. Velmi reálné vykreslení lesa a veškerého napětí, které knihu provází. Když jsem se začetla, měla jsem pocit, že jsem v lese s nimi. Líbí se mi, že dlouho dobu nebylo jasné, o co vlastně jde a až s postupem se člověk dopracuje k samotné pointe děje. Z knihy jsem byla nadšená, jen mě malinko zklamal konec.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 4 z 5 hvězdiček Veronika registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Autor dle mého názoru skvěle vykreslil atmosféru lesa, který hlavní hrdiny obklopoval. Až na pár určitých částí jsem se nenudila, jen mi v poslední třetině knihy přišly určité části až zvrácené, ale budiž. Příběh jako celek hodnotím kladně. Co se hororů týče, mám raději duchařinu, a tohle se jí vymyká ve všech směrech, i tak je to ale děsivé čtení. Hvězdičku dolů dávám za podivné, až nudné zakončení, s ohledem na to, jaký „drive” měla kniha na samém počátku.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 5 z 5 hvězdiček Terezie Razgyelová registrovaný uživatel

  Tato kniha mi vzala dech, bylo to tak akorát zvrácené a zápletka byla geniální. Někdo možná knihy, které jsou strašidelné nebo naopak takto zvrácené nemusí, já to ovšem respektuji, ale myslím si, že by měl spíše zkusit více porozumět autorovi a popřemýšlet o změně názoru, protože tato kniha je luxusní. Doporučuji každému kdo má rád byť jen trochu horory.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 5 z 5 hvězdiček Lukáš Kůs registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  První knížka od autora kterou jsme četl byla Rudá zem která byla dost dobrá ale Rituál je o kus dále kapitoly se čtou samy a děj rychle plyne a zhruba od poloviny se kniha zcela přehoupne a dostane tím úplně jiného dojmu jako by jste četli jinou knihu. Hutná hororová atmosféra osamění a temného lesa je všudypřítomná a atmosféra i děj vyprávění se knize povedl. Já osobně nemám moc rád detektivky a tenhle druh hororů je mým šálkem kávy. Knihu doporučuji úplně každému kniha není nijak zbytečně natažená a děj hezky graduje a čím dál tím víc se vžijete do hlavního hrdiny.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

 • 3 z 5 hvězdiček Milan Prousek registrovaný uživatel

  Ze začátku atmosféra dobrá, ale po zásadním zvratu do fáze lovu a uvedení hlavního "záporáka" poměrně nudné a průměrné.

  Kniha, Fobos, 2020, 9788073909888

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 319 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora